początki akrobacji (helikoptery)

Swobodnie latające, na uwięzi...

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
bedway
Posty: 49
Rejestracja: 2011-12-07, 20:31

początki akrobacji (helikoptery)

#1 Post autor: bedway » 2012-03-29, 15:59

mam taki problem, jeszcze nie zacząłem się uczyć akrobacji 3d ale pytam o taki 1 może dla niektórych prosty problem, bo jak chyba każdy wie do góry nogami tak samo jak w samolotach jak i helikopterach jest efekt odwrotnego sterowania,(teraz już o helikopterach) i pytam się czy ten efekt występuje zaraz po osiągnięciu 90 stopni nachylenia czy wtedy gdy model już nie leci w dół przez nabraną siłę czyli unosi się do góry o własnej sile , chodzi mi o to czy przy robieniu moim helikopterem przewrotu do przodu muszę zaraz po osiągnięciu kontu prostego do płaszczyzny ziemi odwrócić sterowanie czyli że połowę przewrotu płozami do ziemi robię odchylając lewy drążek do góry a prawy w stronę przewrotu a gdy model zrobi pół przewrotu zmieniam wychylenie drążków na przeciwność(lewy na pewno, chodzi o prawy), czy prawy zostawiam a zmieniam tylko lewy? proszę o pomoc

Awatar użytkownika
daniello
Posty: 186
Rejestracja: 2008-12-22, 18:25
Lokalizacja: Mysłowice

Re: początki akrobacji (helikoptery)

#2 Post autor: daniello » 2012-03-30, 13:20

bedway pisze:90 stopni nachylenia
bedway pisze:już nie leci w dół przez nabraną siłę czyli unosi się do góry o własnej sile
bedway pisze:kontu prostego
bedway pisze:czyli że


Ogarnij proszę ten post, bo czytać się tego nie da. Zarówno ortografia, jak i składnia leży nie mówiąc o tym, że po 3krotnym przeczytaniu całości nie bardzo rozumiem, o co Ci chodzi.

bedway
Posty: 49
Rejestracja: 2011-12-07, 20:31

#3 Post autor: bedway » 2012-03-30, 15:34

sorry za ortografie, chodzi mi o to czy front flip ma wyglądać tak:
1. przepustnica i ster do góry
2. przepustnica i ster w dół
czy tak:
1. przepustnica i ster do góry
2. przepustnica w dół a ster dalej do góry
która opcja

Awatar użytkownika
daniello
Posty: 186
Rejestracja: 2008-12-22, 18:25
Lokalizacja: Mysłowice

#4 Post autor: daniello » 2012-03-30, 22:11

Z heli wiele wspólnego nie mam, ale raczej druga opcja jak na mój gust.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Modele RC”