Yeah! We got him [1:72]

Galerie i warsztaty z budowy

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
Panzer Machine
Posty: 44
Rejestracja: 2014-12-20, 11:09

Yeah! We got him [1:72]

#1 Post autor: Panzer Machine » 2014-12-20, 11:11

Witam serdecznie!

W miarę możliwości czasowych będę tutaj prezentował powstawanie dioramy o tytule roboczym "Yeah! We got him!". Diorama i wszystkie elementy na niej będą wykonywane w skali 1:72.

Początkowo na dioramie miał się znaleźć wrak Focke Wulfa jak i T-34/76. Layout prezentował się w następujący sposób:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Dwa miesiące temu postanowiłem zastąpić model Focke Wulfa Vomagiem z firmy Roden.
Dioramę jak na razie chciałem osadzić w tym: http://pl.wikipedia.org/wiki/Operacja_F ... gserwachen albo w tym okresie: http://pl.wikipedia.org/wiki/Obl%C4%99% ... Budapesztu
Tyle na razie udało mi się zdobyć informacji na temat 42 Flak Regiment, w którym rzekomo była jednostka Vomagów z Flakiem 88. W stronę sowiecką przyznam szczerze, że nie zagłębiłem się specjalnie dużo jak na razie.
Chyba, że ktoś bardziej zorientowany ode mnie w temacie mógłby poradzić inne wydarzenie odpowiadające dioramie, hm?

Modele prezentują się na chwilę obecną w następujący sposób:

Vomag:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



T-34/76

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Co myślicie?

Panzer Machine
Posty: 44
Rejestracja: 2014-12-20, 11:09

#2 Post autor: Panzer Machine » 2015-01-04, 21:43

Chyba mogę powiedzieć, że zakończyłem pracę nad budową modelu czołgu T-34. Dziękuję wszystkim zainteresowanym za feedback. Część elementów udało mi się poprawić jak np faktury odlewów na kadłubie czy rozstawienie uchwytów. Z poprawy niektórych elementów już zrezygnowałem ze względu na czas jak np grille na osłony silnika.

Do budowy modelu zostały użyte:
* Soviet Medium Tank T-34/76 (mod. 1943) [Zvezda]
* WWII Russian T-34/76 MOD.1941/1942 [Voyager Model]
* Towing cable for T-34/76 Tank & SU-85/100/122 SPGs [Eureka XXL]
* Lufa ZiS-5/F-34 do czołgu KW-1 późny i T-34/76 - 72 L-34 [Aber]
* Blacha mosiężna
* Drut stalowy

Bibligrafia:
* TopShots: T34/76 [Kagero]
* George Bradford: Radzieckie pojazdy pancerne 1941-1945 [Bellona]

Model w tej chwili tylko czeka na malowanie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

P.S. Gąsienice jak i koła oraz klapa z tyłu sklejone są "na sucho"

Panzer Machine
Posty: 44
Rejestracja: 2014-12-20, 11:09

#3 Post autor: Panzer Machine » 2015-01-11, 21:25

Zakończyłem pracę nad ciężarówką Vomag w skali 1:72 firmy Roden. Kolejny etap to przygotowanie modelu działa Flak 88 mm dla ciężarówki.
Zestaw Rodena moim zdaniem jakością nie zachwyca. Moim zdaniem jest to bardzo niska jakość za zbyt wygórowaną cenę - przynajmniej na rynku Polskim. Może trafiłem na fatalny egzemplarz, niemniej ramki miały przesunięcie względem siebie o 0,1 mm. Wszystko trzeba było czyścić, a większość (tych mniejszych elementów) lepiej było zrobić od nowa niż wykorzystywać te z zestawu.
Zestaw z NH Detail, który wyszedł stosunkowo niedawno podbił jakość modelu na lepsze. Siatkę na osłony boczne jednak wykorzystałem z Abera - maja zdecydowanie lepszą strukturę.

Do budowy modelu zostały użyte:
* Selbstfahrlafette auf Fahrgestell VOMAG 7 or 660 min 8.8 mm Flak [Roden]
* VOMAG 7 or 660 with 8.8 cm Flak [NH Detail]
* Sdkfz.9 Famo front wheels [CMK]
* Siatka [Aber]
* Set of barrels for German Pocket Battleships [Aber]
* Plastykowe kulki
* Blacha mosiężna
* Drut miedziany
* Arkusz Polistyrenowy [Plastruct]

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


P.S. Spora część elementów (jak szyby, koła, silnik oraz to co zostało z maski) jest klejona Micro Liquitape'em od Microscale. Musze przyznać, że nie raz mi ten specyfik uratował skórę.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Galerie i warsztaty”