[Prezentacja] Curtiss P-6E Hawk - WAK

To co nam wiadomo o nowościach i nasze sugestie

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
tad
Posty: 1145
Rejestracja: 2006-09-17, 16:19
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

[Prezentacja] Curtiss P-6E Hawk - WAK

#1 Post autor: tad » 2007-07-11, 23:54

Cześć,
zapraszam do prezentacji wycinanki z amerykańskim samolotem myśliwskim Curtiss P-6E Hawk, wydanej nakładem wydawnictwa WAK, zeszyt nr 6/2007. Autorem opracowania jest Maciej Lewan, autor obrazu na okładce niepodany. Model w skali 1:33, cena 17 zł - tak wygląda okładka:

Obrazek

Chociaż wycinanka została dość dokładnie przedstawiona na forach przez Wydawcę, to pozwoliłem sobie dodać swoją opinię, bo zrobiła na mnie duże wrażenie. Jak widać z tego - będzie to opis przede wszystkim pochwalny...

Model przedstawia ostatni dwupłatowy myśliwiec sił USAAC - powstał na przełomie lat 20/30 ubiegłego wieku, zatem przedstawia stosunkowo rzadki temat lotnictwa międzywojennego. A do tego jeszcze jest to samolocik w stylu retro - już w miarę nowoczesny, ale ciągle jeszcze dwupłatowy. Takie tematy kupuję z wielką przyjemnością - trochę już mi się przejadły kolejne wersje tych samych dolnopłatów - czekam teraz na więcej takich właśnie modeli. Wydawnictwo WAK od jakiegoś czasu z powodzeniem kontynuuje serię starych samolotów i robi to z powodzeniem

Zeszyt obejmuje cztery kartki kartonowe formatu A4, jedną kartkę z częściami na zwykłym papierze, dwie strony rysunków (łącznie 14), oraz stronę z rysem historycznym i instrukcją klejenia. Całość wydano w twardej lakierowanej oprawie - co jest nowością w wydawnictwie - zeszyt się nie niszczy i zyskuje na wartości optycznej. Samolot z całą pewnością nie jest trudny - wydaje mi się, że mogą go skleić nawet nieco mniej zaawansowani modelarze. Nie nadaje się dla początkujących choćby z powodu dwupłatowej konstrukcji, ale też zaokrąglonych osłon, trudnych do uformowania. Projekty Macieja Lewana cieszą się dużą popularnością - zwykle są niezbyt skomplikowane i ciekawe


Reszta tekstu jak zwykle na mojej stronie - link w podpisie.
TAD

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zapowiedzi i prezentacje nowych modeli”