Sd.Kfz. 231 (Mikro Model) [G]

Sklejamy karton i papier... - Modelarstwo kartonowe

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
edipodium
Posty: 1345
Rejestracja: 2007-07-23, 10:06
Lokalizacja: Poręby
Kontakt:

Sd.Kfz. 231 (Mikro Model) [G]

#1 Post autor: edipodium » 2010-03-17, 20:58

Witam!
Skończyłem kolejny model z serii „mini pancerka”. Jest nim Sd.Kfz.231 w skali 1/50 z wydawnictwa Mikro Model. Sam model dobrze się skleja, choć jest bardzo uproszczony (z wyjątkiem zawieszenia), a wszystkie błędy występują z mojej winy i stanu w jakim go dostałem. Model podarował mi kolega który starał się go skleić lecz, z niewiadomych mi przyczyn, nie zrobił tego. Z tego co widziałem to sklejanie skończyło się na próbie sklejenia kadłuba, stąd te nierówne zagięcia. Wyciągając wnioski z R.35 postanowiłem jakoś usztywnić kadłub w celu uniknięcia skrzywienia. Podkleiłem dolne części kartonem i kadłub wyszedł prosty. Niestety błędem było nieusztywnienie górnej części z wierzą, gdyż przez to element ten zapadł mi się tworzą brzydką szparę na łączeniu z wierzą. Nie widać tego gdy wieża jest skręcona i tak też model będzie stał. Dodatkowo dla wzmocnienia koloru i wyrównania retuszu (a miałem z tym spore problemy) przetarłem model pastelom odpowiedniego koloru, a na koniec przybrudziłem spód. Jak to wyszło oceńcie sami.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Fotki w „terenie”...
Obrazek Obrazek Obrazek
...oraz „oko w oko” z 7TP!
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdro!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karton i Papier”