Ba 6 (galeria)

Sklejamy karton i papier... - Modelarstwo kartonowe

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
piter16
Posty: 1059
Rejestracja: 2007-10-22, 20:37
Lokalizacja: Bydgoszcz

Ba 6 (galeria)

#1 Post autor: piter16 » 2008-01-31, 10:49

Wklejam galerię gotowego już modelu Ba 6 z wyd. MODELIK.
Cieszę się, że udało mi się skończyć ten model, gdyż jest to pierwszy pojazd w którym opracowane jest wszystko i zdołałem go skleić. :-D
Muszę się przyznać, że jego budowa była bardzo wyczerpująca. męczyłem się z nim od wiosny 2007.
Jeśli ktoś chce przeczytać więcej danych opracowania może wejść na:

http://modelik.pl/index.php?show=mode_det&nr=200701

Oto prawie 40 zdjęć gotowego modelu:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek

Jak zapewne zauważycie dodałem oświetlenie w postaci ledów. ;-) Gdzie nie gdzie są ubytki farby, bo model był już tyle razy pokazywany gościom, że trochę z niego zeszło. Teraz będzie go czekała mała renowacja.
Czekam na notki. :->

Pozdrawiam! :mrgreen:

Awatar użytkownika
Abdomen
Posty: 421
Rejestracja: 2007-05-16, 11:06
Lokalizacja: Brzeziny k/Łodzi

#2 Post autor: Abdomen » 2008-01-31, 11:17

Witam!

Świetny model, podoba mi się. Z tego co widzę musiał być dosyć skomplikowany. Ale w sumie to zastanawia mnie jedna rzecz. A mianowicie, dlaczego na kołach nie ma bieżnika?

Awatar użytkownika
piter16
Posty: 1059
Rejestracja: 2007-10-22, 20:37
Lokalizacja: Bydgoszcz

#3 Post autor: piter16 » 2008-01-31, 12:14

Bieżnik był tylko narysowany a koła malowałem.
Jak będę odświeżać ten model to może nakleję jakiś bieżnik. :->

Pozdrawiam! :mrgreen:

Awatar użytkownika
Sprudin
Posty: 698
Rejestracja: 2007-04-07, 02:05
Lokalizacja: Łódź

#4 Post autor: Sprudin » 2008-01-31, 12:35

Witam,

Fajny model, naprawde mi się podoba :-) Szkoda że nie polakierowałes arkuszy przed budową, uniknąłbyś mechacenia kartonu pod paluchami, no i ten retusz troszku powyjeżdżał, ale i tak efekt SUPER!!! Masz jeszcze więcej takich perełek?

Napisz też coś więcej o oświetleniu. Skąd wziąłeś diody, jak rozwiązałeś zasilanie, włączanie i takie tam :-)

Pozdrawiam!!!

Awatar użytkownika
piter16
Posty: 1059
Rejestracja: 2007-10-22, 20:37
Lokalizacja: Bydgoszcz

#5 Post autor: piter16 » 2008-01-31, 13:38

Diody po prostu kupiłem w sklepie.
Ta we wnętrzu pojazdu ma przycięte nóżki na który nawinąłem lekko pojedynczy miedziany drucik i wbiłem je lekko w sufit oraz zrobiłem osłonkę z dwóch drutów.
Co widać na tym zdjęciu: :-D
Obrazek

A reflektory to po prostu części z opracowania, tyle że w środku wyklejone folią aluminiową a na szybki użyłem zwykłej pleksi oraz wmontowane diody skierowane do przodu. W tym przypadku nóżki diody posłużyły mi jako mocowanie reflektorów, jak widać tu pod błotnikiem: :-D
Obrazek

Te grubsze druty, które widać po wewnętrznej stronie kół służą do przekazywania prądu z makiety.
Na samej makiecie znajdują się jeszcze dwie latarnie. Samego włącznika nie zrobiłem prąd zaczyna płynąć po zamontowaniu baterii od telefonu dzięki czemu mogę ją ładować. :-D

Ps.Sprudin jak tam tygrys spodobał ci się?
Pozdrawiam! :mrgreen:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karton i Papier”