[GALERIA] PZL P.11c wyd. Mały Modelarz

Sklejamy karton i papier... - Modelarstwo kartonowe

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Dreedlord
Posty: 164
Rejestracja: 2007-01-06, 20:47
Lokalizacja: Żory

[GALERIA] PZL P.11c wyd. Mały Modelarz

#1 Post autor: Dreedlord » 2007-02-19, 00:20

Witam wszystkich forumowiczów. Z racji tego że jestem tu nowy - mam na imię Kamil, modelarstwem interesuję się od 1,5 roku. Do tej pory skleiłem cztery modele: Hawker Hurricane (MM), F14 Tomcat (MM), Podwodny stawiacz min "Wilk" (MM) i PZL P.11c (MM). Dzisiaj chciałem przedstawić fotki tego ostatniego:

Obrazek ,Obrazek ,Obrazek
Obrazek, Obrazek ,Obrazek
Obrazek, Obrazek


Przepraszam za jakość zdjęć - nie posiadam cyfrówki, fotki robiłem pożyczonym aparatem.
Zapraszam do komentowania.


pozdrawiam Kamil

Czesio
Posty: 823
Rejestracja: 2006-08-02, 18:20
Lokalizacja: Kalisz

#2 Post autor: Czesio » 2007-02-19, 07:16

Witamy na forum.
Ładny model, mama tylko jedno pytanie. Olinowanie z czego zrobiłeś. Czy to jest jakiś drut?

Pozdrawiam i czekam na fotki innych Twoich modeli.

Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1142
Rejestracja: 2006-08-02, 11:33
Lokalizacja: Warszawa

#3 Post autor: Piterski » 2007-02-19, 09:00

Widzę, że kolega szybko nabiera wprawy, w następnym modelu polecam już zacząć stosować retusz.
Przyłączam się do prośby o fotki pozostałych modeli.

Awatar użytkownika
Dreedlord
Posty: 164
Rejestracja: 2007-01-06, 20:47
Lokalizacja: Żory

#4 Post autor: Dreedlord » 2007-02-19, 14:22

Witam ponownie. Oto fotki moich pozostałych modeli:

Hawker Hurricane - mój pierwszy model (co widać ;-) ), polakierowany lakierem nitro (to też widać - delikatnie zmienione barwy). W modelu zamontowany jest silniczek, dzięki czemu kręci się śmigło (przełącznik znajduje się na chłodnicy). Ostatnie zdjęcie z włączonym "silnikiem" - widać lekko przezroczyste płaty.

Obrazek, Obrazek, Obrazek,Obrazek,Obrazek,Obrazek,Obrazek .


F14 Tomcat - mój drugi model. Tym razem porwałem się na zbyt trudny temat, miałem też spore kłopoty z pokrywą kabiny (wygląda to strasznie - zobaczycie na fotkach). Tomcat został polakierowany lakierem nitro. Czubek kadłuba (1 segment) pomalowany plakatówką - model kilka razy upadł, prawdopodobnie ktoś go "zaczepił" :evil: .

Obrazek,Obrazek,Obrazek,Obrazek,Obrazek,Obrazek,Obrazek.


Podwodny stawiacz min "Wilk" - bardzo przyjemny model, moje pierwsze pływadło. Nie lakierowałem go, pierwszy raz zastosowałem retusz (retuszuję farbkami wodnymi - od młodszego brata :-P . Relingi wykonałem ze szpilek i nitki.


Obrazek,Obrazek,Obrazek,Obrazek,Obrazek,Obrazek.

Teraz pytania:

Czesio: olinowanie w pejedenastce zrobione jest z cieniutkiego drutu - po zdjęciu izolacji z cienkiego przewodu była tam wiązka takich właśnie drucików.

Piterski: P.11c jest retuszowana, w niektórych miejscach retusz trochę się ztarł (osłona silnika). W realu na krawędziach spływu nie ma białych miejsc, być może jest to wina rozjaśnienia fotek, przez co widać nawet najdrobniejsze błędy.


Pozdrowienia z Polski południowej!
Ostatnio zmieniony 2007-04-09, 11:47 przez Dreedlord, łącznie zmieniany 1 raz.

remek
Posty: 4
Rejestracja: 2007-02-04, 22:37
Lokalizacja: Łódź

#5 Post autor: remek » 2007-02-19, 16:31

:arrow: Musisz popracować nad estetyką klejenia
:arrow: Części, poszycie jest dość 'wymęczone', może to pod wpływem czasu
:arrow: Brawo, że udało Ci się udało skleić każdy z modeli od początku do końca, mi sie to nie często udaje

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karton i Papier”