Powrót na wschód, czyli Su 76( SU 12) - relacja

Sklejamy karton i papier... - Modelarstwo kartonowe

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Egon
Posty: 62
Rejestracja: 2007-08-14, 12:34

Powrót na wschód, czyli Su 76( SU 12) - relacja

#1 Post autor: Egon » 2008-05-18, 14:31

Ponieważ praktycznie zakończyłem zmaganie z "Crusaderem" trzeba zacząć coś nowego. Po długim procesie tentegowania w głowie, jak mawiał król Julian XIII, samozwańczy władca wszystkich lemurów, wracam na wschód. Teraz na drugą stronę. Na matę idzie ten oto nieszczęśnik

Obrazek


Tak więc zaczynamy wszystko od początku, aby pułk pancerny Egona rósł w siłę.
Pozdrawiam Egon

Awatar użytkownika
Qwark
Posty: 357
Rejestracja: 2008-03-09, 19:34
Lokalizacja: Świnoujście
Kontakt:

#2 Post autor: Qwark » 2008-05-18, 15:35

Dalej, dalej !!!!

Awatar użytkownika
el_paw
Posty: 2109
Rejestracja: 2006-08-02, 22:06
Lokalizacja: Biała Rawska

#3 Post autor: el_paw » 2008-05-18, 18:26

No to czekam na pierwsze fotki z budowy.

Pozdrawiam

puchacz
Posty: 316
Rejestracja: 2006-08-08, 19:55

#4 Post autor: puchacz » 2008-05-18, 18:53

że tak sie zapytam: czy robisz wnetrze tego cósia czy tak jak jest w wycinance?

Awatar użytkownika
edipodium
Posty: 1345
Rejestracja: 2007-07-23, 10:06
Lokalizacja: Poręby
Kontakt:

#5 Post autor: edipodium » 2008-05-19, 15:24

Powodzenia Egon !!! Masz we mnie wiernego widza :mrgreen: .
Sweet Nightmare :mrgreen: :evil: !

Awatar użytkownika
Egon
Posty: 62
Rejestracja: 2007-08-14, 12:34

#6 Post autor: Egon » 2008-05-19, 16:31

Puchacz nie będzie wnętrza, to co w opracowaniu, może trochę podrasowane, może zmienię malowanie( jeżeli wypatrzę coś interesującego)
Pozdrawiam Egon

Awatar użytkownika
Egon
Posty: 62
Rejestracja: 2007-08-14, 12:34

#7 Post autor: Egon » 2008-05-20, 18:53

No to koledzy zaczęło się, pierwsze koty za płoty. Złożyłem spód szkieletu i okleiłem go poszyciem, jaka to ulga nic nie docinać, przycinać, cudować. Wzorowo, tylko ten kolor jest jakiś nie teges,no paskudny. Zapomniałem dodać, że pierwszy raz zabudowałem sobie szkielet laserowy, który nabyłem na wystawie w Żywcu od przemiłego pana na stoisku firmowym "Answera" Po złożeniu wygląda to tak

Obrazek Obrazek

Jakby dalej chciało tak pasić to byłoby bardzo, bardzo dobrze i budowa posuwałaby się szybko
Przepraszam, nie przestawiłem rozdzielczości na aparacie.
Pozdrawiam Egon

Awatar użytkownika
Egon
Posty: 62
Rejestracja: 2007-08-14, 12:34

#8 Post autor: Egon » 2008-12-01, 15:43

Witam kolegów. Ponieważ trochę zaniedbałem relację na forum, czas to naprawić. Do budowy Su 76 zabrałem się już dość dawno i teraz jest już na ukończeniu. Najpierw uzupełnilem, w miarę swoich umiejętności kadłub. Chodzi o gniazda wachaczy, które są wpuszczane w boczną płytę pancerną, wyszło to Egonowi tak

Obrazek Obrazek Obrazek


Obrazek Obrazek Obrazek[/URL

[URL=http://images25.fotosik.pl/287/abdfe288b910a728.jpg]Obrazek
Obrazek

Po uzupełnieniu kadłuba stary kazał sobie kólka. Problemów ze złożeniem nie było, wszystko pasowało bardzo dobrze. Po kołach złożyłem wachacze. Z uwagi na ich kształt, są do zrobienia raczej trudne i wymagają trochę pracy.Jak to wyszło przedstawiają zdjęcia powyżej.
Jako odpoczynek od kółek zrobiłem trochę wyposażenia z błotników.

Obrazek Obrazek


Po złożeniu ukaładu jazdnego całość prezentowała się tak

Obrazek Obrazek Obrazek

model trochę przybrudziłem przed założeniem kół, bo potem byłoby to niemożliwe z uwagi na ograniczony dostęp.
Następnym etapem były gąski. Użyłem laserowych z Answera, które zrobiłem jako ruchome, no powiedzmy elastyczne.Po złożeniu gąski prezentuję się bardzo ładnie.

Obrazek Obrazek Obrazek

Nastąpiła chwila prawdy gąski na koła, obyło się bez przykrych niespodzianeki moim zdaniem wyszło całkiem, całkiem

Obrazek Obrazek Obrazek


Po założeniu gąsek prace posuwały się dość szybko i praktycznie bez większych problemów. Dokleiłem błotniki, żaluzje, chwyty powietrza,klapy inspekcyjne i inne. Po pierwszym malowaniu "coś" zaczęło przypominać wyglądem Su 76

Obrazek Obrazek Obrazek

Na wczoraj model był ukończony w98%, brakowalo drobnych elementów i dodatkowego wyposażenia w postaci narzędzi, liny i takich tam drobnych. Trochę go "postarzyłem", zeby nie straszył farbą prosto z fabryki. Prezentuje się po mojemu całkiem cacy

Obrazek
Obrazek Obrazek


Ostatnie zdjęcie jest "be", postaram się na zakończenie o lepsze. To na dzisiaj tyle - pozdrawiam Egon

Awatar użytkownika
el_paw
Posty: 2109
Rejestracja: 2006-08-02, 22:06
Lokalizacja: Biała Rawska

#9 Post autor: el_paw » 2008-12-01, 17:42

Egon pisze:trochę zaniedbałem relację na forum
:evil: Żeby mi to było ostatni raz :-P :mrgreen:
Fajna puszka wychodzi spod twojej ręki. Czy model będzie nosił jakieś oznaczenia czy pozostanie zielony?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Egon
Posty: 62
Rejestracja: 2007-08-14, 12:34

#10 Post autor: Egon » 2008-12-03, 14:19

Szanowni koledzy oto ostatnia odsłona bojów z Su 76, czyli galeria końcowa. Zdjęcia robione w dzień, więc obnażają wszelkie niedoskonałości moich niewielkich umiejętności.

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

i na koniec zdjęcie rodzinne z cyklu "PUŁK PANCERNY ROŚNIE W SIŁĘ"

Obrazek

Model Su 76 jest znakomicie opracowany i nie powinien sprawić budującemu żadnych poważniejszych problemów. Należy zachować ostrożność i delikatnie obchodzić się z modelem po założeniu kół jezdnych, z uwagi na konstrukcję zawieszenia. Brutale traktowanie modelu może się skonczyć urywaniem kół lub wachaczy. To takie moje osobiste uwagi co do modelu.
Odnośnie połysku kalek, będzie to usunięte po nabyciu bezbarwnego matu. Akurat teraz mi musiało zabraknąć - no pech
Pozdrawiam Egon

Awatar użytkownika
edipodium
Posty: 1345
Rejestracja: 2007-07-23, 10:06
Lokalizacja: Poręby
Kontakt:

#11 Post autor: edipodium » 2008-12-03, 15:00

Egon pisze:Zdjęcia robione w dzień, więc obnażają wszelkie niedoskonałości moich niewielkich umiejętności.
Miszczu, ty mi tu bajek nie opowiadaj :-P :mrgreen: . Modle wyszedł Ci jak zwykle znakomicie, Wielkie Brawa dla Ciebie :-D !
Egon pisze:"PUŁK PANCERNY ROŚNIE W SIŁĘ"
Ale sobie musisz nowy garaż załatwić bo niedługo wyjechać nie będziesz miał jak :lol: .
Pozdro!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karton i Papier”