[Prezentacja] Airco DH.9 - Answer

To co nam wiadomo o nowościach i nasze sugestie

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
tad
Posty: 1145
Rejestracja: 2006-09-17, 16:19
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

[Prezentacja] Airco DH.9 - Answer

#1 Post autor: tad » 2008-02-17, 21:55

Cześć,
na mojej stronie zaprezentowałem jeden z nowszych modeli Answera - bombowiec Airco DH.9. Tutaj wstawiam początek tekstu - reszta do przeczytania u mnie:

"Przedstawiam wycinankę dotyczącą brytyjskiego samolotu bombowego z okresu pierwszej wojny światowej - Airco DH.9. Wydawcą jest Answer, seria Kartonowe Hobby, zeszyt nr 2/2007. Autorem opracowania jest Stanisław Śliwiński, obraz namalował Waldemar Zakrzewski. Model w skali 1:33, cena 23,99 zł - tak wygląda okładka:

Obrazek

Jest to opracowanie charakterystyczne dla S. Śliwińskiego - kto skleił choć jeden jego model wie, że należy oczekiwać wysokiego poziomu skomplikowania, dużej ilości drobnicy i często trudnych do zrealizowania pomysłów - ale efekt modeli rekompensuje cały wysiłek. Ja skleiłem sobie model tego autora - Spada XIII i wiem, że nie projektuje on modeli rekreacyjnych dla niedzielnych sklejaczy - tym lepiej dla kogoś, kto chce mieć piękny i uszczegółowiony samolot!

W wycinance otrzymujemy cztery arkusze kartonowe formatu B4 oraz półtorej kartki zwykłego ppaieru z elementami wewnętrznymi. Tym razem na arkuszach jest "luźniej", części nie są upakowane ciasno, chociaż i tak dałoby się z tego zrobić kolejny arkusz. Wyraźnie więcej niż zwykle jest rysunków pomocniczych - tym razem zajmują cztery pełne strony - chyba naświetlają wszystkie ważny momenty budowy

Airco prezentuje się niezwykle ciekawie na arkuszach - same rozmiary modelu (długość 28 cm, rozpiętość 39 cm) świadczą, że jest spory - większy niż Czapla, Salmson - porównywalny z Breguetem XIV. Zestawiłem sobie kolorystykę z samolotami z tego okresu wydawanymi ostatnio przez Wydawnictwo WAK - Airco jest zdecydowanie ciemniejszy. Model nie ma niestety waloryzacji - wielka szkoda, że mało kto ją robi w ogóle - tym bardziej doceniam opracowania z pięknie podrasowanymi modelami. Tak wyglądają elementy wycinanki na zdjęciach"

TAD

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zapowiedzi i prezentacje nowych modeli”