[Galeria]Taczka

Sklejamy karton i papier... - Modelarstwo kartonowe

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
noutilus
Posty: 403
Rejestracja: 2009-07-18, 11:49
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

[Galeria]Taczka

#1 Post autor: noutilus » 2009-09-16, 15:21

Witam w między czasie zanim przyjdzie mi model Forda TFC z allegro.pl to zamieszczam tu galerię z taczkami.Model został pobrany z papermodels.pl.Malowanie i brudzenie mojego autorstwa.Do czego służy chyba nie muszę mówić.Składał się z 17 części co świadczy o jego prostocie.Zrobiłem go "od tak" ponieważ nie chciało wkładać mi się w to większej precyzji.Model został zbrudzony piaskiem.

Kilka fotek (makro):

Obrazek Obrazek Obrazek[/URL [URL=http://img199.imageshack.us/i/dsc00191nn.jpg/]Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
belfast
Posty: 1535
Rejestracja: 2009-03-18, 22:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Galeria]Taczka

#2 Post autor: belfast » 2009-09-16, 19:25

noutilus pisze:Zrobiłem go "od tak" ponieważ nie chciało wkładać mi się w to większej precyzji.
piszesz coś podobnego przy każdym modelu.. więc po co je sklejasz :?:

Awatar użytkownika
scorpions
Posty: 1587
Rejestracja: 2008-02-17, 12:19
Lokalizacja: prawie Wrocław

#3 Post autor: scorpions » 2009-09-16, 19:57

Spokojnie Belfast , Misiek rozgrzewa paluchy przed Fordem i tak nas zaskoczy , że nam przysłowiowe gały z orbit wyjdą ( mam nadzieję :mrgreen: ) , Misiek - czekamy z niecierpliwością.

P.S. Miałbym prośbę . mógłbyś zpodać linka , skąd pobrałeś tego Aligatora.
pzdr.

Awatar użytkownika
belfast
Posty: 1535
Rejestracja: 2009-03-18, 22:16
Lokalizacja: Warszawa

#4 Post autor: belfast » 2009-09-16, 20:04

Mam nadzieje :mrgreen: powodzenia :mrgreen:

Awatar użytkownika
noutilus
Posty: 403
Rejestracja: 2009-07-18, 11:49
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: [Galeria]Taczka

#5 Post autor: noutilus » 2009-09-17, 12:29

belfast pisze: piszesz coś podobnego przy każdym modelu.. więc po co je sklejasz :?:
Nie pamiętam żebym pisał to przy innych modelach ponieważ przy agilatorze tak nie piałem.A pisałem tylko że wyszedł mi kiepsko pomimo włożonej tam największej precyzji!

Dokładnie scorpions.Rozgrzewam się na forda.Modely

Awatar użytkownika
belfast
Posty: 1535
Rejestracja: 2009-03-18, 22:16
Lokalizacja: Warszawa

#6 Post autor: belfast » 2009-09-17, 14:07

nie napisałem że piszesz to w każdym modelu.. napisałem że piszesz coś podobnego a to różnica..

Awatar użytkownika
r-t
Posty: 2302
Rejestracja: 2007-04-08, 19:16
Lokalizacja: Bristol UK

Re: [Galeria]Taczka

#7 Post autor: r-t » 2009-09-17, 16:00

noutilus pisze:A pisałem tylko że wyszedł mi kiepsko pomimo włożonej tam największej precyzji!

Skoro pomimo włożonej jak to napisałeś największej precyzji wyszedł Ci kiepsko, to albo model jest do niczego <chociaż modelarz który ma odrobinę chęci i umiejętności da radę wycisnąć więcej z tego modelu>, albo Twoja najwyższa precyzja plasuje się w przedziale 10-20 / 100 pkt.

Osobiście odnoszę wrażenie, że kreujesz się na eksperta modelarskiego który mino rad bardziej doświadczonych kolegów brniesz działasz dalej po swojemu, zarówno w kartonie jak i w plastiku, a tak na prawdę dopiero zaczynasz przygodę z tym hobby.

To tak w ramach off-topu ;-) i broń Boże nie odbieraj tego jako atak, zniechęcanie etc.

Awatar użytkownika
noutilus
Posty: 403
Rejestracja: 2009-07-18, 11:49
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

#8 Post autor: noutilus » 2009-09-17, 16:10

Broń borze nie odbieram tego w ten sposób!
Osobiście odnoszę wrażenie, że kreujesz się na eksperta modelarskiego który mino rad bardziej doświadczonych kolegów brniesz działasz dalej po swojemu, zarówno w kartonie jak i w plastiku, a tak na prawdę dopiero zaczynasz przygodę z tym hobby.
Oczywiście odnosisz złe wrażenie ponieważ wszystkie pomysły do moich modeli pochodzą od was.


Skoro pomimo włożonej jak to napisałeś największej precyzji wyszedł Ci kiepsko, to albo model jest do niczego <chociaż modelarz który ma odrobinę chęci i umiejętności da radę wycisnąć więcej z tego modelu>, albo Twoja najwyższa precyzja plasuje się w przedziale 10-20 / 100 pkt.
Model wyszedł by 100% lepiej gdy bym do retuszu użył farby modelarskiej tego samego koloru co model,a nie markera.Oraz musiałem sklejać go klejem "Biurowym" który zostawia smugi a nie szewskim ponieważ szewski rozmazywał druk.

Awatar użytkownika
r-t
Posty: 2302
Rejestracja: 2007-04-08, 19:16
Lokalizacja: Bristol UK

#9 Post autor: r-t » 2009-09-17, 16:32

Ok działaj jak uważasz za stosowne, w końcu to Tobie ma to sprawiać radość.

Awatar użytkownika
belfast
Posty: 1535
Rejestracja: 2009-03-18, 22:16
Lokalizacja: Warszawa

#10 Post autor: belfast » 2009-09-17, 16:35

noutilus pisze:Oczywiście odnosisz złe wrażenie ponieważ wszystkie pomysły do moich modeli pochodzą od was.
oj nie bardzo widać abyś się do nich stosował :-?

Awatar użytkownika
noutilus
Posty: 403
Rejestracja: 2009-07-18, 11:49
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

#11 Post autor: noutilus » 2009-09-17, 17:38

Nie rozumiem ?

Awatar użytkownika
scorpions
Posty: 1587
Rejestracja: 2008-02-17, 12:19
Lokalizacja: prawie Wrocław

#12 Post autor: scorpions » 2009-09-17, 17:58

Ale panowie , pozwolę sobie stanąć niejako po stronie Miśka, chłopak skleił trzy czy cztery modele , a wy napadacie na niego , być może to co skleił do tej pory nie wygląda jakoś imponująco , czy zachwycająco ale poczekajmy , dajmy mu troche czasu i jeżeli po którymś tam modelu nie będzie kleił coraz lepiej tylko gorzej , to wtedy będziemy wdawać się w dyskusje co i jak. Być może nie potrafi się jescze wysłowić tak żebyśmy Go w pełni zrozumieli i ( w końcu ma dopiero , albo już , 15 lat) i dlatego odbieracie jego wypowiedzi nieco na wyrost. Ja proponuję wstrzymać się ze wszelakimi komentarzami jeszcze jakiś czas , poczekajmy na jakiś ambitny model np. ten nieszczęsny Ford , co z tego skleci i wtedy będziemy się wypowiadać , sądzę , że taka taczkę czy krokodyla można potraktować jako model treningowy , który jak znam życie na półce długo stał nie będzie , bo bądźmy szczerzy nie ma tam co oglądać , natomiast taki model wydany przez jakieś wydawnictwo , o pewnym stopniu trudności może rokować albo w jedną stronę albo w drugą , tak więc poczekajmy i zobaczymy. A tak swoją drogą to niestety Misiek , ale
R-t ma troche racji z tym kreowaniem na experta , patrząc na twoje wpisy w innych relacjach starasz sie udzielać tak zwanych "dobrych rad" , czy wyśmiewasz modele innych, a generalnie sam nie prezentujesz wyższego poziomu , wydaje mi się , że najpierw trzeba dojść do pewnego poziomu umiejetności , a dopiero później wypowiadać się "że ja jestem lepszy". Mam tu na myśli też tego poldka w mojej relacji. Czy jesteś absolutnie pewny , że skleiłbyś go lepiej :?: Kończąc ten wywód , nie odbierz moich słów jakoś negatywnie , że chcę na Ciebie napaść czy do czegoś Cię zniechęcić , przemyśl to , no i startuj z tym Fordem , zobaczymy jak sie sytuacja rozwinie.
pzdr. i papa.

Awatar użytkownika
belfast
Posty: 1535
Rejestracja: 2009-03-18, 22:16
Lokalizacja: Warszawa

#13 Post autor: belfast » 2009-09-17, 18:15

Fajnie to Scorpion ubrałeś w słowa.. ja zacząłem inaczej się do niego odnosić, właśnie po jego komentarzu odnośnie tego poldka, bo właśnie chłopak obrósł w piórka..

Awatar użytkownika
noutilus
Posty: 403
Rejestracja: 2009-07-18, 11:49
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

#14 Post autor: noutilus » 2009-09-17, 18:39

Zaraz zaraz panowie !
A więc zacznę morze od tego że scorpions ma rację ale tylko w tym słowie:
dobrych rad
Udzielam ich na podstawie:
np.Może dało by się to zrobić z czegoś innego ?

Skleiłem do tej pory 4 modele ale chyba zapomnieliście zajrzeć do tego tematu :
http://www.sklejmy.com/viewtopic.php?t=3535.Czy jest one słabo sklejony?

Idąc dalej nie wyśmiewam modeli innych ponieważ sam nie potrafię kleić lepiej od was więc po co mam się z nich wyśmiewać jak sam nie skleił bym lepiej tego modelu.


Z modelem forda wystartuję ale jeszcze mi za allgero nie przyszedł :evil:
więc czekam.

Awatar użytkownika
scorpions
Posty: 1587
Rejestracja: 2008-02-17, 12:19
Lokalizacja: prawie Wrocław

#15 Post autor: scorpions » 2009-09-17, 19:00

noutilus pisze:A więc zacznę morze od tego że scorpions ma rację ale tylko w tym słowie:
Hm... być może źle sie wyraziłem z tym expertem , chodzi mi o to , odnośnie tego
noutilus pisze:Może dało by się to zrobić z czegoś innego
iż raczej ja proponuję wykonanie czegoś z czegoś ( masło maślane :mrgreen: )
Jeżeli sam to już wypróbowałem i wiem że można z tego czy z owego coś zrobić , ale zamknijmy już tą dyskusję , bo nie ma to sensu. Misiek wbrew temu co sobie o nas pomyślałeś , nie traktuj tego jako negatywną opinię tylko jako motywacje i działaj dalej , czekamy z niecierpliwością.
A odnosnie poldka , zajrzyj do mojej relacji czy faktycznie nie wysmiewałeś , bo stwierdzenie "Aż śmiać mi się chce" jest dla mnie jednoznaczne , zreszta nieważne , zakończmy to i powodzenia , czekamy , aż z Allegro się pospieszą i zaczniemy oglądać Forda :mrgreen:
papa.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karton i Papier”