Lublin R VIII

Sklejamy karton i papier... - Modelarstwo kartonowe

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
el_paw
Posty: 2109
Rejestracja: 2006-08-02, 22:06
Lokalizacja: Biała Rawska

Lublin R VIII

#1 Post autor: el_paw » 2006-08-02, 23:30

Źle się dzieje,że to forum jest co i rusz przenoszone :-x . Poprzednia wersja była całkiem ok. moim zdaniem nie szata jest najważniejsza tylko treść.
Lublin RVIII z CardPlane. Skala 1:33
Obrazek
Ponoć był to największy samolot jednosilnikowy międzywojennej polski.
Wycinanka sprawia dobre wrażenie - kolorystyka, jakość papieru nie budzą moich zastrzerzeń.

A oto pierwsze efekty pracy - szkielet złożony na sucho.
Obrazek
Oraz pierwsze elementy kabiny
ObrazekObrazek

Prace posuwają się naprzód. kadłub już z grubsza zamknięty. Jutro przystępuję do oklejania.
ObrazekObrazekObrazek

A swoją drogą to trochę dziwne, że pilot nie miał pasów, ale może taką kolubrynę to mogło być ciężko odwrócić do góry pływakami. :D

Rozpocząłem oklejanie kadłuba. Jak na razie jest dobrze, chociaż w kilku miejscach musiałem kapnąć nieco wikolu.
Oto stan obecny
B)
ObrazekObrazekObrazek

Oto co powstało w trakcie wczorajszego meczu Polska-Niemcy B)
ObrazekObrazekObrazek

Ale nie udało się uniknąć małej wpadki :(.
Obrazek

I tutaj nasuwa się pewna refleksja. Niektórzy wypowiadali się, że papier w tym modelu jest zbyt "wiotki" - ma to swoje plusy, gdyż łatwo się formuje i przypomina jak pisze wydawca płótno. Ale, jest bardzo delikatny, mi kapnął na poszycie klej i niestety zszedł razem z farbą. Widać to miejsce na ostatnim zdjęciu. Poza tym miałem spory kłopot z wycięciem po sklajeniu (tak jak napisano w instrukcji) otworu na stanowisko strzelca. Papier bardzo się uginał i nawet nowe ostrze skalpela nie dawało mu rady.

ObrazekObrazekObrazek

Moja relacja chyba zaczyna przypominać monolog, ale cóż trudno.
Miałem mały problem ze spasowaniem części przedniej kadłuba,
Obrazek
ale mam nadzieję że skrzydła to zamaskują.
Część dziobowa już prawie skończona, pozostały do przyklejenia tylko rury wydechowe i zabieram się za skrzydła :D
ObrazekObrazek
Wiatrochron też już jest żeby pilota nie przewiało ;), choć nie jestem z niego do końca zadowolony.
Obrazek
Nie wiedziałem też jak wkleić wlot powietrza do silnika wyszło to tak
Obrazek
nie wiem czy poprawnie, ale rysunek montażowy tego elementu był bardzo enigmatyczny.
Na razie wstępnie zakończyłem kadłub. Teraz mozolnie wycinam szkielet skrzydeł - aż palce bolą od skalpela.Oto fotki B)
[center]Obrazek
Obrazek[/center]

Szkielet dolnego płata
[center]ObrazekObrazek[/center]
Szkielet górnego płata
[center]Obrazek[/center]

Gotowy płat dolny (jak na razie przymierzony na sucho)
[center]ObrazekObrazekObrazek[/center]
[center]Obrazek[/center]

[ Dodano: 2006-08-03, 00:38 ]
Poprzednie fotki były ze "starego" forum. Teraz nowe :-D
ObrazekObrazek
Mam już także przyklejone oba płaty, ale zdjęcia będą później. Mam też pytanie z czego najlepiej zrobić odciągi?

Awatar użytkownika
Bartosz
Posty: 555
Rejestracja: 2006-08-02, 10:16
Lokalizacja: Malbork

#2 Post autor: Bartosz » 2006-08-03, 05:57

el_paw pisze:Źle się dzieje, że to forum jest co i rusz przenoszone :-x .
Wiem, wiem trzy wersje w ciągu roku, W tej trzeciej wersji nie chce być Adminem, za dużo roboty itp. Mam nadzieje że ta wersja będzie już na stałe. Hehe.

A co do modelu to świetnie wychodzi, czekam do kolejnych zdjęć. I już się nie mogę doczekać kolejnego modelu. Wiem, wiem kiepsko komentuję.

Awatar użytkownika
el_paw
Posty: 2109
Rejestracja: 2006-08-02, 22:06
Lokalizacja: Biała Rawska

#3 Post autor: el_paw » 2006-08-03, 06:30

Podobno do trzech razy sztuka, więc się nie załamuj ;-) .
A co do modelu to nie jestem z niego do końca zadowolony - brak czasu nie pozwala nad lepsze dopracowanie. Poza tym na przy montażu górnego płata zastrzały buły pomylone stronami. Oto stan modelu na dzień dzisiejszy:
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
kl-9
Posty: 164
Rejestracja: 2006-08-02, 21:40
Lokalizacja: Nowy Wiśnicz/ Kraków

#4 Post autor: kl-9 » 2006-08-03, 19:01

Z ciągłych przenosin też nie jestem zadowolony chociaż muszę przyznać że ta wersja jest lepsza od poprzedniej. Co do modelu bardzo mi się podoba ładnie i czysto sklejony. Sam samolot też jest świetnym tematem na model. Gdy by nie pokaźny stos modeli w szafce może bym się zastanowił nad jego sklejeniem.
Czy w modelu znalazłeś jakieś błędy? jaka jest jakość druku i papieru(czy się nie rozwarstwia przy formowaniu)
z CardPlane mam zakupionego Żubra i muszę powiedzieć że wydany jest świetnie :->

Awatar użytkownika
Drasha
Posty: 337
Rejestracja: 2006-08-02, 13:54
Lokalizacja: Szczecinek

#5 Post autor: Drasha » 2006-08-03, 22:16

Fajny model szkoda że troche błędów zrobiłeś ale nie martw się, jak to zwykła muwić moja Babcia "...Nastepny będzie lepszy..."
Pozdrawiam Drasha.

Awatar użytkownika
Mazter
Posty: 487
Rejestracja: 2006-08-02, 10:44

#6 Post autor: Mazter » 2006-08-04, 08:14

Drasha pisze:jak to zwykła muwić moja Babcia "...Nastepny będzie lepszy..."
czyżby twoja babcia była zapalonym modelarzem :lol:

Awatar użytkownika
kl-9
Posty: 164
Rejestracja: 2006-08-02, 21:40
Lokalizacja: Nowy Wiśnicz/ Kraków

#7 Post autor: kl-9 » 2006-08-04, 09:48

Co w tym dziwnego wiesz ile doświadczenia modelarskiego można zegrać przez tyle lat :mrgreen:

Darkness

#8 Post autor: Darkness » 2006-08-04, 14:10

Mazter:
Może i byla, albo moze chodziło jej o co innego, a co do modelu i tak jest super, ja na początku tez nie kleiłem za super (teraz też super nie kleje).

Awatar użytkownika
el_paw
Posty: 2109
Rejestracja: 2006-08-02, 22:06
Lokalizacja: Biała Rawska

#9 Post autor: el_paw » 2006-08-04, 20:42

Jak macie po 14 lat i kleicie lat kilka to możecie się nia załamywać ja kleję od 18 lat i każdy błąd im jestem starszy tym bardziej biorę do siebie (taki objaw starości). Zastanawiam się nawet od dłuższego czasu czy nie zakończyć relacji i sklejać dalej tylko dla siebie :-|

Darkness

#10 Post autor: Darkness » 2006-08-05, 08:25

O Ty w życiu, nawet nie próbuj nas opuszczać, jak kleisz od 18-stu lat to możesz nas młodych wiele nauczyć.
Przedewszystkim powinieneś zostać.
Pozdrawiam
Hubert

Awatar użytkownika
kl-9
Posty: 164
Rejestracja: 2006-08-02, 21:40
Lokalizacja: Nowy Wiśnicz/ Kraków

#11 Post autor: kl-9 » 2006-08-05, 09:00

jak coś zaczynasz to pasuje zkończyć tym bardziej że model świetnie wychodzi :-D

Awatar użytkownika
Drasha
Posty: 337
Rejestracja: 2006-08-02, 13:54
Lokalizacja: Szczecinek

#12 Post autor: Drasha » 2006-08-05, 09:53

To zdanie wyrwane z kontekstu(muwiła o nowym samochodzie mojego kuzyna)xD.
Mazter jak przerwiesz relacje to foch na maxa. A swoją drogą ja kleje jakiś niecały miesiąc. Może zrobie relacje od połowy z budowy 4TP.
Pozdrawiam.

Darkness

#13 Post autor: Darkness » 2006-08-05, 10:36

Drasha, ale to nie Mazter chce przerwać relację, tylko el_paw (nawet mi się nie waz hehe :-D )
Jak zawsze pozdrawiam ;-)

Awatar użytkownika
Drasha
Posty: 337
Rejestracja: 2006-08-02, 13:54
Lokalizacja: Szczecinek

#14 Post autor: Drasha » 2006-08-05, 14:26

Sry pomylili mi się użytkownicy ale to nie zmienia faktu że przerywać relacji NIE WOLNO.

Awatar użytkownika
Kroolo
Posty: 3148
Rejestracja: 2006-08-05, 15:28
Lokalizacja: Lublin

#15 Post autor: Kroolo » 2006-08-05, 17:23

Hej! Kolejne przenosiny... Ale tym razem jest jakoś przejrzyście... OK, nie zaśmiecam wątku! Samolocik jest super i modeilik też bardzo ładnie wychodzi. Mam na niego dużą ochotę ale budzi respekt :) Co do przerywania relacji to mam nadzieję że już porzuciłeś te haniebne zamiary :!: :?: Daj dobry przykład

:arrow: dobrym modelarstwem

:arrow: ukończeniem relacji

Podziwiam i czekam na kolejne wpisy z postępów nad pracami! 8-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karton i Papier”