Opel Blitz Coal Engine - Italeri 1:35 [sklejmy.com-konkurs]

Galerie i warsztaty z budowy

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Przemo1CK
Posty: 85
Rejestracja: 2007-08-08, 14:14
Lokalizacja: CK :] Kielce

Opel Blitz Coal Engine - Italeri 1:35 [sklejmy.com-konkurs]

#1 Post autor: Przemo1CK » 2007-08-17, 23:27

Tempo zrobione ! Pora zrobić następny modelik :mrgreen: Tym razem zajmę się moim ulubionym pojazdem czyli Oplem Blitzem.
Skleję go w wersji z silnikiem na drewno... Jest to nowy model Italeri, choć po otwarciu pudełka niestety straszy !!
Na razie fotek nie ma, bo właśnie jestem w trakcie przeglądania instrukcji :-P

Rysunek pudełka ( teraz jest inny, ale nie znalazłem )
Obrazek


(proszę moderatora o dopisanie modelu do uczestniczących)

Pozdrawiam
Przemo

Awatar użytkownika
Przemo1CK
Posty: 85
Rejestracja: 2007-08-08, 14:14
Lokalizacja: CK :] Kielce

#2 Post autor: Przemo1CK » 2007-08-22, 21:15

Witam!

Nie ma na co czekać także jedziemy 8-)

Nazwa: Opel Blitz Coal Engine
Skala: 1:35
Producent: Italeri (Włochy)
Dodatki: wszystkie dostępne pod ręką

Zacznę od krótkiego rysu historycznego:

Otóż ten oto pojazd nie do końca jest Oplem Blitzem. Zgodnie z historią pojazd ten nie był już produkowany w zakładach Opel A.G. lecz w zakładach Mercedesa - gdzie nadano mu nazwę - Mercedes L-701. Konstrukcyjnie był praktycznie identyczny, choć z uproszczoną drewnianą kabiną, innym (wydajniejszym) silnikiem oraz kilkoma innymi różnicami. Pojazdy te były produkowane pod koniec wojny, także można je właściwie określić jako "ciężarówki odbudowy rzeszy"... gdyż bo licznych bombardowaniach i w końcu zniszczeniu Berlina przez Armię Czerwoną... pojazdy te służyły do "sprzątania", ewentualnie przydzielane były do jednostek policji... Oczywiście załapały się do służby, choćby w Wehrmachcie... lecz wtedy było wiadomo, że rzesza poniosła klęskę.
Pojazd z generatorem węgla drzewnego, był odpowiedzią inżynierów na coraz niższe zasoby rzeszy, kryzys paliwowy, który rozpoczął się jeszcze w Afryce, pogłębił się drastycznie w roku 1944. Pewien Pan o nazwisku Imbert właśnie wtedy skonstruował napęd, który podawał energię ( ta napędzała silnik ) tworzoną w procesie spalania drzewa, który zwęglał się. ( także napęd na "węgiel drzewny" jest w pełni poprawny ).

Stosowano go w różnych pojazdach, lecz L-701 oraz kubelwagen były najbardziej znane.

(notka historyczna w pełni mojego autorstwa, prosiłbym o nie kopiowanie, bez mojej zgody... :mrgreen: )

Ale przejdźmy to modelu.

Jak wspomniałem w poprzednim poscie - model straszy !
Przekonało mnie jednak spasowanie elementów, które naprawdę idealnie pasują. Pierwsze elementy skleja się błyskawicznie...
Podwozie wraz z kołami to sklejanie zajmujące jakieś 10-15 minut.
Jak widać na fotce z burtami paki, przydała się szpachla. Również w kabinie nie obyło się bez zmian, gdyż musiałem wstawić element (biały polistyren ), który w oryginalnym pojeździe tak właśnie wygląda ( a nie jak w modelu, półokrągłe "coś" ). Jak również można zauważyć na fotkach obniżyłem burty prawie o połowę, gdyż według zdjęć tego pojazdy, większość była produkowana z niskimi burtami ( choć nie wszystkie ! ).

Oto fotki fazy pierwszej :

ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek

Pozdrawiam
Przemo

Awatar użytkownika
Przemo1CK
Posty: 85
Rejestracja: 2007-08-08, 14:14
Lokalizacja: CK :] Kielce

#3 Post autor: Przemo1CK » 2007-08-24, 21:15

Witam!

Już wpadłem w wir sklejania... czyli jak to mówię "klejozy"... :mrgreen: I oczywiście podziele się z wami objawami :-P

Tym razem zająłem się wnętrzem kabiny... zrobione szybko i właściwie bez fajerwerków... malowanie podstawowe, do tego lekkie odrapania jasnoszara farba... malowanie drobnych elementow - kierownica, drążki biegów, oraz zegary.

Fotel pokryty pogniecionym sreberkiem i pomalowany kolorem brązowym.

Całośc sklejona i zamaskowana taśmą Tamki.

Postanowiłem wypróbować nowy sposób malowania w moim warstacie, czyli :
postawiłem przede wszystkim na pre-shading (cieniowanie), którego podstawą było pomalowanie całego pojazdu kolorem czarnym, po czym nałożenie koloru właściwego (bazowego - rozjasniony africa yellow) tak aby na krawędziach przebijał kolor czarny.

Dopadłem również piecyki, które pokryłem washem ( dość gęstym jak na wash ), który po odpowiednich zabiegach będzie imitował rdzę oraz przepalenie farbyh czarnej w niektórych miejscach.

Oto efekty dzisiejszych zmagań:

ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Pozdrawiam
Przemo

Awatar użytkownika
Przemo1CK
Posty: 85
Rejestracja: 2007-08-08, 14:14
Lokalizacja: CK :] Kielce

#4 Post autor: Przemo1CK » 2007-08-26, 20:47

Witam!

Kolejna relacja na żywo z mojego pokoju :-P gdzie jeszcze w dniu wczorajszym trwały prace nad budową Opelka.

Tym razem obiłem podwozie, dość sporo, jeszcze położe pastele i będzie gotowe.
Oraz zająłem się kołami, które przykurzyłem ciemno-brązową pastelą ( na fotkach z fleszem wyszło że opony są rdzawe, ale to tylko przekłamanie kolorów).
Minimalnie też zająłem się silnikiem, który tylko pomalowałem i pokryłem na krawędziach na przemian - sucha pastela - suchy pędzel ( z farbą stalową ).

Oto uzyskane tymczasowo efekty :-P

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Pozdrawiam
Przemo

Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 372
Rejestracja: 2006-12-23, 17:41
Lokalizacja: Kazimierz Dolny

#5 Post autor: Marcin » 2007-08-27, 10:15

Super to wygląda, ale czy te opony na pewno nie są rdzawe?Aparat aż tak przekłamuje?


Pozdro :-)

Awatar użytkownika
Paws
Posty: 754
Rejestracja: 2006-11-06, 19:44
Lokalizacja: Kraków

#6 Post autor: Paws » 2007-08-27, 18:13

Doskonale to wygląda. Cacuszko to malowanie!

P.S.
U mnie te opony też bardzo "rdzawe" się wydają na tej fotce inna sprawa że fajnie to imituje "czerwoną ziemię" a flesz i sztuczne światło bardzo przekłamują ciemne kolory

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Przemo1CK
Posty: 85
Rejestracja: 2007-08-08, 14:14
Lokalizacja: CK :] Kielce

#7 Post autor: Przemo1CK » 2007-08-30, 22:36

No właśnie mam ten problem, bo zawsze fotografuje przy sztucznym świetle, w nocy... Dlatego takie kolorki wychodzą.

Ale co tam, jadę dalej: Tym razem zrobiłem obicia (przy pomocy cienkiego pędzelka i czarnej pactry), pojazd ma być bardzo odrapany i wydaje mi się, że odpowiednio go potraktowałem.

Proszę bardzo:

ObrazekObrazek

Jutro już spory postęp zaprezentuje, bo wczoraj robiłem również (tak tak fotki są z wczoraj ) wash i praktycznie model jest na ukończeniu... Za dużo pod koniec nie pstrykam, bo na koniec praca mnie wciąga zawsze i zapominam :-P

Pozdr
Przemo

Awatar użytkownika
SmokHaosu
Posty: 348
Rejestracja: 2007-06-22, 22:50

#8 Post autor: SmokHaosu » 2007-08-30, 22:39

A czy przypadkiem ta kanciasta buda blitz'a w odróżnieniu od tej aerodynamicznej obłej :mrgreen: nie różniła się tym, że była z drewna :?:

Awatar użytkownika
Przemo1CK
Posty: 85
Rejestracja: 2007-08-08, 14:14
Lokalizacja: CK :] Kielce

#9 Post autor: Przemo1CK » 2007-08-31, 07:11

Racja, ale tego drewna było tak dużo zastosowanego, że nawet by nim w tym piecu nie rozpalił :-P

Awatar użytkownika
Przemo1CK
Posty: 85
Rejestracja: 2007-08-08, 14:14
Lokalizacja: CK :] Kielce

#10 Post autor: Przemo1CK » 2007-09-01, 21:17

Tak jak zapowiadałem - już zwashowany pojazd ! Wash oczywiście z farb olejnych, artystycznych rozcieńczonych benzyną ekstrakcyjną.

Oto rezultaty:

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

I co sądzicie ?

Pozdrawiam
Przemo

Awatar użytkownika
SmokHaosu
Posty: 348
Rejestracja: 2007-06-22, 22:50

#11 Post autor: SmokHaosu » 2007-09-02, 00:03

Chyba ogólnie to śpieszyłeś się z tym wszystkim, jakoś tak mi się wydaje. A washa może jeszcze rzadszego daj, bo koła masz mocno brudne/rdzawe, a praktycznie go tam nie widać w zagłębieniach.

Awatar użytkownika
Wladek
Posty: 274
Rejestracja: 2006-12-09, 13:38

#12 Post autor: Wladek » 2007-09-02, 13:00

Fajny model, ładne wykonanie, Pierwszy raz widze takie cudo, wykorzystane to było w boju :?: I jak byś mógł to powiedz jakie wersje malowan zasugerowało italeri :?:

Awatar użytkownika
Przemo1CK
Posty: 85
Rejestracja: 2007-08-08, 14:14
Lokalizacja: CK :] Kielce

#13 Post autor: Przemo1CK » 2007-09-02, 21:27

Witka !

Wladku oczywiście pojazd był stosowany pod sam koniec wojny. A co do malowań to mogę trzy główne wymienić:

1.Podkład piaskowy z zielonymi cienkimi liniami na pojeździe.
2. całość na piaskowy.
3. Podkład piaskowy z dużymi plamami zielonymi oraz brązowymi.

Jeśli bardzo Ci zależy mogę podać numery farb model mastera.


Pozdrawiam
Przemo

Awatar użytkownika
Przemo1CK
Posty: 85
Rejestracja: 2007-08-08, 14:14
Lokalizacja: CK :] Kielce

#14 Post autor: Przemo1CK » 2007-09-05, 22:57

Nie przedłużając... Opel skończony... Jak widać, już po washowaniu itp... (oczywiście oleje artystyczne + benzyna ekstrakcyjna ). :mrgreen:

Oto sam model:
(daje tylko linki z photobucketa, bo mi niestety błąd na fotosiku jakiś wyskakuje :-/ )

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek


I jak Wam się to widzi ??


P.S. Proszę odznaczyć jako gotowy :-) ... Jeszcze łódź została...ale jeszcze nie mam pomysłu na nią ...


Pozdrawiam
Przemo
Ostatnio zmieniony 2007-09-06, 14:56 przez Przemo1CK, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
rYbson
Posty: 68
Rejestracja: 2007-07-06, 12:12
Lokalizacja: Racibórz

#15 Post autor: rYbson » 2007-09-06, 14:28

Fajny moplik =]

pozdro :mrgreen:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Galerie i warsztaty”