[R] MAZ-537 & ChMZAP-5247 "Model-Kom" vs Koksu

Sklejamy karton i papier... - Modelarstwo kartonowe

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
koksu
Posty: 19
Rejestracja: 2012-01-22, 10:04
Lokalizacja: Piechowice

[R] MAZ-537 & ChMZAP-5247 "Model-Kom" vs Koksu

#1 Post autor: koksu » 2015-01-25, 20:27

Witam,
Jak w tytule, rozpocząłem walkę z niedawno wydanym mazikiem. Sama konstrukcja jest dość znana, więc nie będę się rozpisywał na jej temat.
Założenia co do budowy są proste - będzie prawie standart. Prawie, gdyż zamierzam pomalować opony. Do budowy użyję zestawu laserów.
A więc zaczynamy - na początek rzut oka na zestaw:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Jak zawsze, budowę rozpocząłem od tego co mi pasuje, w tym przypadku - kabiny. Jest ona dość skomplikowana, więc chcę ją zrobić na początku. Póki co ulepiłem szkielecik z laserków i napotkałem malutki błąd. Otóż, boczne części szkieletu wg wycinanki wymagają podklejenia tekturą 0.5mm, a wypalone są na 1mm:
Obrazek Obrazek

jedyne słuszne wyjście z tej sytuacji, to użycie części z wycinanki i naklejenie ich na tekturę odpowiedniej grubości. Tak też uczyniłem. Oto efekt dzisiejszej dłubaniny:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
CDN...

Awatar użytkownika
scorpions
Posty: 1587
Rejestracja: 2008-02-17, 12:19
Lokalizacja: prawie Wrocław

#2 Post autor: scorpions » 2015-01-30, 02:02

No to będzie kawał grzmota :-D :-D Z chęcia popatrze , bo lubie takie wynalazki. Na naczepe planujesz coś postawić :?: :?:

Awatar użytkownika
OSTOJA
Posty: 3840
Rejestracja: 2008-06-13, 10:23
Lokalizacja: Mielec (Ostróda)

#3 Post autor: OSTOJA » 2015-02-05, 18:13

Coś słabo z postępem prac, tak jak z moim Szcze-2. Może to Cię zmobilizuje do pracy: http://www.konradus.com/forum/read.php? ... r=0&page=1

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karton i Papier”