[Galeria] ORP Ślązak 1:200 Quest

Sklejamy karton i papier... - Modelarstwo kartonowe

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Ceva
Posty: 733
Rejestracja: 2007-04-27, 21:23
Lokalizacja: Sierpc

[Galeria] ORP Ślązak 1:200 Quest

#1 Post autor: Ceva » 2009-08-16, 15:54

Zapraszam serdecznie do obejrzenia galerii ukończonego niedawno przeze mnie modelu polskiego niszczyciela eskortowego ORP Ślązak, który został opracowany przez G. Nowaka a wydany przez wydawnictwo Quest.
Co mogę powiedzieć o sklejalności modelu? No nie jest źle o ile będzie się pamiętać o tym o czym zapomniał autor czyli o uwzględnieniu grubości kartonu w konstrukcji większości elementów modelu. Trzeba także uruchomić wyobraźnię w kilku momentach budowy ( np. olinowanie, przebieg relingów,itp ). Z czego jestem zadowolony to to że w końcu udało mi się znaleźć patent na montaż poszycia burt na dziobie żeby układały się na wręgach bez krowich żeber co założenia projektu wręcz gwarantują. Patent ten zwie się podposzycie i w wymienionym wcześniej przypadku sprawdza się prawie znakomicie, prawie bo trochę mi się pofalowało poszycie burt, ale i tak jestem z tego zadowolony. Poszycie kadłuba przerabiałem z zakładek na łączeniu burt i dna na łączenie na styk w związku z tym ( chyba ) musiałem podzielić burty na więcej kawałków.
Z czego nie jestem zadowolony to poszycie dna i dobór koloru do retuszu elementów drucianych ( za groma nie mogłem dobrać odpowiedniego odcienia ).

Dość już gadania, zapraszam do obejrzenia galerii.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
I jeszcze zdjęcie z poprzednio wykonaną Błyskawicą.
Obrazek

Awatar użytkownika
OSTOJA
Posty: 3840
Rejestracja: 2008-06-13, 10:23
Lokalizacja: Mielec (Ostróda)

#2 Post autor: OSTOJA » 2009-08-16, 16:20

Dawno nie widziany się pojawił i w dodatku z niespodzianką. Piękny model. GRATULACJE. Szkoda, że ja nie mam "zacięcia" do TAKICH okrętów. Żal.

Awatar użytkownika
Gregor
Posty: 610
Rejestracja: 2008-06-12, 20:40
Kontakt:

#3 Post autor: Gregor » 2009-08-16, 17:06

Jakość wykonania jak zawsze na najwyższym poziomie . :-D
Gratuluję .

Awatar użytkownika
scorpions
Posty: 1587
Rejestracja: 2008-02-17, 12:19
Lokalizacja: prawie Wrocław

#4 Post autor: scorpions » 2009-08-16, 18:34

Super , bravo !!!!! Podoba mi się niesamowicie!!

Na papermodels w relacji kolegi Jaresa jest relacja Cevy z budowy tegoż okrętu. Trochę to dziwnie brzmi ale tak jest w rzeczywistości , zajrzyjcie tam :mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika
tad
Posty: 1145
Rejestracja: 2006-09-17, 16:19
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#5 Post autor: tad » 2009-08-16, 21:30

Piękny model - robi na mnie wrażenie jak i wszystkie Twoje prace!
Pozdrawiam
TAD

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karton i Papier”