Quad Gun tractor and 25pdr Gun,Tamiya 1/35 [Projekt Grupowy]

Galerie i warsztaty z budowy

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
marasenha
Posty: 37
Rejestracja: 2009-01-11, 10:26

#31 Post autor: marasenha » 2009-03-18, 22:43

Fajne. Tylko te koła się świecą, ale rozumiem, że będą matowane. Mam pytanie, czy rozcieńczając farby olejne terpentyną też można uzyskać taki wash jak u Ciebie?

Awatar użytkownika
Haluś
Posty: 768
Rejestracja: 2007-03-14, 20:13
Lokalizacja: Racibórz

#32 Post autor: Haluś » 2009-03-19, 08:16

Z tego co słyszałem , to terpentyna jest najlepszym rozpuszczalnikiem do farb olejnych więc efekty mogą być nawet lepsze niż u mnie ;-) Ale ja osobiście jej nie używałem więc nie mogę tego potwierdzić :->

Awatar użytkownika
r-t
Posty: 2302
Rejestracja: 2007-04-08, 19:16
Lokalizacja: Bristol UK

#33 Post autor: r-t » 2009-03-19, 08:41

Ładnie, czysto, delikatnie. Podoba mi się. Rozumie, że teraz czas na Weathering :?: :-)

Awatar użytkownika
Haluś
Posty: 768
Rejestracja: 2007-03-14, 20:13
Lokalizacja: Racibórz

#34 Post autor: Haluś » 2009-03-19, 16:25

Miło że się podoba :-> Masz rację - teraz czas na kurzenie ;-) Kolejne zdjęcia w weekend .

Awatar użytkownika
Haluś
Posty: 768
Rejestracja: 2007-03-14, 20:13
Lokalizacja: Racibórz

#35 Post autor: Haluś » 2009-04-11, 18:08

Postęp bardzo nikły ... ale wkońcu po dośc długiej przerwie cokolwiek się ruszyło ;-)
Rozpocząłem prace nad podstawkę. Teraz powinno już być z górki :mrgreen:
Obrazek

Wesołych świąt wszystkim życzę ;-)

Brzozaa
Posty: 6
Rejestracja: 2009-03-09, 16:29
Lokalizacja: z domu

#36 Post autor: Brzozaa » 2009-04-12, 11:06

Sorry za może głupie pytanie ale na zdjęciu z działem (z poprzedniej strony) czy te koło jest już na stałe przymocowane te pod działem. Jak oglądałem zdjęcia na google to działo stało na nim a u ciebie wygląda jakby było przed tym kołem


Pozdrawiam i życzę wesołych świąt Brzozaa

Awatar użytkownika
Haluś
Posty: 768
Rejestracja: 2007-03-14, 20:13
Lokalizacja: Racibórz

#37 Post autor: Haluś » 2009-04-12, 17:55

Z tego ci mi wiadomo nie było przymocowane na stałe. W czasie używanie armaty było w innej pozycji niż podczas transportu . Widziałeś pewnie fotki podczas , których prowadzony był ostrzał z tej armaty dlatego "koło" było w innej pozycji ;-)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Haluś
Posty: 768
Rejestracja: 2007-03-14, 20:13
Lokalizacja: Racibórz

#38 Post autor: Haluś » 2009-04-18, 19:38

Witam ;-)
Ufff :-D Wkońcu aktualizacja ;-) Chyba najgorsze zabiegi związane z podstawką mam za Sobą więc teraz nie powinno już być takich długich przerw .
Posklejałem deseczki, wyszlifowałem i zabejcowałem . Następnie zabrałem się za zrobienie terenu . Narazie nijak to przypomina afryke ale po odpowiednich zabiegach powinno być lepiej . Dzisiaj chodziło mi tylko o odpowiednie otworzenie faktury terenu ( zawsze miałem z tym problem podczas robienia dioram ), teraz biore się za odpowiednie "pokolorowanie" terenu :-P


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Teren jest jeszcze mokry więc po wyschnięciu może nieco zmienić swój wygląd . I jak zawsze przepraszam za średniej jakości zdjęcia :-P Na galerię końcową postaram się załatwić lepszy sprzęt ;-)

Pozdrawiam ;-)

Awatar użytkownika
Haluś
Posty: 768
Rejestracja: 2007-03-14, 20:13
Lokalizacja: Racibórz

#39 Post autor: Haluś » 2009-04-26, 18:52

Witam ;-)
Wkońcu koniec ;-) Powrót do modelarstwa można uznać za udany :mrgreen:
Co prawda relacja przypominała monolog ale mam nadzieję , że chociaż teraz kilka osób wypowie się na temat efektu końcowego ;-)
Kilka słów na temat zestawu: ogólnie całkiem przyjemny, brak nadlewek , elementy może nie zawsze pasowały idealnie ale jeśli już coś było nie tak to szpary były niewielkie. Jeśliby zainwestować w blachy pewnie niektóre detale wyglądały by lepiej ( np. klamki drzwi lub grill silnika ) . Lufa działa też wygladała "tak se" więc wolałem zakryć ja imitacją brezentu .
Czas na zdjęcia:

GALERIA KOŃCOWA

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I moje ulubione zdjęcie :
Obrazek

Pozdrawiam ;-)

Zajcu
Posty: 214
Rejestracja: 2008-12-05, 19:36
Lokalizacja: Nowy Sącz

#40 Post autor: Zajcu » 2009-04-26, 19:25

no cóż.... monolog jak wszędzie... mało uzytkowników robiacych w plastiku i oto efekt, ale model ładny, nigdy nie wypisywałem się nic wiecej ponieważ jak model mi sie podoba to znaczy że cos w sobie ma ale nie pisze dlaczego bo nie wiem więc poprostu napisze ze mi sie podoba

p.x
to teraz rt musisz załozyc nasz temat w Projektach i dać tam już pierwsze zdj

Awatar użytkownika
kodi1976
Posty: 253
Rejestracja: 2007-07-30, 15:44
Lokalizacja: Wrocław

#41 Post autor: kodi1976 » 2009-04-27, 21:55

Haluś kilka rzeczy na koniec:
1. Model bardzo ładnie wykonany.
2. To stary model TAMIYI, pomimo lat w dalszym ciągu pasowanie jest na wysokim poziomie.
3. Jedyne do czego bym się przyczepił to faktura pustyni. Zastrzegam, że nigdy nie byłem na pustyni, ale wydaje mi się, że powinno być bardziej płasko i gładko.

Awatar użytkownika
r-t
Posty: 2302
Rejestracja: 2007-04-08, 19:16
Lokalizacja: Bristol UK

#42 Post autor: r-t » 2009-04-29, 06:47

Haluś, Świetny powrót do modelarstwa, tak jak napisali moi przedmówcy model b.ładny. Jedyną rzeczą do której się doczepię to szkiełka lusterek. Zdaje mi się, że są pomalowane na kolor bazowy, lecz na 100% pewność te zdjęcia nie pozwalają, no i na grillu mogłeś zrobić bardziej agresywny wash, Powinno to pomóc nadaniu 3D temu elementowi.

A teraz mam standardowe pytanie :-D Jaki model teraz bierzesz pod nóż :?: Może wystawisz jeszcze jeden do projektu :-P
Pozdrawiam r-t.

Awatar użytkownika
Haluś
Posty: 768
Rejestracja: 2007-03-14, 20:13
Lokalizacja: Racibórz

#43 Post autor: Haluś » 2009-04-30, 21:02

Witam ;-)
Dziękuje bardzo za wszystkie pozytywne opinie ;-) Jestem mile zaskoczony :->
kodi1976 pisze: Jedyne do czego bym się przyczepił to faktura pustyni. Zastrzegam, że nigdy nie byłem na pustyni, ale wydaje mi się, że powinno być bardziej płasko i gładko.
Pewnie masz racje i przyznam się , że teren nie do końca wyszedł tak jak chciałem. Ale z tego co widziałem na zdjęciach zdarzają się również fragmenty mniej płaskie tak jak ten zrobiony przeze mnie.
r-t pisze: Jedyną rzeczą do której się doczepię to szkiełka lusterek. Zdaje mi się, że są pomalowane na kolor bazowy, lecz na 100% pewność te zdjęcia nie pozwalają, no i na grillu mogłeś zrobić bardziej agresywny wash, Powinno to pomóc nadaniu 3D temu elementowi.
Upsss :oops: A już myślałem , że nikt nie zauważy :mrgreen: Przyznaję się bez bicia , że zapomniałem pomalować te szkiełka :-P
r-t pisze:A teraz mam standardowe pytanie :-D Jaki model teraz bierzesz pod nóż :?: Może wystawisz jeszcze jeden do projektu :-P


Póki co biorę się za poprawienie i przerobienie dioramy "Ostatnia Podróż" :-P A jeżeli bedzie jeszcze wystarczająco czasu do końca projektu to wystawie jeszcze jeden model ;-)

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Galerie i warsztaty”