[galeria] Su-100 / Mały Modelarz

Sklejamy karton i papier... - Modelarstwo kartonowe

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
Gacek9003
Posty: 20
Rejestracja: 2007-06-26, 07:08
Lokalizacja: Koneck

[galeria] Su-100 / Mały Modelarz

#1 Post autor: Gacek9003 » 2007-09-20, 08:49

Witam wszystkich :!:

Wstawiam galerię czołgu Su-100 zbudowanego około miesiąc temu, cała relacja z budowy znajduje się na stronie papermodels, teraz postanowiłem również wstawić go tutaj na to forum

Cóż przynajmniej dla mnie zakończenie modelu to taka chwila refleksji, czego sie nauczyłem, co mogłem zrobić lepiej co mi sie udało i z czego jestem zadowolony. Patrząc teraz na model podoba mi się on coraz bardziej

Nauczyłem się wiele przydatnych technik, po raz pierwszy porwałem się na gąsienice zbudowane z ogniw i chyba już tak zostanie o wiele lepiej to wygląda i będę starał się aby było coraz lepiej. Zrobiłem także kilka przedmiotów do modelu, nauczyłem się robić brezencik, i wiele innych bajerów do mojego Su-100. malowanie hmmm... nie był to dobry pomysł.Koła :shock: strasznie dużo dłubania ale jestem zadowolony z efektu przy mocowaniu gąsek 3 z nich straciły z leksza pion widocznie za duże przeciążenie kilku ton przy budownie tego modelu nie napotkałem większych trudności wszystko było oczywiste i sklejało sie bardzo miło, bardzo cieżko było skleić jarzmo działa które potem poprawiałem bez rysunków pomocniczych ciężko było to złożyć, napotkałem też problemy przy spasowaniu części górnej kadłuba, być może moja wina, być może autora wycinanki ale i tak należą mu się gromkie brawa bo odwalił kawał dobrej roboty Przypominam że wycinanka była kreślona ręcznie doskonale opracowany model bardzo miło się kleiło Miejmy nadzieje że przy KV-1 którego aktualnie buduję oraz nst modelach będzie coraz lepiej i będę omijał problemy jakie do tej pory występowały.

Galeria:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek



aktualnie buduję tego Kv-1 Obrazek

Pozdrawiam Gacek 9003
Ostatnio zmieniony 2007-09-26, 13:28 przez Gacek9003, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kodi1976
Posty: 253
Rejestracja: 2007-07-30, 15:44
Lokalizacja: Wrocław

#2 Post autor: kodi1976 » 2007-09-20, 20:54

Bardzo ładnie. Popełniłem kiedyś ten model i wiem ile kosztuje pracy :-). Na zdjęciach widać, że musisz popracować nad techniką zwijania kartonu. Bo lufa i zewnętrzne zbiorniki paliwa wyszły Ci nieco kanciato. Ale na zdjęciu KW już są ładniutkie. Może to wina kartonu, a ja się niepotrzebnie czepiam.

Gacek9003
Posty: 20
Rejestracja: 2007-06-26, 07:08
Lokalizacja: Koneck

#3 Post autor: Gacek9003 » 2007-09-21, 08:25

Dzieki kodi1976 za pozytywne przyjecie :!:

Wiesz jak jest ze starym kartonem... czasem wychodzi ładnie czasem zacznie się załamywać i ooo :cry: Mogłem się bardziej postarać, jednak traktuję Su-100 troszke ulgowo bo to model po 3 latach przerwy w modelowaniu...

Przy Kv-1 juz bardizej sie staram :-) roboty z Su-100 było dużo zresztą sam wiesz, mialem problemy z jarzmem dziala reszta byla juz super opracowana... tym badziej że model był kreślony ręcznie tym wieksze uznanie za autora. Z kv-1 jest już troszkę gorzej ale da się to poprawić...

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Sprudin
Posty: 698
Rejestracja: 2007-04-07, 02:05
Lokalizacja: Łódź

#4 Post autor: Sprudin » 2007-09-21, 15:41

Witam

Fajny klocek z tego działa :-D Mam pytanie: jak zrobiłeś gąsienice? A, i jeśli mogę prosić, zrób zbliżenie tej zwiędniętej pepeszy :-D Świetnie wygląda :-D To Twoja inwencja...? :-)

Gacek9003
Posty: 20
Rejestracja: 2007-06-26, 07:08
Lokalizacja: Koneck

#5 Post autor: Gacek9003 » 2007-09-22, 21:24

Kolego Sprudin :!:

Pepeszka troszkę zwiędnieta dlatego iż podczas transportu w teren na sesje się zniszczyła. Teraz jest już ok :-) Zakupiłe m owego czasu na allegro kilka odlewów żywicznych pepeszek w skali 1:25 oraz karabinów maszynowych DP-27, pomalowałem ot i jest. Nie jest to moja robota, chyba nie miałbym umiejętności aby takie coś stworzyć...

Oto i zdjęcie tej pepeszy

Obrazek

A jak powstawały gąski możesz poczytać w relacji z budowy modelu :arrow: Poprostu zrobiłem je z częsci zapasowej na przodzie czołgu które były w planach, a co mogą być :?:

http://www.papermodels.pl/topics1/konku ... -vt733.htm

Jak napisałeś jest to spory klocek, fajne kształty taki troszkę nietypowiec ale ja to lubię.... tak samo jak pojazdy ZSSR :-)

Mam nadzieję że w sposób odpowiedni odpowiedziałem

Pozdrawiam 8-)

Awatar użytkownika
zary
Posty: 291
Rejestracja: 2006-08-09, 13:22
Lokalizacja: z Niska

#6 Post autor: zary » 2007-09-25, 21:32

no no nieźle nawet odstawiłeś tego su-100,widzę ze stosujesz podobny patent ze starymi wycinankami tak jak jak tzn mam na myśli totalna przebudowę jak W moim isie-3

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karton i Papier”