[prezentacja] Albatros (Oeffag) D.III Ba.253 - WAK 8/2006

To co nam wiadomo o nowościach i nasze sugestie

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Kroolo
Posty: 3148
Rejestracja: 2006-08-05, 15:28
Lokalizacja: Lublin

[prezentacja] Albatros (Oeffag) D.III Ba.253 - WAK 8/2006

#1 Post autor: Kroolo » 2006-09-11, 14:13

Witam! Chciałem Wam przedstawić najnowszy model z wydawnictwa WAK czyli 8/2006, oto okładka:

Obrazek

skala: 1:33 8-)

autor modelu: Maciej Lewan
autor okładki: Marcin Błuś
format: A4
cena: 15 zł

Model zawiera się na 4 arkuszach kartonu dobrej jakości z częściami oraz 2 kartkami miękkimi z rysunkami pomocnymi w budowie, opis budowy oraz historia konstrukcji jest na wewnętrznej stronie jednej z kart okładki. Model jest poprostu przepiękny! Tekstury na kadłubie oraz na płatach robią ogromne wrażenie! Widać to mniej więcej na zbliżeniu jednak na żywo efekt jest większy!

Obrazek Obrazek

Imitacja drewienka prezentuje się świetnie a te spiralki to już pełny odjazd :-P

Model można wykonać w wariancie pełnym oraz uproszczonym. Pełny czyli szprychy w kołach, odsłonięty silnik w łożu i parę innych detali. Wszystkie powierzchnie sterowe są oddzielone co już teraz chyba jest standardem, szkielet płatów posiada liczne użebrowanie co zapewni odpowiedni kształt i sztywność konstrukcji. Rysunki wyglądają na szczegółowe i zdają się wystarczającą pomocą do budowy. Jedyne co mi osobiście się nie podoba to rozwinięcie przodu silnika na "listki", wolałbym coś jak w modelu p. Mistewicza czyli stożki, ale co kto lubi....

Arkusze wyglądają tak:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

To chyba tyle... Jak chcecie jakieś inne modele w mini-prezentacjach to prszę dawać znać 8-)

Awatar użytkownika
Bartosz
Posty: 555
Rejestracja: 2006-08-02, 10:16
Lokalizacja: Malbork

#2 Post autor: Bartosz » 2006-09-11, 18:52

Ciekawe malowanie, i wsyztko ciekawe, miałem jedne modle z Waku czyli Jak-1 i jakoś mi on nie pasował, ale jak te wydawnictwo wydało ostatnio ciekawe modele to z checią kupie jakiś model. Za ile go kupiłeś.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zapowiedzi i prezentacje nowych modeli”