[Prezentacja] Moje szybowce

Swobodnie latające, na uwięzi...

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Mazter
Posty: 487
Rejestracja: 2006-08-02, 10:44

[Prezentacja] Moje szybowce

#1 Post autor: Mazter » 2006-09-05, 18:42

Witam chciałbym zaprezentowac moje dwa szybowce swobodnie latające

jeden jest cąłkowicie mojej konstrukcji a drugi to sowa która zakupiłem i złożyłem (firmy: making models)

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

skrzydło szybowca mojej konstrukcji jest zrobione z styropianu i obklejone papierem pakowym :lol:
wcześniej skrzydło było zrobione systemem żeberkowym i naklejony na nią był specjalny papier do skrzydeł :-P statecznik był wykonany w ten sam sposób... później skrzydło z niego było wykorzystane do modelu na uwięzi... ale niestety lotu w zimę rozbił się o śnieg... :oops: a dokładniej o skorupę lodu na śniegu... (lot brata) :mrgreen: a co do skrzydła to żeberkowe było już w modelu na uwięzi a ja zrobiłem nowe ze styropianu :-) aha i jeszcze statecznik poziomy jak wspominałem był także żeberkowy ale niestety się "skręcił" i wykonałem go z kawałka balsy :lol:
lata dobrze choć zapewne przez niedokaładne ustawienie skrzydła znosi go delikatnie w lewo... ale wszystko da się poprawić

ps. model na uwięzi zaprezentuję później :-) nowe skrzydło jest w budowie do tegoż modelu

gdy robiłem zdjecia bardzo wiało wiec się bardzo śpieszyłem by jakaś gruszka nie uszodziłą mi szybowca :lol:

Awatar użytkownika
Paweł
Posty: 80
Rejestracja: 2006-08-07, 20:01
Lokalizacja: Warszawa

#2 Post autor: Paweł » 2006-09-06, 20:20

Fajny i ładnie wygląda
daleko lata :?:

Awatar użytkownika
Mazter
Posty: 487
Rejestracja: 2006-08-02, 10:44

#3 Post autor: Mazter » 2006-09-07, 12:17

tak naprawdę to sowy jeszcze nie puszczałem bo nie jest dokładnie wyważona... wysypały mi się ołowiane kulki do wyważana i wszystkich niestety nie odzyskałem... i musze je czymś innym zastąpić... jak znajdę cos małego ciężkiego to wywarze i polatam

a ten mojej produkcji nawet trochę leci :D !!leci!!:D muszę go jeszcze poprawić... ale to już sprawy estetyczne... i stabilności... wtedy powinien lepiej latać... musze także wymienić gumę trzymającą skrzydło bo teraz jest tam zwykłą gumka do papieru... i będzie można rzucać mocniej bo teraz nie rzucam mocno aby guma nie pękła bo nie poleci

Awatar użytkownika
Paweł
Posty: 80
Rejestracja: 2006-08-07, 20:01
Lokalizacja: Warszawa

#4 Post autor: Paweł » 2007-02-01, 18:35

Mazter wywarzyłeś już sowe :?: Wymieniłeś gumke trzymającą skrzydło w tym modelu który sam zrobiłeś :?:
Jak coś ruszyło to pokaż efekty :-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Modele RC”