[Prezentacja] A-10 Thunderbolt II - MM 6/2006

To co nam wiadomo o nowościach i nasze sugestie

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
Czesio
Posty: 823
Rejestracja: 2006-08-02, 18:20
Lokalizacja: Kalisz

[Prezentacja] A-10 Thunderbolt II - MM 6/2006

#1 Post autor: Czesio » 2007-11-20, 22:11

Witam.
Dzisiaj nabyłem najnowszy numer Małego Modelarza z amerykańskim samolotem szturmowym A-10 Thunderbolt II (skala 1:33).

Pierwsze, co można powiedzieć o modelu to jest to, iż posiada on fantastyczne malowanie. Kolory są moim zdaniem naprawdę imponujące. Na szczególne uznanie zasługuje dziób samolotu.

No, ale zawsze po plusach znajdą się i minusy.
Pierwszy i największy to taki, że występują przebarwienia. Przejrzałem wszystkie dostępne modele samolotu w saloniku prasowym i wybrałem ten, który ma najmniej tych przebarwień. Występują one na centropłacie z lewej i prawej strony i na prawym skrzydle. Są to lekkie białe plamki. Nie wyglądają źle, ale jak by ktoś chciał robić model na konkurs musi pomyśleć, co z tym fantem zrobić.
Kolejnym mankamentem jest rozmieszczenie części. Są one ekstremalnie blisko siebie umieszczone, szczególnie części szkieletu, (które są bardzo dobrze oznakowane brawo dla autora!). Ostatni minus się należy za instrukcję i rysunki montażowe. Są bardzo biedne, żeby nie powiedzieć ubogie. Z tego, co zauważyłem jest praktycznie brak rysunków kabiny. Należy się przyczepić także do instrukcji opisowej. Jest dość chaotycznie napisana.
Jeszcze jedno, co zauważyłem to są dziwne załamania na rozrysowanych krzywiznach. Szczególnie dostrzegalne jest to na żeberkach od skrzydeł.

Sam model jest tematem dość obszernym (4 strony szkieletu, 9 stron części i 6 stron instrukcji). Ma dużą liczbę części, wiec frajda gwarantowana na coraz dłuższe zimne wieczory. Jego gabaryty również są słuszne.

Reasumując, model bardzo mi przypadł do gustu, a szczególnie jego malowanie.


Na zakończenie kilka przykładowych zdjęć arkuszy modelu:

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
piter16
Posty: 1059
Rejestracja: 2007-10-22, 20:37
Lokalizacja: Bydgoszcz

#2 Post autor: piter16 » 2007-12-10, 12:03

Osobiście moim ulubionym wydawnictwem nie jest MM, ale mam do niego sentyment.

Mógłbyś wkleić zdjęcia wszystkich arkuszy z częściami, bo zobacze co kupię. :-P

Czesio
Posty: 823
Rejestracja: 2006-08-02, 18:20
Lokalizacja: Kalisz

#3 Post autor: Czesio » 2007-12-10, 15:18

Hejka.
Osobiście to MM-a traktuje jako wycinankę na której się uczę, tania, ma niewielki poziom skomplikowania… ale to już dyskusja na inny temat.
Co do fotek wszystkich arkuszy to raczej będzie to niemożliwe, gdyż są ona pociachane. Obecnie mam sklejone ¼ kadłuba i zaczynam się brać za centropłat.
Myślę, że jak pójdziesz do kioski, albo saloniku prasowego to spokojnie jeszcze tam zastaniesz egzemplarz ten wycinanki.

Awatar użytkownika
Kroolo
Posty: 3148
Rejestracja: 2006-08-05, 15:28
Lokalizacja: Lublin

#4 Post autor: Kroolo » 2007-12-10, 15:45

Czesio, zrób relację!

Czesio
Posty: 823
Rejestracja: 2006-08-02, 18:20
Lokalizacja: Kalisz

#5 Post autor: Czesio » 2007-12-10, 16:43

Kroolo pisze:Czesio, zrób relację!
Zrobie, zrobie spokojnie dziś jak popapram przy centro to naskrobie coś na forum.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zapowiedzi i prezentacje nowych modeli”