ATF Dingo - 1 Modelik 24/08 [R]

Sklejamy karton i papier... - Modelarstwo kartonowe

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
scorpions
Posty: 1587
Rejestracja: 2008-02-17, 12:19
Lokalizacja: prawie Wrocław

ATF Dingo - 1 Modelik 24/08 [R]

#1 Post autor: scorpions » 2010-03-18, 19:40

Witojcie !!!

Po zakończeniu Jelcza - śmieciary , zostaje przy kołach , z tym że na warsztat trafiło coś wojskowego. Model Niemieckiego wozu patrolowego ATF Dingo , wydany przez dobrze znane nam wydawnictwo MODELIK , opracowany przez jeszcze bardziej znanego nam p. Andrzeja Maciejczaka zwanego dalej Aviatorem. Chciałbym zaznaczyć , że nie będę wnikał w podobieństwo do oryginału , zamierzam skleić go tak , jak prezentuje wycinanka. Nie wypowiem sie na temat opracowania , bo nie widziałem żadnej opowieści o tymże modelu , ale znając życie , błędy będą na pewno :mrgreen: Krótki opis samochodu można przeczytać tutaj .
Tym razem budowę zacząłem niekonwecjonalnie , czyli nie od koła , a od tego jak w książce piszą , czyli od ramy , ale po kolei...

Okładka ( ze strony www.modelik.pl )

Obrazek

I jako początek właściwie prowadzonej relacji , zdjęcie podklejonych elementów na tekturę :mrgreen:

Obrazek

Następnie owe części wycięte , sklejone i przygotowane do montażu :

Obrazek

Tu pojawił się pierwszy kfiatek , mianowicie popatrzcie na oklejkę tego wielokąta , jakie są długości poszczególnych jej fragmentów :

Obrazek

W związku z powyższym , oklejki zrobiłem własne ; tu już poskładane do kupy i pomalowane :

Obrazek

Nastepnie super wypasione "zawieszenie" wraz z mostami :

Obrazek

No i całe podwozie w komplecie :

Obrazek Obrazek

I na razie by było , poza tym jednym kfiatkiem ( i oczywiście błędami w numeracji , na razie niewielkimi ) , można powiedzieć , że wszystko pasowało. Chciałbym jeszcze dodać , że nie zamierzam sie mordować nad tym modelem tak jak nad Fiatem , jeżeli części będą bardzo niespasowane i poprawne ich sklejenie , będzie wymagało stalowych nerwów , to model wyląduje w koszu , a relacja zostanie przerwana , mam jednak nadzieję , że nie będzie tak źle.
papa

Awatar użytkownika
46lukasz
Posty: 703
Rejestracja: 2009-07-22, 18:54
Lokalizacja: Oleśnica/Newbridge

#2 Post autor: 46lukasz » 2010-03-18, 19:45

Fajny temat sobie wybrałeś!
Powodzenia :mrgreen:

-Łukasz

Awatar użytkownika
belfast
Posty: 1535
Rejestracja: 2009-03-18, 22:16
Lokalizacja: Warszawa

#3 Post autor: belfast » 2010-03-18, 19:48

Ja również życzę powodzenia :mrgreen:
widzę że tempa nie zwalniasz :mrgreen:

Awatar użytkownika
scorpions
Posty: 1587
Rejestracja: 2008-02-17, 12:19
Lokalizacja: prawie Wrocław

#4 Post autor: scorpions » 2010-03-18, 19:51

No cóż , albo sklejamy , albo "sklejamy" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika
noutilus
Posty: 403
Rejestracja: 2009-07-18, 11:49
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

#5 Post autor: noutilus » 2010-03-19, 15:13

Zasiadam i życzę powodzenia.

Awatar użytkownika
scorpions
Posty: 1587
Rejestracja: 2008-02-17, 12:19
Lokalizacja: prawie Wrocław

#6 Post autor: scorpions » 2010-03-25, 18:21

Cześć !

Oto mega wypasione koło ( składające się z ośmiu części :mrgreen: :

Obrazek

I wraz z kumplami na mega wypasionym zawieszeniu , przy mega wypasionej ramie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Obrazek Obrazek Obrazek

Z drugiej strony , może to i dobrze że ta rama wraz z kołami nie jest zbyt uszczegółowiona , bo po Jelczu niewiem czy chciałoby mi sie sklejać drugi tak zdetalizowany model :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
papa

Awatar użytkownika
scorpions
Posty: 1587
Rejestracja: 2008-02-17, 12:19
Lokalizacja: prawie Wrocław

#7 Post autor: scorpions » 2010-03-31, 17:33

Witojcie !

Zrobiłem pokład wraz z wyposażeniem , to znaczy podłoge wraz z wyposażeniem :mrgreen: :mrgreen:

Obrazek Obrazek Obrazek

I całość :

Obrazek

I tak ; widać troche niedociągnięć na tej podłodze , ale powiem szczerze , że jakoś nie miałem weny aby sie zbytnio przykładać , mimo , że ze spasowaniem nie jest tak źle , to jakoś tak te modele Aviatora dziwnie odpychają :-| . Nie zrobiłem tez foteli z tyłu , bo po prostu... nie chciało mi się , zreszta i tak niewiele będzie widać przez szyby , a w tylnych drzwiach będą przyciemnione. Mam nadzieje , że wybaczycie mi te niedoróbki i to co napisałem wyżej... do nastepnego - papa

Awatar użytkownika
scorpions
Posty: 1587
Rejestracja: 2008-02-17, 12:19
Lokalizacja: prawie Wrocław

#8 Post autor: scorpions » 2010-04-11, 10:02

Cześć !

Trza by odświeżyć troche relację , więc tak ; zrobiłem oba boki karoseri ( jeszcze oczywiście nie pełne ) , drzwi ( od strony kierowcy otwierane ) , szybe przednią i dach z podstawą karabinu ( oczywiście obracaną ) :

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

I oczywiście fotka całości:

Obrazek

I zanim posypią sie gromy , podam kilka słów wyjaśnienia:

- Jak mawia klasyk "fotki są w makro , w rzeczywistości aż tak bardzo nie widać " , tak jest i tym razem , w rzeczywistości wygląda troche lepiej , chodzi mi o różnej maści niedokładności
- Gdzieniegdzie można dostrzec kiepskawy retusz ( nie dobrany ) , to jest spowodowane tym , że nie mogłem nic dobrać z dostępnych środków w domu , a część elementów zrobiłem zanim kupiłem farbę ( głównie prawa strona karoseri )
- Paski na dachu , tu popełniłem błąd ( podkreślam - ja , nie autor ) i za nisko przykleiłem boki , przez co dach okazał się za krótki i powstały szpary , a że nie miałem ich jak oderwać , musiałem je ( szpary ) zamaskować.
Generalnie ( jak już wspominałem nie przykładam się zbytnio ) ja jestem nawet z efektu zadowolony. Tu chciałbym jeszcze wspomnieć , że jak na razie O DZIWO ,spasowanie modelu jest bardzo dobre , wszystko do siebie pasuje :shock: :shock: :shock: , więc jakieś większe niedociągnięcia są z mojej winy , czyli jak sie chce to można ( chodzi mi o opracowania autora ) , pojawiło się wprawdzie kilka drobnych błędów w numeracji , ale to nie problem , no i instrukcja jest dosyć dobra , czyli podsumowując , moge stwierdzić , że ten model się p. Maciejczakowi udał :lol:
Tym oto optymistycznym akcentem kończę na razie...
papa

Awatar użytkownika
belfast
Posty: 1535
Rejestracja: 2009-03-18, 22:16
Lokalizacja: Warszawa

#9 Post autor: belfast » 2010-04-13, 15:57

scorpions pisze: czyli podsumowując , moge stwierdzić , że ten model się p. Maciejczakowi udał :lol:
nie mów jeszcze hop bo to jeszcze nie koniec :lol: :lol:
Ale póki co to rzeczywiście wygląda fajnie :mrgreen:

Awatar użytkownika
scorpions
Posty: 1587
Rejestracja: 2008-02-17, 12:19
Lokalizacja: prawie Wrocław

#10 Post autor: scorpions » 2010-04-13, 16:47

Spoko Belfast , myślę , że moge zaryzykować takie stwierdzenie , jak na Aviatora to model jest naprawdę nieźle spasowany.

Idziemy dalej ; "wanna" spodu ( że tak to nazwę ):

Obrazek Obrazek Obrazek

Maska ( oczywiście otwierana ):

Obrazek Obrazek Obrazek

Silnik zrobię później. Tu miałem troche problemów , maska wyszła mi ciut za krótka , ale niekoniecznie jest to wina autora , mogłem ja cos źle poskładać przy montażu podłogi. W każdym razie musiałem sobie dorobić taki pas z zapasu koloru przed przednią szybą i teraz wszystko ładnie pasuje. Błędem autora na pewno jest ten mały element na środku "czoła" ( ten z flagą ) , jego elementy były za małe , więc zrobiłem go całkowicie od nowa.

I oczywiście całość :

Obrazek

Na razie tyle - papa...

Awatar użytkownika
noutilus
Posty: 403
Rejestracja: 2009-07-18, 11:49
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

#11 Post autor: noutilus » 2010-04-13, 17:14

No po prostu rośnie w oczach oby tak dalej.
Zazdroszczę ci zapału do pracy bo u mnie to kiepsko.

Awatar użytkownika
scorpions
Posty: 1587
Rejestracja: 2008-02-17, 12:19
Lokalizacja: prawie Wrocław

#12 Post autor: scorpions » 2010-04-14, 17:39

Zderzak :

Obrazek Obrazek

Teraz czas na silnik...
Do nastepnego

Awatar użytkownika
Dombeer
Posty: 23
Rejestracja: 2009-12-04, 20:11
Lokalizacja: Chełm

#13 Post autor: Dombeer » 2010-04-16, 07:56

Jakbym był Niemcem to bym się czepiał żeś flagę odwrotnie przykleił, chyba że to taki celowy zabieg :-P
a tak poza tym modelik super 8-)

Awatar użytkownika
scorpions
Posty: 1587
Rejestracja: 2008-02-17, 12:19
Lokalizacja: prawie Wrocław

#14 Post autor: scorpions » 2010-04-16, 11:27

O ja cie pie... , faktycznie , nawet niez auważyłem , dzięki za spostrzegawczość , jeżeli uda mi sie ja odkleić to odwrócę.

Awatar użytkownika
scorpions
Posty: 1587
Rejestracja: 2008-02-17, 12:19
Lokalizacja: prawie Wrocław

#15 Post autor: scorpions » 2010-04-17, 16:41

Cześć i czołem !

Silnik i chłodnica :

Obrazek Obrazek

I pod maską :

Obrazek

I jeszcze odnośnie flagi , okazało się , że flaga naklejona jest dobrze , tylko cały element na którym ona się znajduje przykleiłem odwrotnie ; poprawione:

Obrazek

Do nastepnego...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karton i Papier”