[R] TK-3 z AUTOTRANSPORTEREM GPM

Sklejamy karton i papier... - Modelarstwo kartonowe

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Towarzysz19
Posty: 468
Rejestracja: 2010-11-06, 15:49
Lokalizacja: Cieszyn

#31 Post autor: Towarzysz19 » 2018-01-25, 20:04

No panie, udało się :-)
Najważniejsze że efekt końcowy jest osiągnięty na wysokim poziomie. Widziałem gdzieś patent na zrobienie papierowych łańcuchów i wyglądał na łatwy do wykonania. Akurat nie umiem se przypomnieć gdzie to widziałem, jak se przypomnę to dam znać. A tak poza tym to kolekcja wrześniowa super bogata :-) Jeszcze można dorzucić np TKW, albo haubica wz 1917, parę ciągników artyleryjskich, albo konie do dział :-)
Swoją drogą, ciekawe dlaczego w tamtym czasie bardzo skupiano się na rozwoju tankietek i tworzeniu sprzętu dodatkowego do nich, jak np. ten autotransporter czy inne środki do dalekiego przewozu, zamiast bardziej skupić się na czołgach.

Awatar użytkownika
TLB
Posty: 561
Rejestracja: 2015-04-23, 03:18
Lokalizacja: Civitas Kielcensis/ War saw

#32 Post autor: TLB » 2018-01-26, 10:58

Wydaje mnie się w konstrukcji były łatwiejsze i szybsze w budowie. Ponad to, czołgi są drogim sprzętem. To moje zdanie.
Wracając do modelu to super wykonanie pomimo przeciwnosci, super kolekcja i gratuluję :-)

staszek
Posty: 399
Rejestracja: 2013-04-15, 20:41
Lokalizacja: Biłgoraj

#33 Post autor: staszek » 2018-01-26, 16:11

Gratuluję wyszedł naprawdę bardzo atrakcyjny model. A cały zestaw mmmmmm nuta zazdrości się odzywa. Od dawien dawna siedzi mi w głowie sklejenie wszystkich modeli w polskich barwach 39. Mam na składzie kilka z GPMu a cały czas ktoś coś wyda nowego tylko czasu coraz mniej. Działaj dalej coś na odpoczynek i znowu polskie barwy do kolekcji.

Pozdrawiam zazdraszczając ;-)

Awatar użytkownika
Marcin.S
Posty: 311
Rejestracja: 2016-12-16, 23:19
Lokalizacja: Chicago

#34 Post autor: Marcin.S » 2018-01-29, 23:55

Kolejny diament w Twojej koronie. Pieknie to wyglada! Zazdraszczam.

Co do tankietek i czolgow, to z koleji moim zdaniem to IIWW popchnela do rozwijania i udoskonalania czolgow. Ale pierwsze czolgi byly ewolucja tankietek. Szybkie zwinne male z karabinami duzego kalibru. Potem potrzeba matka wynalazku. Zwiekszanie pancerza, zatem silniejsza armata, czyli wieksze zawieszenia. A jezeli chodzi o Nas, coz, chociazby budowa ORP Orla zostala sfinalizowana przez spoleczenstwo - to wiele tlumaczy. Takze gdziez szukac bylo funduszy na rozwijanie technik pancernych. O! A teraz fakt, ktory kazdy zna, ale ze z Suwalk pochodze to przytocze. Mamy tam Dom Tradycji, w ktorym jest oryginalny karabin przeciwpancerny. Starsi panowie z niemieckiej pancerwaffe ktorzy czasem zjerzdzaja tam pozwiedzac, widzac go wspominaja ze to jedyna bron ktorej sie panicznie bali w 1939roku :shock:

Awatar użytkownika
el_paw
Posty: 2109
Rejestracja: 2006-08-02, 22:06
Lokalizacja: Biała Rawska

#35 Post autor: el_paw » 2018-02-02, 20:11

Miałem teraz wziąć z polskiego sprzętu na warsztat ciągnik C7P ale to ten sam autor więc sobie chwilowo odpuszczę.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
piter16
Posty: 1059
Rejestracja: 2007-10-22, 20:37
Lokalizacja: Bydgoszcz

#36 Post autor: piter16 » 2018-02-05, 14:55

Superkolekcja. Szczerze zazdroszczę. :mrgreen:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karton i Papier”