[Prezentacja] Fiat G. 50 Freccia - Answer

To co nam wiadomo o nowościach i nasze sugestie

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
tad
Posty: 1145
Rejestracja: 2006-09-17, 16:19
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

[Prezentacja] Fiat G. 50 Freccia - Answer

#1 Post autor: tad » 2008-07-03, 13:09

Cześć,
na swojej stronie zmaieściłem opis wycinanki z Fiatem G.50 Freccia z Answera - różnym moim "przyjaciołom" zwracam uwagę, że odnoszę się tam krytycznie do pewnych spraw (tak samo jak i przy innych wycinankach Answera). Żeby znowu nie wypłynęło, że mam klapki na oczach i widzę tylko różowe światło.

A tutaj początek tekstu:

"Zapraszam do prezentacji wycinanki z włoskim samolotem myśliwskim Fiat G.50 Freccia z wydawnictwa Answer, seria Modele Kartonowego Fana, zeszyt nr 5/2008, cena 24,99 zł. Autorem opracowania jest Krzysztof Fiołek, obraz na okładkę namalował Seweryn Fleischer:

Obrazek

Opracowanie wygląda graficznie rewelacyjnie, co nie przeszkadza mi przedstawić kilku uwag co do całości. Siłą rzeczy narzuca się także porównanie z ciągle rewelacyjnym Fiatem CR.42 p. Fiołka, którego skleiłem i skleję ponownie. Słowem są plusy dodatnie i plusy ujemne. Ale po kolei

Fiat G.50 jest raczej znanym samolotem - jego dziwaczna sylwetka z doczepionym silnikiem i odkrytą kabiną (nawyki włoskich pilotów) jest urzekająca i ma swoich fanów. Cieszy mnie, że pojawiają się modele samolotów włoskich - niezwykle ciekawe konstrukcje a w kartoniarstwie raczej pomijane. Oprócz słabych opracowań ze starych Małych Modelarzy do dyspozycji spośród drugowojennych samolotów mamy: Fiata CR.42 Falco, Fiata G.50 Freccia, Savoia Marchetti S.M. 79 Sparviero i popularnego wśród modelarzy Macchi C. 202 Folgore. Liczba czterech opracowań nie przyprawia o zawrót głowy biorąc pod uwagę rozmach włoskiej myśli technicznej z tego okresu, więc cieszy mnie każdy "Włoch" zamiast kolejnych meserszmitów, spitfajerów i mustangów"

TAD

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zapowiedzi i prezentacje nowych modeli”