[relacja ze śmieciologi] UBOOT VIIC skala 1:35 (DUET)

Galerie i warsztaty z budowy

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
Kamil Zoszak
Posty: 380
Rejestracja: 2006-12-03, 00:15
Lokalizacja: OPOLE

[relacja ze śmieciologi] UBOOT VIIC skala 1:35 (DUET)

#1 Post autor: Kamil Zoszak » 2007-02-10, 18:12

Witam
Jestem już obecny na SKLEJMY już dośc długo, by się przekonac o tym że warto zainwestowac u WAS czas...
Po wykopaniu mnie z "niebieskiego" (zero maili od admina) postanowiłem się przenieśc z moją relacją w jakieś cichsze miejsce.....

Ale dosyc wstępu...

Przedstawiam WAM moje dzieło "ŻYCIA" (bez śmiechu. podeszłem do tego emocjonalnie)...
Wraz z kolegą Bartkiem (admiral_d) opstanowiliśmy się rzucic na naprawdę głebokie wody (nie ma to jak UBOOTWAFFE) i zrobic model Uboota. Długo się nad skalą zastanawialiśmy, ale stało się.... 1:35 i model w prawie pełnym przekroju...
Zabawa przy nim jest na 102

A teraz juz naprawdę do rzeczy
Przy budowie modelu okazała się niezbędną ta "księga wiedzy tajemnej":

Obrazek

Korzystałem także z planów zamieszczonych w modelarzu i planów stoczniowych tegoż okrętu:

Obrazek

W miare robienia sobie smaka i paru nie przespanych nocy (myślami przy modelu UBOOTA), zabrałem się za szkice:
Rzut boczny (w skali) :arrow:
Obrazek
Rzuty od dziobu i rufy :arrow:
Obrazek
Rysuneczki poszły w błyskawicznym tempie (tydzień i już były wszystkie rzuty KIOSKU)

CDN.

Kamil Zoszak
Posty: 380
Rejestracja: 2006-12-03, 00:15
Lokalizacja: OPOLE

#2 Post autor: Kamil Zoszak » 2007-02-10, 18:24

Tak jak już wspomniałem.... O to ciąg dalszy....

po wykonaniu rysunków przyszedł czas na zabranie sie do pracy....TRza przekształcic UBOOCIKA z 2d w 3D :lol:

A o to szkielet Kiosku (początkowa wersja)
Obrazek

Potem przyszedł czas na wykonanie poszycia KIOSKU ( i tu już bez niespodzianki) z PLASTIKU o grubości 1mm
Obrazek

JEdnak się okazało że ów szkielet nie daje odpowiedniej sztywności konstrukcji i wzmocniłem go odpowiednimi poprzecznicami:
Obrazek

Po przymierzeniu poszycia do szkieletu powstało takie "cudo":
Obrazek

Obrazek

Obrazek

A tu dla porównania wielkości z moim HALO 8-)
Obrazek

I to narazie tyle jak na pierwszą relacje.... Jak wróce z PIFKARNI to wstawię więcej wyników moich prac :roll:

POZDRAWIAM (marynarz ze ŚLĄSKA) 8-)

Kamil Zoszak
Posty: 380
Rejestracja: 2006-12-03, 00:15
Lokalizacja: OPOLE

#3 Post autor: Kamil Zoszak » 2007-02-10, 23:43

Tak jak już obiecałem.....
Podsyłam kolejną porcję moich wypocin :-D
I tutaj się też przyznam że ten model "POPEŁNIAM" wraz z moim dobrym kumplem z tego forum BARTKIEM znanym tu jako "admiral_d". On ma za zadanie wyskrobac uzbrojenie na okręcie. To czym Bartek się obecnie zajmuje to juz napisze sam w tym temacie a ja dodam że już ZAPODAŁ mi gotowe działko przeciwlotnicze Flak 20mm.

O to one:
Obrazek

A tu druga fota:
Obrazek

Potem z przyczym jakże bardzo ludzkic zastopowałem budowe.....
Wróciłem do niej dośc niedawno i to z dośc dużym zapałem.... Ale jak każdemu zdarzają się niepowodzenia tak i tu się bez nich nie obyło. Przyznam się tu bez bicia, że poszycie było wykonywane dokładnie 4 razy zanim uzyskałem taki efekt:

Obrazek

Raz źle odmierzyłem kąt pochyłości i poszycie wyszło krzywo. Drugi raz połamał mi sie plastik i od nowa zabawa. W ostatniej próbie mej cierpliwości wyskoczył mały problem. Juz miałem gotowe poszycie i przyszła kolej na malowanie. Pokryłem całośc HUMBROLEM. Poczekałem i na to położyłem warstwe Pactry i....się ścięła. Próbowałem ją jakoś oczyścic ale wyszedł jeszcze większy kibel :evil:
Ale dałem rade i jestem już dalej z budową.... Boje się tylko teraz coś sknocic... BArdzo męczące okazało się wykonanie NITOWANIA na poszyciu (w tej skali bardzo dobrze widoczne). W plastiku tym wybijałem szpikulcem małe dziury od wewnętrznej strony arkuszan i po właściwej stronie ukazały się idealne NITY. Oczywiście robiłem wszystko po wcześniej naniesionych liniach (no krzywo żeby nie było HEY).

Do tej pory udało się stworzyc takie o to COSIK:
Obrazek

Obrazek

na tym zdjęciu jest doskonale widoczna faktura NITÓW
Obrazek

Teraz także siedzę nad moją krypą i się męczę z rozbijaczami fal... Zdjęcia wkrótce

POZDRAWIAM (marynarz ze ŚLĄSKA) 8-) 8-)

Kamil Zoszak
Posty: 380
Rejestracja: 2006-12-03, 00:15
Lokalizacja: OPOLE

#4 Post autor: Kamil Zoszak » 2007-02-14, 00:07

Po krótkiej przerwie czas było ruszyć moje zacne cztery litery i wygospodarować odrobinę czasu między ZALKAMI na Polibudzi i.... Oczywiście... Poskładać co nie co... 8-)

Ostatnio główkowałem w jaki sposób wykonać "windbrecher" na szczycie kiosku. Przez tydzień nie mogłem dojść do tego. Przyznam się, że wena przyszła naprawdę w mało spodziewanym momencie....W niedzielny poranek po "obfitej uczcie studenckiej". No i tak od tygodnia z hakiem tyle się zmieniło....Na lepsze?? Sami ocenicie...

Obrazek

Na tym zdjęciu widać jeszcze niedociągnięcia wynikłe ze szpachlowania ( jeszcze nie koniec) i wykonany też na dniach izolator anteny fal długich (to białe w dziurce) :lol:
Obrazek

Na tej focie widać jak to wszystko narazie wygląda od środka... :oops:
Obrazek


Tak też jak już wspomniałem to modelik ma być w przekroju i pozwoliłem sobie na mały odskok w stronę kadłuba sztywnego... Wykonałem elementy wzmacniające cały kadłub sztywny i trzymające go w całości... pierścienie wewnątrzkadłubowe (bardzo trudne słowo) :lol: a tu mała fotka

Obrazek

a tu w porównaniu z jednym groszem "kwadratowym"
Obrazek

Dla porównania postawiłem odpowiednio wygięty kawałek kartonu który miał imitować kadłub naciskotrwały i przymierzyłem do niego KIOSK.....
Obrazek

POZDRAWIAM (marynarz ze ŚLĄSKA) 8-)

Awatar użytkownika
Marek
Posty: 372
Rejestracja: 2006-10-11, 18:52
Lokalizacja: Bydgoszcz

#5 Post autor: Marek » 2007-02-14, 14:15

Wpiszę się, żebyś nie myślał, że sam dla siebie prowadzisz relację - ja jestem wiernym obserwatorem tego cuda. :)

No ale cóż tu komentować jak dobrze wygląda? - poczekamy, zobaczymy.

Powodzenia.

Kamil Zoszak
Posty: 380
Rejestracja: 2006-12-03, 00:15
Lokalizacja: OPOLE

#6 Post autor: Kamil Zoszak » 2007-02-14, 14:23

No wreszcie ktoś.... DŻIZAS ale się cieszę... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
A w niedziele kolejna porcja zdjęć i może jakieś dobre słowo też wpadnie. 8-)

Awatar użytkownika
admiral_d
Posty: 107
Rejestracja: 2006-12-27, 12:00
Lokalizacja: Łódź - Łęczyca

#7 Post autor: admiral_d » 2007-02-14, 14:28

Ale się Mimro rozpisałeś :-P
Miałem ten kiosk w łapskach i powiem ci że to jest kolos niesamowity...

Gotowy model będzie miał 191cm i 7 mm długości... :shock:
28cm wysokości
18cm szerokości

Awatar użytkownika
Marek
Posty: 372
Rejestracja: 2006-10-11, 18:52
Lokalizacja: Bydgoszcz

#8 Post autor: Marek » 2007-02-14, 14:48

Dokładnie - chciałem też napisać o tym, że wygląda dość efektownie wielkościowo, ale stwierdziłem, że skala 1:35 mówi to chyba sama za siebie.

Taki model to jest coś :mrgreen:

A odnośnie pierwszego postu, że "dzieło życia" to śmiechów nie ma - faktycznie tak wygląda. Tylko dlaczego jesteśmy w kategorii PLASTIK? Z początku mówię: o karton! Jednak po ostatnim poście bez ściemy zwątpiłem!
No kiosk wygląda już plastikowo! (Co oznacza, że perfekcyjnie).

Powodzenia chłopaki!

Awatar użytkownika
admiral_d
Posty: 107
Rejestracja: 2006-12-27, 12:00
Lokalizacja: Łódź - Łęczyca

#9 Post autor: admiral_d » 2007-02-14, 15:09

No kiosk Kamil zrobił z jakiegoś poli..... ( polipropylen, polichlorek winylu itp. ) i ma naprawde efektowny wygląd, wierz mi. A kategoria taka myśle że z przyzwyczajenia z niebieskiego. Tam mają "Manufakturę" więc jest troche obszerniejszy dział ;-)



Pozdrowienia!

Kamil Zoszak
Posty: 380
Rejestracja: 2006-12-03, 00:15
Lokalizacja: OPOLE

#10 Post autor: Kamil Zoszak » 2007-02-14, 15:18

No to się zaczyna zabawa..... To będzie ciekawe sami zobaczycie.... Bo kadlub zaczyna sie robić troszkę bardziej jakby kartonowy... Poszycie PLASTIK a bebechy wewnątrz okrętu to sam DIABEŁ wie.... Wszystko co sie nada. :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1142
Rejestracja: 2006-08-02, 11:33
Lokalizacja: Warszawa

#11 Post autor: Piterski » 2007-02-15, 10:58

Zajrzałem z ciekawości i już tu zostanę :mrgreen:
Projekt postawiłeś przed sobą naprawdę z wielkim rozmachem. Mam nadzieje, że dotrwasz do końca wieńczącego to monumentalne dzieło.
Kamil Zoszak pisze:Witam
Po wykopaniu mnie z "niebieskiego" (zero maili od admina) postanowiłem się przenieśc z moją relacją w jakieś cichsze miejsce.....
Faktycznie skojarzyłem sobie że robiłeś relację na niebieskim. Mimo że nadal jestem uczestnikiem tamtego forum to już zupełnie nie rozumiem panującej tam polityki. Ale to tylko taka mała dygresja.
Kamil Zoszak pisze:Pokryłem całośc HUMBROLEM. Poczekałem i na to położyłem warstwe Pactry i....się ścięła.
Jak długo pozwoliłeś wysychać Humbrolowi przed położeniem Pactry? Ja takich problemów dotychczas nie miałem

Awatar użytkownika
Paws
Posty: 754
Rejestracja: 2006-11-06, 19:44
Lokalizacja: Kraków

#12 Post autor: Paws » 2007-02-15, 12:39

Projekt zaprawdę gigant..relację śledzę z uwagą i zainteresowaniem wielkim. Jak na razie idzie Ci super!

Awatar użytkownika
Drasha
Posty: 337
Rejestracja: 2006-08-02, 13:54
Lokalizacja: Szczecinek

#13 Post autor: Drasha » 2007-02-15, 15:38

Gdzie Ty go później postawisz?? Może nie prowadźmy rozmów na temat niebieskiego forum. Co do modelu to przed tobą trudne zadanie bo w modelu tej skali musi być wszystko z dokładnością do 0,1mm. Powodzenia życzę w dalszej budowie.
Pozdrawiam Drasha.

Kamil Zoszak
Posty: 380
Rejestracja: 2006-12-03, 00:15
Lokalizacja: OPOLE

#14 Post autor: Kamil Zoszak » 2007-02-15, 22:56

Oj tak
W tej skali wszystko jest prawie widoczne.... Nawet greting na pokładzie kiosku muszę wyciąć (pare setek kwadracików o boku 1mm :-? :-? ). Powiem krótko... Będzie śmiesznie i zabawnie.... 8-) 8-)

Awatar użytkownika
Marek
Posty: 372
Rejestracja: 2006-10-11, 18:52
Lokalizacja: Bydgoszcz

#15 Post autor: Marek » 2007-02-15, 23:07

No i ambitnie zdecydowanie!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Galerie i warsztaty”