U-Boot typ VIIC/41... Relacja, trochę od środka :)

Galerie i warsztaty z budowy

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
admiral_d
Posty: 107
Rejestracja: 2006-12-27, 12:00
Lokalizacja: Łódź - Łęczyca

U-Boot typ VIIC/41... Relacja, trochę od środka :)

#1 Post autor: admiral_d » 2006-12-27, 12:32

Witam serdecznie, jako że jestem tu nowy czas najwyższy coś pokazac że się robi ;-) siedze nad tym modelem już pare miesięcy i póki co końca nie widac ;-) relacja to może pełną gębą nie będzie ale postaram sie opisac wszystko co robie krok po kroku, a nuż się komuś coś przyda z moich dziwnych pomysłów :-P

więc do modelu ! :-) jest to u-99 typ VIIB od Revell'a przebudowywany na VIIC/41 na podstawie planów stoczniowych wygrzebanych gdzieś w ciemnych zakamarkach internetu ;-) model będzie w przekroju :mrgreen: a tak co by wybajerzyc go troche :-P

chetnie usłyszę wszelkie sugestie na temat modelu i porady od Was, ew. pytania również :-)

no to pozdrowienia i czas na fotki :-) :


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Michał94
Posty: 34
Rejestracja: 2006-12-11, 21:54
Lokalizacja: Rumia

#2 Post autor: Michał94 » 2006-12-27, 12:40

Very very nice ale o te szczegóły to się postarałeś

Awatar użytkownika
Marek
Posty: 372
Rejestracja: 2006-10-11, 18:52
Lokalizacja: Bydgoszcz

#3 Post autor: Marek » 2006-12-27, 18:45

Oszalałem!

Jesteś moim nowym forumowym idolem :) Najszczególniej podoba mi się flaga, karabiny i w ogóle wszystko zrobione jest fenomenalnie i choć pomysł z przekrojem nie jest nowy, to jednak brawo za "rzucenie" się na taka przeróbkę.

Gratulacje!

A z czego ta flaga jest? Sam robiłes? Jeśli tak to jak? Drukowane na materiale? Zafascynowała ona mnie!

Awatar użytkownika
admiral_d
Posty: 107
Rejestracja: 2006-12-27, 12:00
Lokalizacja: Łódź - Łęczyca

#4 Post autor: admiral_d » 2006-12-28, 09:52

dzieki za pochwały :-) wczoraj wycięte zostało 397 pięciocentymetrowych klepek :P:P które zostaną jeszcze podzielone na kawałki odpowiedniej długości no i wyjdzie tego koło 2000 pojedyńczych klepek do ułożenia na pokładzie :-) nie będa na całym rzecz jasna bo bez sensu by był wtedy przekrój :-P wycinałem to do 2 w nocy i zaspałem do roboty ;-) wymiary pojedyńczej klepki: szerokośc 1 mm a długośc jeszcze nie jest obliczona... musze rzuci okiem w plan :)

flaga... flaga jest to obrazek jpeg wygrzebany w internecie :-) odpowiednio wyskalowany i przerobiony ( odbicie lustrzane na "lewą" strone i dopasowany do siebie... jak to wytłumaczyc :-? ... no po prostu zrobiłem w corelu prawą (właściwą) stronę flagi i do tego dopasowaną lewą czyli odwróconą ( trzeba pamiętac o obróceniu hackenkreuz'a ) stronę. wyskalowac, wydrukowac ( ja używam papieru BASF do drukowania naklejek o gramaturze 80gr/m2 czyli takiej jak popularny do ksero, jest super bo ma klej z jednej strony :D:D)docią wystające krawędzie i co tu więcej... zakleic na drucie, i ukształtowac na "powiewającą" albo wiszącą ;-) ... no i flaga jak talala :-) pisze z pracy takwięc nie mam tutaj żadnych materiałów dlatego dopiero jutro wrzuce ją tu do pobrania w jpeg to sobie zobaczycie :-)

pozdrowienia !

Awatar użytkownika
admiral_d
Posty: 107
Rejestracja: 2006-12-27, 12:00
Lokalizacja: Łódź - Łęczyca

#5 Post autor: admiral_d » 2006-12-28, 11:24

a marzy mi się takie coś :-)


Obrazek

pare lat roboty ;-) ale jeśliby się udało to po prostu mógłbym umrzec szczęśliwy ;-)

Awatar użytkownika
Marek
Posty: 372
Rejestracja: 2006-10-11, 18:52
Lokalizacja: Bydgoszcz

#6 Post autor: Marek » 2006-12-28, 20:36

Wrzuć, wrzuć - spróbuję takie coś powiesić u siebie z tyłu na Tirpitzie tylko naturalnie będzie mniejsze - wyskaluje sobie na 1:570. Tak myślałem, czy zamiast papieru naklejkowego nie udałoby się mi zastosować fotograficznego, potem nasącyć go, uformować i zakonserwować?

Tak kombinuje sobie narazie wstępie, ale jak to zrobię to jeszcze nie wiem w szczegółach. I czy tak się w ogóle da - jedno czego jestem pewien to fakt, że po zmoczeniu czymkolwiek (no oprócz Nitro np ;p) tusz na fotograficznym się tak szybko nie rozpuści, a nada się chociażby do sklejenia dwóch stron flagi - tylko dylemat - czy nie będzie wtedy za gruba?

A oto najlepsza flaga, jaką udało mi się wykonać -> na kalkomanii:

[img]http://www.mimro_mimro.webpark.pl/flaga.jpg[/img]

Awatar użytkownika
admiral_d
Posty: 107
Rejestracja: 2006-12-27, 12:00
Lokalizacja: Łódź - Łęczyca

#7 Post autor: admiral_d » 2006-12-29, 11:11

wydaje mi sie że fotograficzny może by za gruby :/ jeszcze do tripitz'a w skali 1/570 to wogóle... :/ naprawde radzę ci poszukac tego do robienia naklejek, jest cieniutki, ma klej no i jest matowy, bo flagi raczej błyszczące nie były ;-)

spójrz tu: http://allegro.pl/17252_papiery_folie.html

ja juz 3 lata w sumie próbuje wykorzystac jedno opakowanie papieru samoprzylepnego BASF i jeszcze mi 3 arkusze a4 zostały :-) ekonomiczna rzecz, nie powiem :-)
Ostatnio zmieniony 2006-12-29, 13:36 przez admiral_d, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admiral_d
Posty: 107
Rejestracja: 2006-12-27, 12:00
Lokalizacja: Łódź - Łęczyca

#8 Post autor: admiral_d » 2006-12-29, 13:25

Tak jak obiecałem ... flagi do pobrania :mrgreen: :


(oczywiście nie w skali ;-) wiec treba je sobie we własnym zakresie pomniejszyc )
(mam mnóstwo flag i chorągwi, jak coś potrzeba to PW prosze )

Lata 1939-1945
Obrazek

Lata 1921-1933
Obrazek

Lata 1919-1921 ( Piękna bandera, tak a propos )
Obrazek



Wszystkie są dobrej jakości więc jakiś problemów natury technicznej nie powinno byc.. chyba :-P

Awatar użytkownika
Marek
Posty: 372
Rejestracja: 2006-10-11, 18:52
Lokalizacja: Bydgoszcz

#9 Post autor: Marek » 2006-12-29, 22:08

Super!

Jeszcze tylko bym potrzebował samą swastykę - ale to chyba zrobię sobie sam.

Co do fotograficznego - cenna rada, że by się błyszczało a to niedopuszczalne!

Dzięki wielkie!

Awatar użytkownika
admiral_d
Posty: 107
Rejestracja: 2006-12-27, 12:00
Lokalizacja: Łódź - Łęczyca

#10 Post autor: admiral_d » 2007-01-08, 11:59

Witam, jako że prace idą ślimaczym tempem ( Praca, szkoła a z nią zbliżająca się sesja i do tego jeszcze doszła przeprowadzka - wierzcie mi to prawdziwa katorga :-/ ) podrzucam link...

Jest to prezentacja modelu P-38 Lighting, na którym mój dziadek - Jerzy Ostrowski, wygrał 2 razy Mistrzostwa Świata, 3 razy był Wicemistrzem Świata i 2 razy Mistrzem Europy w modelarsktwie makiet latających w klasie F4B i F4C. A że tradycje rodzinne należy kontynuowac to i ja pałam się tą sztuką jaką jest modelarstwo. Żal mi tylko że nie jestem w tym aż tak dobry jak mój dziadek :-( . No ale cóż, praktyka czyni mistrza i może kiedyś...

Jest to troche odwlekanie tego co tak właściwie ma się zawierac w tym temacie ale póki co chciałbym was zainteresowac czymś zanim prace nie ruszą spowrotem pełną parą.

Oto link:

http://www.saumodelarnia.fora.pl/viewtopic.php?t=174

Miłego oglądania ;-)...

Awatar użytkownika
admiral_d
Posty: 107
Rejestracja: 2006-12-27, 12:00
Lokalizacja: Łódź - Łęczyca

#11 Post autor: admiral_d » 2007-02-13, 12:17

... no troche zaniedbałem relację, ale to przez szkołę... :-/ sesja... zresztą trwa nadal ale staram się po nocach coś sklejac jak nikt nie widzi ;-)

powstało od ostatniego postu pare drobnych elementów, a mianowicie (to co na czerwono):

Obrazek

jak się uda to jutro zdjęcia, jak nie to dopiero w poniedziałek bo nie mam cyfrówki...

marszal
Posty: 2
Rejestracja: 2009-04-07, 18:07

#12 Post autor: marszal » 2009-04-07, 18:26

Witam. Możecie mi powiedzieć co sadziacie o tym okrecie? Prosze o jakies sugestie jak by coś zrobic by dobrze wygladało i realistycznie bo zdaje sobie sprawe że niejest zbyt dobrze zrobiony jak patrze na pozostałe... :-(
http://www.fotka.pl/albumy/modelarz22/1 ... 250,,/duze
http://www.fotka.pl/albumy/modelarz22/1 ... 402,,/duze
http://www.fotka.pl/albumy/modelarz22/1 ... 870,,/duze
http://www.fotka.pl/albumy/modelarz22/1 ... 619,,/duze
http://www.fotka.pl/albumy/modelarz22/1 ... 565,,/duze

Kamil Zoszak
Posty: 380
Rejestracja: 2006-12-03, 00:15
Lokalizacja: OPOLE

#13 Post autor: Kamil Zoszak » 2009-04-07, 22:55

Witaj kolego...
Mam parę uwag...
1. Wykąpać go w krecie bądź innym środku aby pozbyć się farby.
2. Przejrzeć dokładnie dokumentację, dostępną nawet na GOOGLACH.
3. Uzupełnić ewentualne braki w modelu (olinowanie, ubytki w elementach)
4. Założyć osobny wątek na forum z warsztatem

A przede wszystkim będę służył dobrą radę bo siedzę akurat w tym temacie...
POZDRAWIAM

ODPOWIEDZ

Wróć do „Galerie i warsztaty”