[G] Sd.Kfz.232 (6 rad)/ GPM 4/2006

Sklejamy karton i papier... - Modelarstwo kartonowe

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
marcin2248
Posty: 28
Rejestracja: 2011-01-13, 10:11

[G] Sd.Kfz.232 (6 rad)/ GPM 4/2006

#1 Post autor: marcin2248 » 2014-01-18, 14:07

Witam
Przedstawiam kolejny model jaki udało mi się wykonać. Jest to niemiecki samochód pancerny Sd.Kfz.232 (6 rad). Model pochodzi z wydawnictwa GPM nr 4/2006r. Opracowanie jest całkiem przyjemne i model budowało się bez większych problemów. Wycinanka proponuje wykonanie wnętrza i otwieranych włazów. Niestety wnętrze to jest tak ubogie, że zrezygnowałem z jego budowy, w dodatku nie mogę do końca przekonać się do sklejania elementów, których nikt poza mną i tak nie zobaczy. Zmieni się to może przy kolejnych modelach ze stajni GPM-u, które wnętrze mają całkiem ciekawe. Jak widać na zdjęciach model malowany i waloryzowany. Oznaczenia to kalkomania wykonana samodzielnie i przy kolejnych modelach chyba nie wrócę już do malowania od szablonu i pozostanę przy tej technice. Dla odmiany, po czystym Schwimmwagenie, kolejny model postanowiłem trochę ubrudzić. Pojawił się więc dość obfity wash, po raz pierwszy próbowałem wykonać tzw. rainsy, często stosowane w plastikach. Debiutem było także użycie pigmentów firmy Vallejo, które naniosłem na model aerografem. Ocenę pozostawiam Wam i zapraszam do galerii:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Towarzysz19
Posty: 468
Rejestracja: 2010-11-06, 15:49
Lokalizacja: Cieszyn

#2 Post autor: Towarzysz19 » 2014-01-19, 12:33

Heh, model fajny, wzorowo wykonany Brawo :!:
Ja tam bym osobiście chyba nigdy nie zdecydowałbym się na brudzenie modeli, po prostu mam przed tym strach :-(

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karton i Papier”