Panther Ausf. G final prod. Feldherrnhalle 2 /1:35

Galerie i warsztaty z budowy

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Przemo1CK
Posty: 85
Rejestracja: 2007-08-08, 14:14
Lokalizacja: CK :] Kielce

Panther Ausf. G final prod. Feldherrnhalle 2 /1:35

#1 Post autor: Przemo1CK » 2009-08-08, 14:54

Witam!

Chciałbym zaprezentować mój kolejny model, co prawda dawno nic nie zrobiłem co można było pokazać szerszemu gronu modelarzy, lecz myślę, że to jest to...

Pantera końcowej produkcji, malowanie wykonane według publikacji Kagero "Pz.Kpfw. V Panther - seria Topcolors" ze strony 39.
Jednym z elementów o których zapomniałem (niestety) to mocowania dla dodatkowego wyposażenia na wieży. Podjąłem również próby odwzorowania efektu "stali walcowanej/rolowanej - jak kto woli" - efekt widoczny na fotografiach. Dodatkowo użyłem żywicy akrylowej Mig i kilku pigmentów do wykonania błota.

Malowanie: Dywizja Pancerna "Feldherrnhalle 2", Czechosłowacja 1945

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam
Przemo

Awatar użytkownika
Grzegorz11
Posty: 74
Rejestracja: 2008-03-19, 21:01
Lokalizacja: TORUŃ

#2 Post autor: Grzegorz11 » 2009-08-08, 15:43

Gdybym nie przeczytał to myślałbym że naprawdę w jakimś błocie go umazałeś :mrgreen:
a i GRATULUJĘ ukończenia modelu ;-)

Awatar użytkownika
Kroolo
Posty: 3148
Rejestracja: 2006-08-05, 15:28
Lokalizacja: Lublin

#3 Post autor: Kroolo » 2009-08-08, 16:00

Gratuluję!
Przemo1CK pisze:Podjąłem również próby odwzorowania efektu "stali walcowanej/rolowanej - jak kto woli" - efekt widoczny na fotografiach
A mógłbyś nieco przybliżyć tą technologię? I jakby można było to poproszę choć o jedno zdjęcie w większej rozdziałce, z góry dzięki!

Awatar użytkownika
Haluś
Posty: 768
Rejestracja: 2007-03-14, 20:13
Lokalizacja: Racibórz

#4 Post autor: Haluś » 2009-08-08, 17:16

Kroolo pisze:
Przemo1CK pisze:Podjąłem również próby odwzorowania efektu "stali walcowanej/rolowanej - jak kto woli" - efekt widoczny na fotografiach
A mógłbyś nieco przybliżyć tą technologię? I jakby można było to poproszę choć o jedno zdjęcie w większej rozdziałce, z góry dzięki!
Pewnie przy pomocy nitra wykonywałeś tę blache walcowaną. Dobrze myśle ? ;-)

Awatar użytkownika
r-t
Posty: 2302
Rejestracja: 2007-04-08, 19:16
Lokalizacja: Bristol UK

#5 Post autor: r-t » 2009-08-08, 17:26

Jeśli mam być szczerym, to model wygląda jak wyszarpany dźwigiem z bagna. Robisz na prawdę fajne modele, ale do dioram a nie na "czysto" :!: :?: :!:

Cóż planujesz następnego ? Może poprowadzisz jakąś relację :?:

Awatar użytkownika
markozx
Posty: 347
Rejestracja: 2008-04-19, 18:37

#6 Post autor: markozx » 2009-08-09, 06:56

Witam,
Bardzo podoba mi się kamo, fajne ślady eksploatacji, błoto :-)
Co dla mnie nie pasuje to tak silne odcięcie dołu od góry tzn jeśli dój jest tak uwalony to góra jak dla mnie jest za czysta. Fajnie, że zrobiłeś fakturę ale w tej skali to chyba nie było widać powierzchni walcowania pancerza, więc jak na moje, przy tej skali za mocno powierzchnia raczej powinna być gładka. Trochę rażą też regularne rysy podobne do siebie jakby bliźniacze. Przydało by siędodać też kilka dodatków typu zapinki do narzędzi.
Raczej włazy w tym okresie powinny być w kolorze mini a nie białe.
Reasumując model bardzo fajnie wykonany
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Sherman
Posty: 20
Rejestracja: 2009-05-12, 12:19

#7 Post autor: Sherman » 2009-08-12, 07:20

Witam

Właśnie jestem w trakcie sklejania podobnej panterki.To co mi się bardzo podoba to ciekawe malowanie,zabłocony układ jezdny (mógłbyś coś o tym powiedzieć) i faktura odlewu zresztą całość wygląda bardzo sympatycznie.Jeśli lubisz brudzić model możesz pobawić się w jakieś otarcia bo górna część wygląda trochę za ładnie

ODPOWIEDZ

Wróć do „Galerie i warsztaty”