[Prezentacja] Vought OS2U "Kingfisher" Orlik 8/06

To co nam wiadomo o nowościach i nasze sugestie

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
JaCkyL
Posty: 76
Rejestracja: 2006-08-24, 19:49
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

[Prezentacja] Vought OS2U "Kingfisher" Orlik 8/06

#1 Post autor: JaCkyL » 2006-11-29, 13:27

Hej
Mój najnowszy nabytek to model amerykańskiego samolotu rozpoznawczego Vought OS2U "Kingfisher", wydany przez wydawnictwo Orlik.
Obrazek
Model opracował Tadeusz Grzelczak, zawiera 4 arkusze A4 części kartonowych, 2,5 strony części do podklejenia oraz 3,5 strony rysunków montażowych. Cena to 20 zł.
ObrazekObrazek
Rysunki:
ObrazekObrazekObrazek
Model posiada pełną makietę silnika, oddzielone powierzchnie sterowe. Jest też spory zapas koloru. Cienkie linie obrysu części, ładne kolory. Przesunięć kolorów i innych błędów w druku w moimi egzemplarzu nie stwierdziłem.
Pierwszy raz spotykam się z takim sposobem montażu szkieletu skrzydeł. Zdecydowanie ułatwia on prawidłowe złożenie szkieletu, bez kombinowania w którym miejscu ma być przyklejone wzmocnienie.
Obrazek
Sam szkielet samolotu też jest dosyć rozbudowany, sporo wycinania :)
ObrazekObrazek
Arkusze z częściami:
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Bardzo podoba mi się Kaczor Donald na stateczniku pionowym, miedzy innymi on skusił mnie do zakupu tej wycinanki.
Obrazek
Kilka zbliżeń na części:
ObrazekObrazek
Wnętrze kabiny nie jest przesadnie rozbudowane, wydawca zostawił sporo miejsca na własną inwencję i waloryzację. Tablica przyrządów standardowa, bez możliwości wykonania zagłębionych zegarów.
ObrazekObrazek
Model może się podobać, dobrej jakości papier, ładny druk. Będzie ciekawym eksponatem na półce każdego modelarza.
Sklejony model można było zobaczyć na Festiwalu Modelarstwa w Łodzi.
Obrazek
Pozdrawiam :mrgreen:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zapowiedzi i prezentacje nowych modeli”