[relacja] TKS z GPM - mocno zmieniony

Sklejamy karton i papier... - Modelarstwo kartonowe

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
łosiu
Posty: 60
Rejestracja: 2006-12-29, 08:34

[relacja] TKS z GPM - mocno zmieniony

#1 Post autor: łosiu » 2007-11-09, 13:29

Dawno, dawno temu, (a dokładnie w 2005) w odległej galaktyce, (galaktyka Brochów nad Bzurą) wśród wybuchów, jazgotu broni maszynowej i tętętu kawalerii śmignął taki sobie karaluch

Zdjęcie z sieci :
Obrazek

Po opadnięciu bitewnego kurzu, po powrocie do domu postanowiłem sobie takiego wychodować :-)

Za podstawę wziąłem TKS z GPMu. Zakres zmian jest dość spory - planowane różnice - powłoka lakiernicza troszke nieseryjna, brak paru klap i klapek, brak części śrub, wypatroszone wnętrze - brak siedzisk, tymczasowy zbiornik paliwa, silnik od Żuka, skrzynia i przeniesienie napędu oryginalne, jakiś PK w ersatzu jażma uniwersalnego, do tego dodam atrapy śrub, wizjerów bocznych z zawiasami i zamkami blokującymi.

Po kolei.
Najpierw zrobiłem sobie kółka, wannę i przygotowałem nadbudówkę do złożenia

Koła zaglutowane i oszlifowane. Troche zmieniłem konstrukcję kół nośnych, lekko zmieniłem budowę napędowych.
ObrazekObrazek

Wanna kadłuba wypatroszona z wycinankowego wnętrza, na podstawie zdjęć i monografi zrobiłem śruby (cała konstrukcja jest skręcana, a nie nitowana), fundament silnika i skrzyni biegów. Wiem że powinien być jeszcze jeden otwór w podłodze (pod chłodnicą) ale nie mogę dokładnie go zlokalizować więc z wycinaniem czekam na zdjęcia :-)

ObrazekObrazek

ObrazekObrazekObrazek

Te białe kropki, śruby, były robione za pomocą tego urządzenia :-)
Obrazek



Ale to historia :-) Obecny stan TKSa poniżej:

Wanna podwozia
Obrazek

Nadbudówka
Obrazek Obrazek Obrazek

skrzynia biegów
Obrazek

silnik - fotki z pozdrowieniami dla AVIATORA :-) - silnik zrobiony na bazie Jego modelu, może troche zmieniony, ale 3 główne części są mało zmienione. Generalne dużo bawiłem sie w zlepianie warstw tektury, glutowanie i szlifowanie. Chłodnica z papieru i drutu.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Układ napędowy złożony na sucho
Obrazek Obrazek Obrazek

Po złożeniu na sucho w całość
Obrazek Obrazek

Silnik trzeba trochę podmalować, dodać kierownicę, wydech i najwyższy czas żeby pomyśleć o malowaniu finalnym środka i dodaniu klamotów na podłogę (jakaś fantazyjnie leżąca szmatka i siedziska ze starych taboretów :) ) potem zamknę środek i zajmę się powłoką zewnętrzną. Układ trakcyjny dłubie się w międzyczasie, ale oprócz kółek wiele nie ma jak na razie.

Rdza malowana Humbrolem 113 jako baza, na to troche 53 przebijającej stali i pigmenty MIGa, standart rust, light rust i europe dust, czasem maźnąłem troche Pactrą A51 rust. Silnik to Humbrol 11 (aluminium), czarny 33 i zacieki akrylem artystycznym brąz van dycka.

pzdr
Michał

Awatar użytkownika
Kroolo
Posty: 3148
Rejestracja: 2006-08-05, 15:28
Lokalizacja: Lublin

#2 Post autor: Kroolo » 2007-11-09, 13:48

:shock:

Awatar użytkownika
MeSSer
Posty: 435
Rejestracja: 2007-10-11, 15:01
Lokalizacja: Warszawa/Ursynów

#3 Post autor: MeSSer » 2007-11-09, 13:56

Fajnie ci to wychodzi trzymaj tak dalej a daleko zajdziesz ;-)

A teraz do Kroolo, wiem że silnik powala ale mogłeś coś napisać a nie tylko jakąś twarz z jakimiś gałami, to wychodzi tak jak ja bym wszedł do ciebie do domu i tylko bym gały wytrzeszczył i nie wiadomo czy mi sie podoba czy nie, więc ja bym radził dać miły komentarzyk albo jak ci się nie podoba to trochę krytyki.

Awatar użytkownika
edipodium
Posty: 1345
Rejestracja: 2007-07-23, 10:06
Lokalizacja: Poręby
Kontakt:

#4 Post autor: edipodium » 2007-11-09, 15:50

Masserati, No coś się chłopie takiej głupoty przyczepił :evil: :?: Przecież ogólnie wiadomo że taka "buźka" oznacza zachwyt, czyli że dobrze :!: ( bez obrazy )

łosiu, No dajesz po garach i to nieźle :mrgreen: . Jestem pod dużym wrażeniem :shock: .
Jeszcze nigdy nie widziałem takiego uplastyczniania ( chociaż może to wina tego że mało widziałem :oops: ). Trzymam mocno kciuki i powodzenia życzę :mrgreen: !

Sweet Nightmare :mrgreen: :evil: !
Ostatnio zmieniony 2007-11-10, 14:23 przez edipodium, łącznie zmieniany 1 raz.

Cimoszek
Posty: 32
Rejestracja: 2007-05-26, 21:38
Lokalizacja: Olecko

#5 Post autor: Cimoszek » 2007-11-12, 18:41

Dobrze Ci to wszystko wychodzi szczególnie podoba mi się silnik

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Sprudin
Posty: 698
Rejestracja: 2007-04-07, 02:05
Lokalizacja: Łódź

#6 Post autor: Sprudin » 2007-11-17, 15:47

Fajny karaluch :-D Czym malujesz model? możesz cokolwiek przybliżyć? Troche styrane wnętrze :-D Podoba mi się :-)

łosiu
Posty: 60
Rejestracja: 2006-12-29, 08:34

#7 Post autor: łosiu » 2007-11-19, 15:37

Kolorki opisałem, bazowy maluje pedzlem (przy bawieniu się pigmentami smugi i tak nie są widoczne), pigmenty nakładam patyczkami higienicznymi z watą.

Awatar użytkownika
tjguzik
Posty: 134
Rejestracja: 2007-05-29, 19:33
Lokalizacja: KRAKÓW
Kontakt:

#8 Post autor: tjguzik » 2007-11-20, 01:32

Kroolo pisze::shock:
nie wiem dalczego ale mam to samo :shock:

łosiu
Posty: 60
Rejestracja: 2006-12-29, 08:34

#9 Post autor: łosiu » 2008-02-18, 23:52

Cześć

Żeby niebyło że nic nie robie. Pomyślałem że ożywie relacje i wkleje jakieś fotki. Robione komórką więc World Press Photo to one nie zdobędą :-)
Na razie paćkam sobie karalucha rdzą i czasem coś dokleje :-). Wiele nie zrobiłem od ostatniego wpisu bo czasu mało i natchnienie uleciało...

Na zdjęciach wszystkie elementy wklejone. Przeniesienie napędu oryginalne, nieseryjny silnik, chłodnica, zbiornik paliwa i siedzisko charakterystyczne dla tego egzemplarza w wersjach finalnych :-) (tylko chłodnica będzie zakryta od tyłu.)
W środku brakuje pedałów, stojaka wentylatora z osłoną chłodnicy, akumulatora i kierownicy i stacyjki z kluczykiem :-).
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Na razie grzebie przy układzie jezdnym i czekam na zdjecia paru elementów, które pozwolą mi zamknąć bude.
Tyle na dzisiaj, narka :-)

łosiu
Posty: 60
Rejestracja: 2006-12-29, 08:34

#10 Post autor: łosiu » 2008-03-01, 00:26

Witam

W domu pojawiła się nowa zabawka, więc chciałem zobaczyć czy potrafi robić zdjęcia modeli :)

Wanna wygląda tak::
ObrazekObrazekObrazek
Wszystko w środku wklejone. doszły pedały, kolumna kierownicy i stacyjka z podstawką.

W międzyczasie kleje zawieszenie, które na tą chwile wygląda tak:
Obrazek (koła nie są przyklejone)
Chyba będę troche przemalowywał, bo mimo wszystko powinno być troche mniej rdzy. Na tych podłużnych elementach wychodzi sporo zielonkawej farby.


zbliżenie na pedały. W powiększeniu strasznie to wygląda... ale w realu fajnie :)
Obrazek


zbliżenie na kluczyki w stacyjce :)
Obrazek

pzdr
Michał

Awatar użytkownika
Sprudin
Posty: 698
Rejestracja: 2007-04-07, 02:05
Lokalizacja: Łódź

#11 Post autor: Sprudin » 2008-03-01, 00:29

A co ja będę pisał, wszystko już i tak wiesz ;-)

Awatar użytkownika
edipodium
Posty: 1345
Rejestracja: 2007-07-23, 10:06
Lokalizacja: Poręby
Kontakt:

#12 Post autor: edipodium » 2008-03-01, 21:55

Jeszcze raz szacunek. Jak ty ten kluczyk zrobiłeś :shock: .
Sweet Nightmare :mrgreen: :evil: !

Awatar użytkownika
filthy
Posty: 167
Rejestracja: 2007-02-22, 14:10
Lokalizacja: gdańsk

#13 Post autor: filthy » 2008-03-01, 22:20

edipodium, lepiej się zapytaj skąd łosiu, wziął tak wielką jednogroszówkę :mrgreen:

ale to kółko od kluczy :shock:

Awatar użytkownika
edipodium
Posty: 1345
Rejestracja: 2007-07-23, 10:06
Lokalizacja: Poręby
Kontakt:

#14 Post autor: edipodium » 2008-03-01, 22:24

filthy pisze:edipodium, lepiej się zapytaj skąd łosiu, wziął tak wielką jednogroszówkę :mrgreen:
Może to jakaś edycja limitowana :mrgreen: .
Sweet Nightmare :mrgreen: :evil: !

leon65z
Posty: 62
Rejestracja: 2007-04-17, 21:00
Lokalizacja: krakow

#15 Post autor: leon65z » 2008-03-01, 22:45

to co widzę po prostu powala na kolana, ten sprzęt wygląda jakby przeleżał w ziemi od czasu wojny
jak sie patrzy na takie wykonanie to dopiero widzę ile można się jeszcze nauczyc, :oops:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karton i Papier”