[G] PZL P.11c KA nr.spec.

Sklejamy karton i papier... - Modelarstwo kartonowe

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Ceva
Posty: 733
Rejestracja: 2007-04-27, 21:23
Lokalizacja: Sierpc

[G] PZL P.11c KA nr.spec.

#1 Post autor: Ceva » 2012-09-12, 09:16

W końcu mam swoją pejedenastkę samolot który powinien być na półce polskiego modelarza.
Nie jest to moje pierwsze podejście do modelu tego samolotu, ale ostatnie i najbardziej udane. Pierwszy był model autorstwa P. Wasiaka czyli MM z lat 80-tych, sklejał się przyjemnie, choć P.11 nieco udawał. Drugi to model autorstwa M. Pacyńskiego P.11 tez udawał i z tego powodu skleić mi się go nie udało. Trzeci autorstwa P. Mistewicza model "dla początkujących" na którym ewidentnie poległem. Czwarty widoczny jest na poniższej galerii.
Do tego projektu przymierzałem się dość długo, ale stopień skomplikowania mnie skutecznie mnie zniechęcał. Aż w końcu. I udało się. Mam wrażenie że to jeden z najbardziej niedocenionych modeli z wydawnictwa P. Halińskiego. Stopień zachwytów po ukazaniu się tego modelu był odwrotnie proporcjonalny do liczby sklejonych modeli. Ja tam jednak się cieszę, że mam go już za sobą. Wyszedł lepiej czy gorzej, lecz już nie mnie to oceniać.

Relacja była TUTAJ.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
OSTOJA
Posty: 3840
Rejestracja: 2008-06-13, 10:23
Lokalizacja: Mielec (Ostróda)

#2 Post autor: OSTOJA » 2012-09-12, 09:37

Wojtek, mam wrażenie, że skrzydełka są trochę "obwiśnięte". Być może jest to wina perspektywy fotograficznej.Cięciwy zewnętrznych części skrzydełek w P11 leżały w jednej płaszczyźnie. Starałem się to pokazać na fotce. :roll:

Obrazek

Awatar użytkownika
Ceva
Posty: 733
Rejestracja: 2007-04-27, 21:23
Lokalizacja: Sierpc

#3 Post autor: Ceva » 2012-09-12, 11:41

Niestety masz rację. Skrzydła jednak są "oklapnięte". Właśnie to sprawdziłem. Przy ustalaniu ich wzniosu bazowałem na szablonie z wycinanki, możliwe że nie był to zbyt dokładny sposób. Żebym zwrócił na to uwagę wcześniej i żebym wiedział że cięciwy powinny być w jednej płaszczyźnie to bym tego dopilnował. A tak to d..pa. :oops:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karton i Papier”