[Prezentacja] Radziecki czołg T-34/76 - Answer

To co nam wiadomo o nowościach i nasze sugestie

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
JaCkyL
Posty: 76
Rejestracja: 2006-08-24, 19:49
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

[Prezentacja] Radziecki czołg T-34/76 - Answer

#1 Post autor: JaCkyL » 2006-12-14, 11:24

Obrazek
Witam
Kolejny model, który postanowiłem, zaprezentowac to model czołgu T-34/76 z wydawnictwa Answer. Model został wydany w serii Kartonowe Hobby, 4-5/2006. Autorem opracowania jest Maciej Herbut, skala to typowe dla pojazdów 1:25. Bardzo ładny rysunek na okładkę modelu namalował Seweryn Fleischer.
Obrazek
Części do budowy modelu zmieściły się na 6 stronach kartonowych, 1,5 strony części szkieletu do podklejenia formatu trochę większego niż A4. Całości dopełnia 1,5 strony rysunków montażowych oraz strona dosyć szczegółowego opisu budowy.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Do modelu można dokupić zestaw elementów wycinanych laserem (szkielet, elementy podwozia itp.) oraz pojedyncze ogniwa gąsienic. Gąsienice standardowo są zaprojektowane w formie pasków, wydrukowane srebrna farbą, która ciekawie imituje stal.
ObrazekObrazek
Model T-34, który przyjdzie nam sklejać nie jest przesadnie zdetalizowany. Jego atrakcja jest wyróżniający się spośród zieleni innych opracowań kamuflaż.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Jakość druku jest bardzo dobra, żadnych przesunięć kolorów, różnic w kolorach na poszczególnych arkuszach również się nie dopatrzyłem. Osobiście rażą mnie tylko gradientowe wypełnienia otworów ulgowych w kołach i imitacjach sprężyn zawieszenia.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Model jest ciekawą propozycją dla modelarzy mniej doświadczonych, a chcących mieć w kolekcji model tego znanego czołgu. Przy odpowiednio dużej dawce cierpliwości i włożonego nakładu pracy będzie ozdobą kolekcji. Starzy pancerni wyjadacze znajdą w modelu z Answera doskonały materiał wyjściowy do waloryzacji.
Pozdrawiam :?:

Awatar użytkownika
zary
Posty: 291
Rejestracja: 2006-08-09, 13:22
Lokalizacja: z Niska

#2 Post autor: zary » 2006-12-14, 21:43

ciekawy model :D
Warto by było go postawić obok T34/85 skończonego IS-3 i przyszłego IS-2 ;]

Pozdrawiam zaryObrazek

Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1142
Rejestracja: 2006-08-02, 11:33
Lokalizacja: Warszawa

#3 Post autor: Piterski » 2006-12-15, 09:28

Generalnie wszystko się zgadza, ale tempo pracy jakie narzucono projektantowi może skutkować większymi wpadkami niż kamuflaż za kołami :mrgreen: . Napisałem może lecz nie musi ;-)

Awatar użytkownika
zary
Posty: 291
Rejestracja: 2006-08-09, 13:22
Lokalizacja: z Niska

#4 Post autor: zary » 2006-12-19, 21:36

Większość rozwiązań szkieletu zalatuje mi tu MM-emem :->

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zapowiedzi i prezentacje nowych modeli”