[G]Fokker E.V(DVIII)_MM 7/98 - lekka walorka

Sklejamy karton i papier... - Modelarstwo kartonowe

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
filthy
Posty: 167
Rejestracja: 2007-02-22, 14:10
Lokalizacja: gdańsk

[G]Fokker E.V(DVIII)_MM 7/98 - lekka walorka

#1 Post autor: filthy » 2008-01-20, 16:02

Witam, przedstawię parę fotek modelu samolotu myśliwskiego Fokker E.V(DVIII) z wydawnictwa Mały Modelarz, opracowany przez Pana Mistewicza.
Pewnie nie trzeba nikomu przedstawiać tego modelu bo jak mniemam większość z nas go kiedyś sklejała :-P
Ja go właśnie popełniłem po raz drugi :mrgreen:
chociaż pierwsza wersja, która powstała 10 lat temu jeszcze stoi u mnie gdzieś na półce w pokoju, ale lepiej żeby nikt jej nie widział 8-)
Mogłem sobie porównać i zobaczyć jak sie moje zdolności modelarskie rozwinęły :roll:
I widać, że trochę lepiej dzisiaj mi to wychodzi, niechwaląc się oczywiście :-P
Ale przechodząc do rzeczy... Samolocik jest bardzo przyjemny w budowie, wszystko ładnie pasuje :-D w ciekawym malowaniu.
Modyfikacjom poddałem lotki sterowe, wnętrze kabiny pilota, silnik oraz śmigło.
Lotki zostały odcięte od reszty poszycia skrzydła, na końcach wkleiłem odpowiednich wymiarów kliny, obła część lotki( to co wchodzi w skrzydło) została wymodelowana ze szpachlówki akrylowej (kit do drewna) i pomalowana plakatówkami, to samo dotyczy śmigła, w silniku na zwinięte cylindry został nawinięty drut miedziany, łepki śrub to szpachlówka i całość pomalowana srebrną emalią zmieszaną z czarną. We wnętrzu zegary otrzymały obręcze także z drutu miedzianego, przełączniki otrzymały szpary w których sie poruszają oraz pokrętełka (szpachlówka) - widać to nawet na jednym zdjęciu, po bokach nakleiłem linki napinające szkielet wewnętrzny, które były tylko namalowane, a także uwypukliłem kratownice szkieletu - niestety nie miałem aparatu w trakcie budowy, a teraz ciężko zajrzeć aparatem do środka kokpitu :-/ obrzeże wykonałem z brązowej izolacji kabla przeciętej wzdłuż skalpelem. W karabinach powycinałem wszystkie dziurki i dodałem "naboje" na taśmie - chociaż nie wyglądają zbyt realistycznie :-D Opony na kołach są wykonane także z izolacji kabla, w miejscu połączenia wewnątrz izolacji jest drut odpowiedniej grubości
Próbowałem w tym modelu kleić klejem BCG ale chyba jestem za bardzo przyzwyczajony do butaprenu bo nie wychodziło mi to, chyba ze względu na za długi czas schnięcia, może sie kiedyś nauczę :roll:

Dobra dość pier... czas na konkrety, czyli zdjęcia (pewnie i tak sie nikomu tego czytać nie chciało :mrgreen: )

Oto, co mi wyszło:

Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Niestety nie posiadam odpowiedniego oświetlenia do robienia zdjęć więc wygląda to tak jak wygląda :-?
Jak widać nie ustrzegłem się od błędów, trzeba będzie jeszcze popracować nad techniką :-P
Mnie najbardziej razi niezbyt dokładnie dobrany kolor retuszu, w rzeczywistości wygląda to trochę lepiej(aparat uwydatnił różnicę kolorów), ale nie idealnie.

A teraz czekam na trochę konstruktywnej krytyki z Waszej strony :mrgreen:

Awatar użytkownika
edipodium
Posty: 1345
Rejestracja: 2007-07-23, 10:06
Lokalizacja: Poręby
Kontakt:

#2 Post autor: edipodium » 2008-01-20, 16:08

Bardzo ładny model, jestem pod wrażeniem :shock: .
Podobają mi się karabinki i oprócz tego inne uplastycznienia które tu widać. Brawo :mrgreen: !
Sweet Nightmare :mrgreen: :evil: !

Awatar użytkownika
Ceva
Posty: 733
Rejestracja: 2007-04-27, 21:23
Lokalizacja: Sierpc

#3 Post autor: Ceva » 2008-01-20, 16:19

No, Panie Fokker wygląda bardzo fajnie. A może dla porównania pokaż zdjęcia Swojego poprzedniego Fokkera?

Awatar użytkownika
Kroolo
Posty: 3148
Rejestracja: 2006-08-05, 15:28
Lokalizacja: Lublin

#4 Post autor: Kroolo » 2008-01-20, 22:30

Super wyszedł! Zwłaszcza podoba mi się silnik i karabiny. GRATULUJĘ! Może założysz relację z budowy czegoś ( no właśnie - czego?) następnego ?

Czesio
Posty: 823
Rejestracja: 2006-08-02, 18:20
Lokalizacja: Kalisz

#5 Post autor: Czesio » 2008-01-20, 22:51

filthy pisze:A teraz czekam na trochę konstruktywnej krytyki z Waszej strony
-chyba jaja sobie robisz :mrgreen: przecież tutaj nic nie ma do krytykowania
Respekt za obramowanie kabiny, i całą resztę.

Awatar użytkownika
partyzant
Posty: 200
Rejestracja: 2006-09-09, 08:09

#6 Post autor: partyzant » 2008-01-20, 22:58

O proszę , samolocik który tak samo jak ty też będę chciał wykonać drugi raz. Super silnik i karabiny. Ten który mam mimo swej prostoty bo kleiłem tak jak wycinanka zapodała ,to jednak daje dużo satysfakcji i cieszy oko. Gratuluje , super wyszło.

pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Sprudin
Posty: 698
Rejestracja: 2007-04-07, 02:05
Lokalizacja: Łódź

#7 Post autor: Sprudin » 2008-01-20, 23:02

Nooo chłopie, duuuża respecta ;-) Fajny modelik, widać że się starałeś a efekt przeszedł zapewne i Twoje oczekiwania :-). Gratuluję :-) Najbardziej podoba mi sie silnik i km-y. Piękna sprawa!

PS: i ja przymierzam się do powtórnego stworzenia tego cuda :-D Co te Fokkery w sobie mają... ;-)

Awatar użytkownika
el_paw
Posty: 2109
Rejestracja: 2006-08-02, 22:06
Lokalizacja: Biała Rawska

#8 Post autor: el_paw » 2008-01-20, 23:18

Świetna robota. Gratuluję.
Obicie dookoła kabiny pilota z izolacji? Będę musiał wypróbować ten patent.

Poadrawiam

Awatar użytkownika
Kroolo
Posty: 3148
Rejestracja: 2006-08-05, 15:28
Lokalizacja: Lublin

#9 Post autor: Kroolo » 2008-01-20, 23:26

el_paw, polecam izolację z przewodu 1,5mm2 ;-)

Wszyscy piszecie o powtórnym klejeniu tego modelu. Qrcze - ja jeszcze ani razu nie miałem okazji... :oops:

Awatar użytkownika
tad
Posty: 1145
Rejestracja: 2006-09-17, 16:19
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#10 Post autor: tad » 2008-01-20, 23:46

Bardzo fajny modelik - dobrze zrobiony i ciekawie rozbudowany. Podoba mi się Twoja własna inwencja - tak trzymaj!
Pozdrawiam
TAD

Awatar użytkownika
filthy
Posty: 167
Rejestracja: 2007-02-22, 14:10
Lokalizacja: gdańsk

#11 Post autor: filthy » 2008-01-21, 13:42

heh, nie spodziewałem sie takich opinii, ja tam bym jeszcze trochę poprawił w tym modelu :-P
Może jeszcze dodam, dla tych, co jeszcze nie kleili tego modelu, dobrze jest dodać jakieś paski kartonu do szkieletu skrzydła w miejscu łączenia centropłata z pozostałym poszyciem skrzydła, ponieważ wręga w tym miejscu ma dużą tendencję do "wyłażenia" na zewnątrz (kto kleił ten model to wie o co mi chodzi)

z relacją będzie ciężko :-/ główny powód to brak aparatu.
A następny model...nie wiem, coś sie znajdzie, jak będzie czas na sklejanie :mrgreen:

Awatar użytkownika
filthy
Posty: 167
Rejestracja: 2007-02-22, 14:10
Lokalizacja: gdańsk

#12 Post autor: filthy » 2008-01-23, 23:45

A tak btw to na Fokkerka ostatnio spadła butelka wina i sie z deczka połamał, cóż, życie :-?
trzeba będzie trzecie podejście zrobić :mrgreen:

Awatar użytkownika
Sprudin
Posty: 698
Rejestracja: 2007-04-07, 02:05
Lokalizacja: Łódź

#13 Post autor: Sprudin » 2008-01-25, 16:31

Heh, znam ten ból. Poczekaj z pół roku i wydłub następnego ;-)

Awatar użytkownika
filthy
Posty: 167
Rejestracja: 2007-02-22, 14:10
Lokalizacja: gdańsk

#14 Post autor: filthy » 2008-01-25, 18:47

nie jest tak źle, chociaż wyglądało koszmarnie, podpórki od podwozia wzięły wszystko na siebie, wystarczyło je wyprostować, a statecznik pionowy dało się przykleić z powrotem :->

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karton i Papier”