[G] PZL-102B Kos wyd. MON

Sklejamy karton i papier... - Modelarstwo kartonowe

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Ceva
Posty: 733
Rejestracja: 2007-04-27, 21:23
Lokalizacja: Sierpc

[G] PZL-102B Kos wyd. MON

#1 Post autor: Ceva » 2012-08-30, 19:08

W przerwie klejenia P11 w końcu udało mi się przeskalować skany modelu Kosa wydane pięćdziesiąt lat temu przez wydawnictwo MON.
Od jakiegoś czasu bardzo mi się spodobał ten samolot i jako że sprawa praw własności w/w wydawnictwa się wyjaśniła skleiłem i prezentuję właśnie sklejony niedawno model. Oryginalnie był w skali 1:25 opracowany przez p. L. Komudę. Ja go zmniejszyłem do 1:100. Doskonała skala dla tak wiekowych projektów.
Co zaskakuje w tym opracowaniu? Ano to, że mimo uproszczeń i czasu kiedy został opracowany model, nie jest on karykaturą oryginału, co tym bardziej dziwi, że nawet współcześnie opracowywane modele nie mają zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością poza nazwą.
Wykonanie modelu nie zrywa papy z dachu, bo od tego są inni, zresztą nie taki był tego cel.

Zapraszam do galerii (zdjęcia niestety niezbyt dobre).

Od tego się zaczęło.
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

ps. mam nadzieję, że kiedyś (może niedługo) będzie mi dane skleić model tego samolotu w "normalnej" skali (1:33) we współczesnym opracowaniu. A kiedy to nastąpić to postaram się umieścić go na dioramce. :arrow: http://lotnictwo.net/foto.php?id=124092

Awatar użytkownika
OSTOJA
Posty: 3840
Rejestracja: 2008-06-13, 10:23
Lokalizacja: Mielec (Ostróda)

#2 Post autor: OSTOJA » 2012-09-04, 09:43

A to ci siurpryza, Kosa wycięli na czarnym. :evil: :cry: :mrgreen:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karton i Papier”