(galeria) Ła-7 WAK

Sklejamy karton i papier... - Modelarstwo kartonowe

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
Kozacki
Posty: 76
Rejestracja: 2007-04-21, 12:15
Lokalizacja: Krzyż Wlkp.

(galeria) Ła-7 WAK

#1 Post autor: Kozacki » 2007-04-25, 15:31

Witam,
Zatem tak jak obiecywałem, mam zamiar podzielić się z wami moim drobnym dorobkiem modelarskim. Wcześniej nie było to jednak możliwe, ale obecnie wygrzebałem odrobinke czasu. Mam nadzieję, że poniższe zdjęcia nie wpłyną negatywnie na wasze zdrowie, co prawda jest to moja najswieższa praca, wbrew domysłom nie jest wykonana na poziomie szczytowym. tak jak już wcześniej nadmieniłem brakuje mi sporo doświadczenia.
kilka słów o modelu:

Model, patrząc na niego w wersji 2d sprawia miłe wrażenie, lecz zupełnie inaczej sprawa wygląda kiedy przystępuje sie do działania. Nie chciałbym tu wywoływać jakiejś dyskusji odnośnie opracowania, ale moim skromnym zdaniem początkującego modelaża uważam, że model ma wiele niedociągnięć. Między innymi źle zaprojektowany jest szkielet skrzydła, a mianowicie wychodzi on poza jego profil. Do tej pory nie mam pojęcia jak należy skleić prawidłowo komory podwozia używając części zamieszczonych w wycinance. Wykreśliłem je sam choć i tak prezentują się miernie. Na uwagę zasługuje również część podtrzymująca radiostacje, aby wyglądała przyzwoicie trzeba jej poświecić nieco wiecej czasu i cierpliwości.
Nie ujawniłem tu wszystkich wad, ale moje pomyłki również wniosły cocnieco w efekt końcowy modelu. Ale o tym nieco pózniej, a teraz najważniejsze: fotki


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Więcej fotek prześlę niebawem.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1142
Rejestracja: 2006-08-02, 11:33
Lokalizacja: Warszawa

#2 Post autor: Piterski » 2007-04-26, 08:29

Sam niedawno skończyłem Ławoczkina z MM i muszę powiedzieć że mi się twój model podoba, mimo kilku niedociągnięć robi bardzo interesujące wrażenie.
Czy przy następnym modelu mogę liczyć na relacje z budowy?

Kozacki
Posty: 76
Rejestracja: 2007-04-21, 12:15
Lokalizacja: Krzyż Wlkp.

#3 Post autor: Kozacki » 2007-04-27, 19:27

Witam,
Co do relacji, wydaje mi się, że w najbliższym czasie się takowa pojawi, prwdopodobnie będzie to relacja konkursowa. Co do tematu relacji nie jestem do końca pewien, tymbardziej, że do końca konkursu zostało niespełna 2 miesiące, a zatem powinienem wybrać model łatwy i małopracochłonny.
Mój wybór waha się po między samolotem ki-44 (GPM), a hawkerem hurricane (AH)

Awatar użytkownika
el_paw
Posty: 2109
Rejestracja: 2006-08-02, 22:06
Lokalizacja: Biała Rawska

#4 Post autor: el_paw » 2007-04-27, 20:35

Fajnie wyszedł ten model - nawet go sobie ostatnio zakupiłem. Gratuluję który to model z kolei??
Chętnie zobaczyłbym relację Ki 44.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
filthy
Posty: 167
Rejestracja: 2007-02-22, 14:10
Lokalizacja: gdańsk

#5 Post autor: filthy » 2007-04-27, 20:48

dlaczego na ostatnim zdjęciu statecznik pionowy nieprzechodzi płynnie w kadłub??
To tak ma być, czy to wina zdjęcia??

Kozacki
Posty: 76
Rejestracja: 2007-04-21, 12:15
Lokalizacja: Krzyż Wlkp.

#6 Post autor: Kozacki » 2007-05-04, 16:59

el_paw pisze:który to model z kolei??
Jeśli miałbym liczyć wszystkie udane modele i modele, które zakończyłem ze skutkiem pomyślnym... jest to mój 17 model. Większośc z tych 17, zwłaszcza z tych pierwszych "serii" spoczywa teraz pogrzebana i zapomniana w piwnicy.
filthy pisze:dlaczego na ostatnim zdjęciu statecznik pionowy nieprzechodzi płynnie w kadłub
Zapewne chodzi Ci o powierzchnie sterowną ( chyba dobrze to napisałem) statecznika pionowego. jest to tylko i wyłącznie mój błąd, wynikający ze zbyt pośpiesznego klejenia, po prostu poświęciłem temu elementowi zbyt mało uwagi. W rzeczywistości błąd ten nie jest tak bardzo rażący.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karton i Papier”