Kolejny Płaszczak :-) Malowanie Skalskiego Mirage Hobby 1:48

Galerie i warsztaty z budowy

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Matrix_OST
Posty: 447
Rejestracja: 2006-09-28, 20:31
Lokalizacja: Olsztyn

Kolejny Płaszczak :-) Malowanie Skalskiego Mirage Hobby 1:48

#1 Post autor: Matrix_OST » 2007-04-06, 09:33

Witam wszystkich. Dokładnie jak w temacie jedenastek chyba nigdy za wiele :-P Jest plastikowy model wydawnictwa Mirage Hobby. Z modele nie było większych problemów. No może poza kadłubem, bo dwie połówki nie były równej długości. Jedna była coś około pół milimetra za krótka w stosunku do drugiej. Szczególnie było to widoczne na grzbiecie. Gdzie linie podziału blach były przesunięte. Ale dało radę skleić. Tablica przyrządów(fototrawiona) miała zupełnie inny kształt niż kadłub. Trzeba było sporo przycinać z każdej strony. A co do reszty to bez zarzutów. Zdjęcia były zrobione jeszcze bez rozpiętej anteny. A teraz zdarzył się mały wypadek ponieważ spadął na niego świeczka i skrzydło się odkleiło i nie było czasu na naprawę ani tym bardziej na zrobienie zdjęć z rozpiętą anteną. Ale jak tylko po świętach skleję to ponownie to wstawię zdjęcie kompletne :-P A teraz parę zdjęć. Proszę o jakieś uwagi bo jest to mój 3 lub 4 plastik malowany i podjęty z pełną powagą ;-)

Sam silniczek:
Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

I chciałbym się na koniec zapytać Was plastikowców jakich lakierów używacie? Bo jednak bez lakierowania kalkomanie święcą się "jak psu jajca" :-P

Seb@

#2 Post autor: Seb@ » 2007-04-06, 09:42

Gratuluję samolotu! Współczuje wypadkowi :-/ A co do lakieru to niestety nie pomogę bo jestem "początkujący" :-?

Pozdro,
seb

Awatar użytkownika
Schmmitt
Posty: 308
Rejestracja: 2006-09-19, 16:59
Lokalizacja: Wrocław

#3 Post autor: Schmmitt » 2007-04-06, 10:20

Ładny modelik , tylko trochę nie równo wyszło ci przejście farby z górnego łata na dolny . A tak nie mam więcej zastrzeżeń .

Awatar użytkownika
Matrix_OST
Posty: 447
Rejestracja: 2006-09-28, 20:31
Lokalizacja: Olsztyn

#4 Post autor: Matrix_OST » 2007-04-06, 11:29

No tak ale ciągle się uczę. Bo robiłem tak że malowałem połówki skrzydeł jeszcze przed sklejeniem razem. Ale potem widocznie od kleju mi się rozmazało...

Awatar użytkownika
r-t
Posty: 2302
Rejestracja: 2007-04-08, 19:16
Lokalizacja: Bristol UK

#5 Post autor: r-t » 2007-04-09, 09:20

Całkiem nieźle :-) no tylko te przejscia, ale nie psuje to ogolngo obrazu
pozdr.

Awatar użytkownika
Matrix_OST
Posty: 447
Rejestracja: 2006-09-28, 20:31
Lokalizacja: Olsztyn

#6 Post autor: Matrix_OST » 2007-12-08, 17:28

Podbijam temat, żeby nowego tematu niepotrzebnie nie zakładać. Wrzucę zdjęcia jedenastki robione w środowisku naturalnym ;-) Zdjęcia robione jakoś na przełomie maja i czerwca.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Galerie i warsztaty”