[Galeria] PZL P11c z MM-a w towarzystwie

Sklejamy karton i papier... - Modelarstwo kartonowe

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
partyzant
Posty: 200
Rejestracja: 2006-09-09, 08:09

[Galeria] PZL P11c z MM-a w towarzystwie

#1 Post autor: partyzant » 2007-12-11, 17:52

Witam,
Po sklejeniu Jedenastki z Fly-ja skleiłem też Jedenastkę z MM-a. Dodam tylko ,że dzięki radzie Tad-a udało się zmatowić powierzchnię obu modeli , które się z deczka świeciły po dwóch warstwach lakieru matowego Humbrola . Udało się to poprzez nałożenie jednej warstwy lakieru akrylowego Pactry. A tu jest Jedenastka z MM-a

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

A tu parka jedenastek z Fly-ja i MM-a:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obiecuję ,że już niedługo zawitam na to forum nie tylko z galerią kończącą budowę modelu , ale i z relacją.

P.S. Mam pytanie do moderatora bo chciałem zmieniając tylko nazwę tematu dodać tą galerię do tej Jedenastki z MM-a , którą wcześniej już tu prezentowałem. Jest to możliwe do wykonania dla mnie? czy tu już tylko admin może zadziałać?

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Sprudin
Posty: 698
Rejestracja: 2007-04-07, 02:05
Lokalizacja: Łódź

#2 Post autor: Sprudin » 2007-12-11, 18:01

Pięknie się prezentują :-) Do pełnego klucza brakuje tylko jedenastki od Hala :-D Hehe, szczerze mówiąc podziwiam że chciało Ci się dwukrotnie mierzyc z tą samą maszyna :-) Jak widac efekty sa wspaniałe :-D Gratuluje :-)

Co bedzie na tapecie jak "zużyjesz" jedenastki? :-)

Pozdrawiam!!!!

PS: zdradź no, jak wykonałeś takie fajne oprofilowanie osłony silnika?? Wiem z "innego forum" że uzyłeś szpachli...ale jak? :-D

Awatar użytkownika
el_paw
Posty: 2109
Rejestracja: 2006-08-02, 22:06
Lokalizacja: Biała Rawska

#3 Post autor: el_paw » 2007-12-11, 18:43

Świetna parka - ciekawe czy będą z niej młode :mrgreen:
A na poważnie to odwaliłeś kawał znakomitej modelarskiej roboty. Uchyl rąbka tajemnicy co następne :?:

Pozdrawiam i czekam na następną relację

Awatar użytkownika
partyzant
Posty: 200
Rejestracja: 2006-09-09, 08:09

#4 Post autor: partyzant » 2007-12-11, 20:19

Dzięki chłopaki za miłe słowa.
Sprudin jesli chodzi o szpachlowanie to po prostu na sklejone oprofilowanie naniosłem skalpelem cienką warstwę szpachli budowlanej. Po godzinie zalałem to glutem. Po kolejnych dwóch godzinach zacząłem to szlifować papierem ściernym , wodnym 400. Robiłem to do momentu aż uznałem ,że co więkrze garby już usunąłem . Zalałem osłonę ponownie glutem. Po wyschnięciu szlifowałem papierem wodnym 600.Podczas tego szlifowania w niektórych miejscach szpachla odpadła, ale były to bardzo drobne ubytki. Potem postanowiłem to pomalować pierwszą warstwą farbki. Pomogło mi to ustalić kolejne miejsca, oprócz tych widocznych ubytków ,gdzie widać było nierówności. Wszelkie ubytki i nierówności znowu zalałem glutem i ostatecznie po wyschnięciu przejechałem osłonę papierem ściernym wodnym 800. Tak przygotowaną osłonę pomalowałem dwiema warstwami farbki. Oslona w Jedenastce z Fly-ja była podobnie robiona z tym ,że teraz mi to już lepiej poszło. Kwestia wprawy. Spróbuj na pewno się uda.
Czy będzie kolejna Jedenastka?. Na pewno nie teraz to już by była przesada ;-) , ,ale może kiedyś. A co teraz? no na 100% jeszcze nie zdecydowałem się , ale już poczyniłem przygotowania do pewnego szmatopłata. Za bardzo nie chcę go robić bo chętnie bym teraz skleił coś innego np okręt, ale to już zależy od wielu czynników. Zobaczymy, sprawa się wyjaśni w przyszłym tygodniu.
El paw no mam nadzieję ,że nic sie nie urodzi :-D . Trzymam je w oddzielnych pudełkach więc zabezpieczenie jest. ;-).
Dziękuję jeszcze raz za gratulacje i pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karton i Papier”