[prezentacja] Spitfire Mk. Vb - MM 3/2005

To co nam wiadomo o nowościach i nasze sugestie

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Kroolo
Posty: 3148
Rejestracja: 2006-08-05, 15:28
Lokalizacja: Lublin

[prezentacja] Spitfire Mk. Vb - MM 3/2005

#1 Post autor: Kroolo » 2006-11-06, 15:11

Obrazek

Skala: 1:33

autor modelu: Zbigniew Sałapa
autor okładki: Grzegorz Szewczak
format: A4


Wydanie przedstawia model samolotu 317 (Wileńskiego) Dziennego Dywizjonu Myśliwskiego w kamuflażu zgodnym z wytycznymi na rok 1937. Model wydany został na 4 arkuszach kartonowych z częściami, 4strony miękkie i wewnętrzne strony okładki to historia, opis i rysunki opisujące budowę modelu. Przesunięć koloru nie stwierdziłem w obrębie części nie stwierdziłem, jednak w opracowanie wkradł się błąd: cz. nr 63 ma zamienione kolory :-( (poprawkę do modelu, dzięki uprzejmości kolegi struna z KW, postaram się umieścić w dziale "download") poza tym mnie się podoba, kolory mają ładne nasycenie, powierzchnia upstrzona jest nitami i liniami podziału. Podoba mi się również szkielet płata który wykonany jest jako keson. Z ciekawostek dodam że autor zaleca budowę BEZ jakichkolwiek pasków, oklejek - wszystkich łączeń należy dokonać na wrędze.


Przykładowe arkusze:

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Bartosz
Posty: 555
Rejestracja: 2006-08-02, 10:16
Lokalizacja: Malbork

#2 Post autor: Bartosz » 2006-11-06, 16:02

Kroolo pisze:pasków, oklejek - wszystkich łączeń należy dokonać na wrędze.
To po jakiego diabła on je dodał.

A tak na poważnie, w modelu tym nie podoba mi się że skrzydła są oddzielne, a tak to bym go skleił. No a jak.
Kroolo pisze:Podoba mi się również szkielet płata który wykonany jest jako keson.
Pracowałem już przy czymś takim, i warto.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Kroolo
Posty: 3148
Rejestracja: 2006-08-05, 15:28
Lokalizacja: Lublin

#3 Post autor: Kroolo » 2006-11-06, 19:49

No dobra - źle się wyraziłem, nie wszystkich łączeń :-) Miałem na myśli łączenia poszczególnych segmentów.

Czesio
Posty: 823
Rejestracja: 2006-08-02, 18:20
Lokalizacja: Kalisz

#4 Post autor: Czesio » 2006-11-06, 20:38

Witam.
Ja sam sklejałem ten model. Jest on bardzo przyjemny w robocie, co prawda posiada on parę udziwnień np. kabina lub te łączenia segmentów. Co do kwestii skrzydeł to musze powiedzieć, że są jedna z mocniejszych stron modelu. Sam miałem lekkie wątpliwości, co do ich konstrukcji, lecz się myliłem. Łączenie ich z centropłatem jest bardzo fajne i wygodne, ba nawet taki sposób bardziej mi się spodobał niż tradycyjne z podłużnicą. Dużą zaletą jest jego pudełkowata konstrukcja, zapobiega ona jakimkolwiek zapadnięciom poszycia.
Reasumując model jest przyjemny w budowie i przynosi wiele frajdy. Jedynym minusem jest sposób łączenia wręg. Przynosi to wiele problemów i niepotrzebnej roboty. Rozwiązaniem byłoby zamieszczenie w wycinance gotowych pasków z identyczną kolorystyką jak poszycie.

Awatar użytkownika
Drasha
Posty: 337
Rejestracja: 2006-08-02, 13:54
Lokalizacja: Szczecinek

#5 Post autor: Drasha » 2006-11-10, 20:07

Samolot marzenie mam nadzieje że go kiedyś skleję i to nawet jagby był dziwny jak mój brat xD ale narazie zbyt napięty terminarz żeby wpiąć to do kalendarza.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zapowiedzi i prezentacje nowych modeli”