CO MOŻNA ZROBIĆ ABY ULEPSZYĆ FORUM?

Wszystko inne... poprostu free style

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
el_paw
Posty: 2109
Rejestracja: 2006-08-02, 22:06
Lokalizacja: Biała Rawska

CO MOŻNA ZROBIĆ ABY ULEPSZYĆ FORUM?

#1 Post autor: el_paw » 2007-02-04, 15:44

Zracam się do wszystkich abyśmy podjeli dyskusję co można zrobić aby forum było lepsze - bardziej przystępne dla użytkowników?
Dla mnie osobiście:
1. trochę nieczytelna stała się strona glówna
2. denerwują mnie martwe dusze na forum
3. moderatorzy powinni szybciej działać jak ktoś rozrabia i ubliża innym na shot boxie
4. zrobić dwie fotki tygodnia - dla kartoniarzy i plastikowców

Awatar użytkownika
Borys
Posty: 116
Rejestracja: 2007-01-22, 12:48

#2 Post autor: Borys » 2007-02-04, 16:37

Z chęcią włączę się do dyskusji na temat poprawy forum.

:arrow: Faktycznie jest bardzo dużo użytkowników którzy nie napisali żadnego postu , forum tematyczne jest po to aby ludzie mający tą samą pasje rozmawiali podpowiadali sobie itp. Dlatego proponuje nie może od razu wyrzucać ‘’martwe dusze’’ tylko wysłać im wiadomość na Priv o treści albo będziesz brał udział w życiu forum albo ‘’ do widzenia’’ osoba która nie odpowie np. w ciągu 5 dni powinna zostać usunięta.
:arrow: Jeśli chodzi o shot boxa to powinien zniknąć i pojawić się w zamian niego chat ( mogli byśmy się w tedy lepiej poznać )
:arrow: Popieram pokaz dwóch fotek tygodnia było by troszkę inaczej niż forach podobnych i na pewno j zachęciło przyszłych użytkowników forum ( mam nadzieje że ludzi nie duchów) .

Pozdrawiam ;-)

Awatar użytkownika
Drasha
Posty: 337
Rejestracja: 2006-08-02, 13:54
Lokalizacja: Szczecinek

#3 Post autor: Drasha » 2007-02-04, 18:09

A może ktoś nie ma przez miesiąc internetu albo ma szlaban na kompa to co wtedy usunąć mu od razu usera?? Dwie fotki to nie jest dobry pomysł, mi osobiście by to nie przeszkadzało ale niektórzy mają wolniejsze łącza i strona główna otwierała by się im strasznie wolno. Co do shout boxa to tutaj są za i przeciw ale ja jestem za tym żeby on został. Nie zawsze jakiś mod jest na forum i nie może wtedy zareagować, może powinni być do tego osobni moderatorzy którzy mogliby nad tym zapanować. Strona główna- faktycznie jest mniej czytelna według mnie powinno zniknąć to menu w prawym górnym rogu. Aha i taka moja propozycja może do profilu zostałyby dodane "punkty chamstwa" które mogliby przyznawać uczestnicy forum za wulgarne lub niekulturalne zachowanie, każdy punkt musiałby być dokładnie opisane(to znaczy za co gdzie i kiedy). To takie moje propozycje.
Pozdrawiam Drasha.

Awatar użytkownika
el_paw
Posty: 2109
Rejestracja: 2006-08-02, 22:06
Lokalizacja: Biała Rawska

#4 Post autor: el_paw » 2007-02-04, 18:20

Darsha chodzi o osoby które mimo, że np zarejestrowały się we wrześniu ani razu nie były na forum.
Podoba mi się spis prezentacji, ale w kartonach stanowczo oddzieliłbym spis relacji od galerii ;-)

Awatar użytkownika
tad
Posty: 1145
Rejestracja: 2006-09-17, 16:19
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#5 Post autor: tad » 2007-02-04, 22:37

Niektórzy rejestrują się tylko po to, żeby móc sobie oglądać forum (opcja "nieprzeczytane wiadomości") - skoro regulamin tego nie zabrania to jest ok. A inni - jak ja - nie pokazują modeli, nie robią prezentacji i nie dają tu wielu innych rzeczy z powodu jakości moderatorki. Dopóki władzę będzie miał Czesio, to nie ma co liczyć na znaczny udział poważnych ludzi.

Strona główna dla mnie jest w porządku.
TAD

Kroolo - nie zmieniaj treści mojego postu, bo robisz to niestylistycznie i niegramatycznie.

--
Zaczepki są tu naprawdę zbędne. Kroolo.
Ostatnio zmieniony 2007-02-04, 23:31 przez tad, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
Kroolo
Posty: 3148
Rejestracja: 2006-08-05, 15:28
Lokalizacja: Lublin

#6 Post autor: Kroolo » 2007-02-04, 22:51

el_paw pisze:stanowczo oddzieliłbym spis relacji od galerii
Bardzo słuszna uwaga! Jak znajdę chwilę to się tym zajmę.

tad - w jednym masz rację: opcja "nieprzeczytane wiadomości" ułatwia znacznie przeglądanie forum, zwłaszcza że nie ma na stronie głównej ramki "nowe posty".

Co do osoby moderatora Czesia - uważam że prywatne sprawy powinniście załatwiać na pw, nie na forum, bo to nie miejsce do tego. Jak narazie innych skarg nie odnotowaliśmy. Poza tym - sam Czesio nie ma "władzy". Aby podjąć jakąś większą decyzję należy to skonsultować z resztą. Jeśli są jakieś problemy proszę pisać, od tego jesteśmy aby je rozwiązywać. Pisać tylko bez chamstwa i zaczepek.

Czesio
Posty: 823
Rejestracja: 2006-08-02, 18:20
Lokalizacja: Kalisz

#7 Post autor: Czesio » 2007-02-04, 23:07

Te widma to mi osobiście nie przeszkadzają i tak przecież co jakiś czas Admin czyści listy użytkowników.
Co do strony głównej, to też się z tym zgadzam, że jest z lekka nieczytelna, a o zaczepce osobnika na literkę „T” nie wypowiadam się, gdyż obiecałem to Bossowi.

Awatar użytkownika
el_paw
Posty: 2109
Rejestracja: 2006-08-02, 22:06
Lokalizacja: Biała Rawska

#8 Post autor: el_paw » 2007-02-04, 23:26

Tad myślę, że moglibyście zakończyć tą wojnę i prywatne sprawy załatwiać między sobą - zawsze jest funkcja ignoruj - wtedy nie wejdziecie sobie w drogę. Poza tym Tad jesteś na tyle dobrym modelarzem, że prezentując tutaj swoje modele i techniki ich budowy na pewno nauczysz czegoś młodszych kolegów.

Co do martwych dusz mi nie chodzi o kasowanie ludzi którzy nie piszą postów tylko takich którzy tu nigdy nie byli - wystarczy wejść w użytkowników i posortować pod kontem czasu na forum - jest cała strona duchów.

Awatar użytkownika
tad
Posty: 1145
Rejestracja: 2006-09-17, 16:19
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#9 Post autor: tad » 2007-02-04, 23:40

Może się wydawać, że chodzi o prywatną wojnę ze Staszkovem - ale ja widzę to trochę inaczej. Czesio zbyt mało dla mnie znaczy, żeby z nim wojować - jest konkretny problem z moderowaniem na tym forum - ściśle mówiąc z obrażaniem ludzi i kasowaniem wpisów przez moderatorów. Trudno dyskutować, gdy po jednej stronie jest tylko siła i możłiwość wykasowania kogoś.

Sprawa ma szerszy wymiar - dobrym przykładem jak można się zmieniać i uczyć jest Kroolo - widzę wyraźny postęp w jego działaniu na forum - zastanawia się, zanim coś wykasuje i uczy się - Czesio ni dudu. Żeby poważni ludzie chcieli tu pokazywać swoje prace i w ogóle uczestniczyć w forum muszą mieć pewność, że ich wpisów nie będzie kasował obrażony nastolatek. Często kasuje się tu rzeczy, które mieszczą sie w ramach normalnej dyskusji i nie są obraźliwe - nikt nie powwiedział, że mamy się głaskać po głowach.

Na koniec - jeśli chce się, żeby tu uczestniczyły indywidualności, ludzie, którzy mają swoje pomysły, dorobek itp. itd., to trzeba się zgodzić na to, że mają również swój styl - mniej lub bardziej spolegliwy, ale własny. Dla mnie na serio problemem jest to, że zbyt wiele się tu kasuje w imię osobistego dokopania komuś.
TAD

Awatar użytkownika
el_paw
Posty: 2109
Rejestracja: 2006-08-02, 22:06
Lokalizacja: Biała Rawska

#10 Post autor: el_paw » 2007-02-05, 09:19

Tad mi na początku działalności tutaj też "gineły" wpisy a działo tak dlatego, że niektórzy użytkownicy o których pracach się wypowiadałem sami prosili moderatorów o skasowanie moich wpisów. Denerwowało mnie to bardzo, ale teraz po dyskusji nikt mi już niczego nie kasuje a jak coś ma być skasowane to najpierw dostaje maila z informacją.

Druga sprawa jest tej natury, że staram się nie krytykować kogoś bez potrzeby. Tutaj wiele jest osób które sklejają swój pierwszy, drugi, czy trzeci model a wiadomo, że początki zawsze są trudne i lepiej je zachęcać niż zniechęcać do tego hobby.

Pozdrawiam
Paweł

Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1142
Rejestracja: 2006-08-02, 11:33
Lokalizacja: Warszawa

#11 Post autor: Piterski » 2007-02-05, 22:30

el_paw pisze:...Tutaj wiele jest osób które sklejają swój pierwszy, drugi, czy trzeci model a wiadomo, że początki zawsze są trudne i lepiej je zachęcać niż zniechęcać do tego hobby...
Z ust mi to wyjąłeś. Jestem na forach dość długo bo dwa lata. Jakie skutki niesie ze sobą czyste krytykanctwo są widoczne na bliźniaczym niebieskim forum. Tak więc niech to forum zostanie pod znakiem tolerancji dla wszystkich którzy sklejają trochę lepiej lub trochę gorzej :-) .

Awatar użytkownika
admiral_d
Posty: 107
Rejestracja: 2006-12-27, 12:00
Lokalizacja: Łódź - Łęczyca

#12 Post autor: admiral_d » 2007-02-06, 11:56

Witam, troche mnie tu nie było ( m.in. szpital :-? ) ale musze przyznac że popieram pomysł z dwoma fotkami tygodnia i niszczeniem chamstwa na tym forum. A punkty chamstwa wg pomysłu Drashy to też ciekawy pomysł - www.saumodelarnia.fora.pl ma coś takiego, z tym że tam nazywa się to "ostrzeżeniami". A pewnie sam fakt że coś takiego by było nieraz zmusiłby coponiektórych do powściągnięcia języka.

Każdy skleja jak skleja i nie powinniśmy się ocenia pod względem światowego czy też forumowego maksimum, tylko pod względem tego ile pracy i pasji zostało włożone w model.

Wiadomo że nikt od razu nie sklei wystawowego modelu, tymbardziej będąc początkującym modelarzem ( większośc uczestników tego forum to osoby młode z tego co zauważyłem- a i ja nie mam dużo na karku ) dlatego jestem za konstruktywną krytyką z zachowaniem zdrowego rozsądku i savoir vivre tego forum.

Pozdrawiam ! :-)

Awatar użytkownika
Marek
Posty: 372
Rejestracja: 2006-10-11, 18:52
Lokalizacja: Bydgoszcz

#13 Post autor: Marek » 2007-02-06, 15:12

Mnie tylko denerwują tematy:

-GDZIE KUPIC FARBKI???
-JAK ZROBIĆ BUTELKE?
-JAK ZROBIĆ MAPĘ?
-JAK ZROBIĆ BUNKIER??
-JAK ZROBIĆ BLACHODACHÓWKĘ?
-JAK WYGLĄDA MESERSZMIT??

Z całym szacunkiem dla początkujących: proszę - załóżcie jeden temat i tak wszystko niech się na dioramach rozgrywa... jak raz zignoruję, nie będę musiał sto razy czytać, co też właśnie powstaje w Waszej dioramie. I używajcie ludzie google!

Awatar użytkownika
Kroolo
Posty: 3148
Rejestracja: 2006-08-05, 15:28
Lokalizacja: Lublin

#14 Post autor: Kroolo » 2007-02-06, 16:30

Jak dla mnie to po wrzuceniu wszystkiego do jednego wątku trudno byłoby cokolwiek znaleźć. Po co się przedzierać prze instrukcję robienia blacho dachówki jak interesuje nas tylko np. jak zrobić imitację amunicji w 1:200 ;-)

Awatar użytkownika
Balian
Posty: 111
Rejestracja: 2006-09-29, 17:38
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

#15 Post autor: Balian » 2007-02-06, 18:37

Według mnie dział Techniki modelarskie powinno się rozdzielić na poddziały. Jeden dla kartonowców, drugi dla plastikowców i ewentualnie poddział dla rc. Co do 2 fotek tygodnia to fajnie by było ale nie wiem czy na forum powstaje wystarczająco modeli aby co tydzień pojawiały się 2 fotki (1 karton, 1 plastik). Jeśli się mylę to mnie poprawcie.
Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Free Style”