[galeria] Short Sunderland - JSC 1:400

Sklejamy karton i papier... - Modelarstwo kartonowe

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
Toff
Posty: 23
Rejestracja: 2007-01-31, 18:37
Lokalizacja: Gdańsk

[galeria] Short Sunderland - JSC 1:400

#1 Post autor: Toff » 2010-03-27, 17:11

Większy brat Cataliny - Short Sunderland.

Obrazek

Model jest dodatkiem do zeszytu wydanego przez JSC, a zawierającego modele HMS Penelope i HMS Spey.
Skala naturalnie moja ulubiona - 1:400.
Z samego modelu nie jestem zbyt zadowolony. Z powodu wydrukowania modelu na papierze kredowym Sunderland nie sklejał się najlepiej. Spasowanie ogólnie dobre, ale niektóre części ciężko było prawidłowo uformować. Szczególnie widać to przy nosowej wieżyczce w widoku z przodu. Ogonowa też nie była łatwym kawałkiem chleba. Antenę rozpiętą między ogonem, a masztem na grzbiecie kleiłem starym CA. Efekt - po psiknięciu przyspieszaczem na szczycie masztu zrobiła się niepożądana "gula". Jako że był to już chyba 7 raz jak przyklejałem tę antenę zabrakło chęci do robienia tego po raz ósmy i tak już zostało.
Kolory trochę przekłamane - zielony jakoś dziwnie jaskrawy, piaskowy... powinien być brązowy. Długo walczyłem z doborem odpowiednich odcieni do retuszu, a gdy to już się udało z satysfakcją polakierowałem model. I że tak powiem, ręce mi opadły - niestety retusz widać i to bardzo. Ale nie miałem już siły poprawiać po raz któryś z rzędu.
Śmigła i podstawka wykonane tak samo jak w Catalinie.

A teraz po tym pesymistycznym wywodzie czas na galerię niezbyt udanego Sunderlanda:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
belfast
Posty: 1535
Rejestracja: 2009-03-18, 22:16
Lokalizacja: Warszawa

#2 Post autor: belfast » 2010-03-27, 17:40

:shock: :shock: wow :shock: :shock: niesamowite :mrgreen: wspaniale wygląda :mrgreen:

Awatar użytkownika
Qwark
Posty: 357
Rejestracja: 2008-03-09, 19:34
Lokalizacja: Świnoujście
Kontakt:

#3 Post autor: Qwark » 2010-03-27, 17:58

Tworzysz wspaniałą flotę latająco-pływającą. Jaki planujesz kolejny obiekt?

Awatar użytkownika
tad
Posty: 1145
Rejestracja: 2006-09-17, 16:19
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#4 Post autor: tad » 2010-03-27, 20:26

Pięknie - nie tylko skala mnie zatyka ale również Twoje ciekawe pomysły. Jakość modelu mnie tam pasuje - przy tej skali osiągnąłeś wiele. Powodzenia przy kolejnym!
TAD

Toff
Posty: 23
Rejestracja: 2007-01-31, 18:37
Lokalizacja: Gdańsk

#5 Post autor: Toff » 2010-03-28, 15:26

Jaki planujesz kolejny obiekt?
Jako że Sunderland ciut zszargał mi nerwy, to następny będzie wodnopłat z jednym tylko silnikiem spod znaku Marine Nationale. Jaki? Na razie tajemnica ;-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karton i Papier”