[R]ORP Conrad MM 1982/8 M 1:200[sklejmy.com-starsi]

Sklejamy karton i papier... - Modelarstwo kartonowe

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
antanas
Posty: 60
Rejestracja: 2007-03-08, 13:14
Lokalizacja: Lithuania / Silute

#31 Post autor: antanas » 2007-04-18, 23:13

Witam wszystkich. Praca w stocznie kipie. Ale to nic takiego co mo¾e podac.
Piterski, czytalem o tym Zero. Tak, ju¾ zlapalesz kupê problem ale wierze ¾e to powalczes. Powodzenia.
Kroolo, jestem wdziêczny za pomoc.
Ernbar, linki s± ¶wietny. Teraz znale¼e analogy i moge lepiej srozumiac o czym mowa. Có¿ do "na podklejone poszycie" to jest przedwczesna mova. Ale dzienkuje.

Awatar użytkownika
antanas
Posty: 60
Rejestracja: 2007-03-08, 13:14
Lokalizacja: Lithuania / Silute

#32 Post autor: antanas » 2007-04-23, 19:01

Witam wszystkich. Praca w stocznie dalej trwa. Wszystkie componenty korpusa s± dopasowany i sklejone.
Caly korpus jest ju¾ sklejony na stapelie. Kadlub jest vyciety z 1 mm kartona. Origynalny kadlub na razie nie jes t przyklejony. To zrobie po¾niej. Na drugij zdjêciah widac ro¾ne odcieni colorow. No to nie jest wa¾nie tak jak model bendzie malovany. Te¾ widac risowana kotwica i inne wady wydanija.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

P.S. Ju¾ szybco ukoñcze klejic burty.Fot na jutro.

Kamil Zoszak
Posty: 380
Rejestracja: 2006-12-03, 00:15
Lokalizacja: OPOLE

#33 Post autor: Kamil Zoszak » 2007-04-23, 19:41

Te różnice kolorów to norma w starych małych modelarzach tak więc się nie martw. Wszyscy przez to przechodziliśmy i przywykliśmy do tego. Teraz oczywiście jest już wszystko w jak najlepszym porządku.
MOdel widzę że idzie powoli do przodu... Fajnie że taki miły akcent idzie wprost z LITWY (naszego bratanka ze wschodu) 8-)

Awatar użytkownika
antanas
Posty: 60
Rejestracja: 2007-03-08, 13:14
Lokalizacja: Lithuania / Silute

#34 Post autor: antanas » 2007-04-23, 21:38

Kamil dzienkuje za mi³y slova. Tu na forume jest mi bardzo milo.Jestem wdziêczny za take dobrze spotkanie. Teraz o sprawach. Przyklejony s± ju¾ burty. Grubosc caloj burty jest okolo 1,4 mm. Te¾ s± obrobione pod katem 45 stopien ir doprowadzone papierem sciernym. Przyklejilem latwo. Zrobione s± miesce dla bulajow te¾ dla kotwicz. To zaraz wszystko.Tu foto:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Powodzenia.

Kamil Zoszak
Posty: 380
Rejestracja: 2006-12-03, 00:15
Lokalizacja: OPOLE

#35 Post autor: Kamil Zoszak » 2007-04-23, 21:54

No i widzę że nieobyło się bez lekkich starć z kartonem... Na trzecim zdjęciu widać "połamanie" druku. Mam nadzieje że wygładzisz to papierem ściernym. Zresztą nie muszę tego pisać.... Rufa Ci ŚWIETNIE wyszła. NAprawdę w DECHE :shock: Tak ładnie zaobliłeś ją (ukształtowałeś). Ten okręt mi się coraz bardziej podoba...
Też go mam ale bez szkieletu :cry:
POWODZENIA.....Budowa świetnie przemyślana... I kto tu miał Wątpliwości 8-) 8-)

Awatar użytkownika
antanas
Posty: 60
Rejestracja: 2007-03-08, 13:14
Lokalizacja: Lithuania / Silute

#36 Post autor: antanas » 2007-04-23, 22:08

Kamil Zoszak pisze:No i widzê ¿e nieoby³o siê bez lekkich staræ z kartonem... Na trzecim zdjêciu widaæ "po³amanie" druku. ......
Smiesnie jest to ¾e starc z kartonem teraz niemialem. To jest nie moja wina. Tam nie jest "polamanie". Tam s± jakies wysuniece od starosci kartonu. Mam viele numerow MM z takimi wadami. Niewiem dlaczego to sie dzieje. Ju¾ dawno o tym wszystkich pytam ale naraz niemam odpowiedzi.

Kamil Zoszak
Posty: 380
Rejestracja: 2006-12-03, 00:15
Lokalizacja: OPOLE

#37 Post autor: Kamil Zoszak » 2007-04-23, 23:06

No i tak z takimi modelami jest. Poprostu ze starości butwieje karton i się zaczyna odpadać i sypać druk. NIe obywa się wówczas bez lakierowania. 8-)

Awatar użytkownika
antanas
Posty: 60
Rejestracja: 2007-03-08, 13:14
Lokalizacja: Lithuania / Silute

#38 Post autor: antanas » 2007-04-29, 21:17

Witam. Dawno juz nic nie pisalem ale coz niecoz zrobilem. Prawie skoncylem klejic poszycie. Jego grubost w sumie jest okolo 1,4 mm. Kadlub wyszedl bardzo twardy i sztywny. Wszystkie segmenty poszycia pasovali dobrze z wyjontkiem jednego.Ten niedochodzil okolo 3 mm do wrega. Na foto widac bialy pas. Wszystko jest tak jak planovalem, ale mam kilka problem. Pierwza - to jak latwo zrobic ciecia kartona pod ru¾nymy katami wedlug liniji ciecia. Mo¾e ktos ma jakie mysli? I drugi problem to je¾eli chce wygiec segment, to mam go zwil¾yc, ale wtedy niemoge dopasowac segmenty slifowaniem albo cieciem. Na mokro to jest dosyc trudno. Teraz nad tym mysle. Te sklejony segmenty byli wyginany na sucho.
Teraz ju¾ mam twardy kadlub ktory bend¾ie slifovany w tych mieszcach gdzie sa nierownosci i zaspaklovany. No tak jak kadlub jest dosc rowny to bend¾ie to latwo zrobic.
No i co tu mamy? A mamy twardy dosyc gruby (1,4 mm), dosyc rowny kadlub ktory moge obrabiac i oklejic oryginalnym poszyciem albo malowac. Jest zrobiony z papiera bez stosowania piankowania. Wiem ¾e nie zrobilem to bardzo dobrze ale ju¾ znam jak moge to zrobic lepiej. Cekam na krytyce i uwagy.

Obrazek ObrazekObrazekObrazek

Obrazek ObrazekObrazekObrazek

Obrazek ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
filthy
Posty: 167
Rejestracja: 2007-02-22, 14:10
Lokalizacja: gdańsk

#39 Post autor: filthy » 2007-05-02, 18:01

odnośnie cięcia pod kątem wystarczy przygotować sobie taki klocek z drewna jak na obrazku, przymocować do niego ostrze skalpela, ewentualnie żyletkę i ciąć tym klockiem np. przesuwając go wzdłuż linijki
Obrazek

Awatar użytkownika
antanas
Posty: 60
Rejestracja: 2007-03-08, 13:14
Lokalizacja: Lithuania / Silute

#40 Post autor: antanas » 2007-05-15, 21:16

Witam wszystkich. Praca w stocznie dalej trwa. Nie mialem czasu do pisania bo to dla mnie trva dlugo i nie jest bardzo latvo. Jescze trochê o kadlube. Jest zeslifovany. Nasyciony klejem BCG na polowe rozcieñczionym woda i potem jesczce slifovany. Nalo¾ona jedna cienka varstwa spaklu do samohodow i potem
zagruntowano. Mysle ¾e wystarcza jezce dwa raza. Tyle o kadlubu.

Obrazek ObrazekObrazekObrazek

Obrazek ObrazekObrazekObrazek

Obrazek


Teraz o malowaniu. Schemat podany w MM jest b³êdny. Bledny jest podany te¾ w nowym MM 1992-01-02. To jest schemat chyba kiedy byl brityskim “Danae”. No i to ¿ó³ty color brityjcy niestosowali.

Obrazek

Prawidlowy schemat “Conrada” jest taki:

Obrazek Obrazek

Mam pytanie. Mo¾e kto wie ktos robil ten model. Ja nie znala¼lem nic na ru¾nych forach. Jak to mo¾e byæ.
Ju¾ sa zrobione inne elementy ale o tym pó¼niej.
Filthy dzienkuje za pomysl. Sprobuje to.

Awatar użytkownika
tad
Posty: 1145
Rejestracja: 2006-09-17, 16:19
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#41 Post autor: tad » 2007-05-16, 00:11

antanas pisze:Smiesnie jest to že starc z kartonem teraz niemialem. To jest nie moja wina. Tam nie jest "polamanie". Tam są jakies wysuniece od starosci kartonu. Mam viele numerow MM z takimi wadami. Niewiem dlaczego to sie dzieje. Juž dawno o tym wszystkich pytam ale naraz niemam odpowiedzi.
Cześć,
Antanas ma rację - miałem tę starą wycinankę z "Conradem" - cały nakład miał zrobione "wałki drukarskie" - taki zwinięty i zgnieciony karton. To, co kolega Antanas pokazuje to nie jego wina, tylko wadliwego wydania. Przy okazji - ten sam problem Mały Modelarz miał w owym czasie z nakładem Ligthninga P-38.

Antanas - w przyszłości może lepiej wybierać mniej wadliwe wycinanki? Szkoda Twojego wysiłku, bo widzę, że podchodzisz do pracy bardzo solidnie - trzymam kciuki za Ciebie.
Pozdrawiam,
TAD

szakal

#42 Post autor: szakal » 2007-05-19, 13:10

antanas. dlaczego pomalowałeś na czerwono kadłub aż do pokładu?Czy nie lepiej było pomalować cześć podwodną kadłuba na czerwono(tak jak zrobiłeś) i na to nakleić kadłub górny(ten między pokładem a podwodną czescią kadłuba)?Model ci idzie ładnie,gratuluje twojego zapału,tylko przez takie posunięcie utrudniłeś sobie prace...

Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1142
Rejestracja: 2006-08-02, 11:33
Lokalizacja: Warszawa

#43 Post autor: Piterski » 2007-05-19, 19:42

szakal pisze:[...]tylko przez takie posunięcie utrudniłeś sobie prace[...]
Powiem szczerze, że nie rozumiem czemu to utrudniać ma pracę? Możesz to rozwinąć.

Kamil Zoszak
Posty: 380
Rejestracja: 2006-12-03, 00:15
Lokalizacja: OPOLE

#44 Post autor: Kamil Zoszak » 2007-05-19, 19:49

Spoko PANOWIE... Pan ANTANAS wie co robi... Pewnie teraz zapoda na modelu taśmę maskującą pryśnie potem AERO i będzie GITES... Dajmy mu pracować... Ale faktycznie mnie zastanowiło dlaczego on tak postąpił... No cóż... Każdy ma swoje widzimi się.
POZDRO 8-)

szakal

#45 Post autor: szakal » 2007-05-19, 20:17

Piterski pisze:
szakal pisze:[...]tylko przez takie posunięcie utrudniłeś sobie prace[...]
Powiem szczerze, że nie rozumiem czemu to utrudniać ma pracę? Możesz to rozwinąć.
Chodzi mi tylko o to że okręty czy statki nie mają kadłubów czerwonych aż po pokład(przeważnie).Tylko do linii wodnej(cześć podwodna może też być w kolorze zielonym,ale to rzadziej).Po prostu zdziwiło mnie posunięcie anantasa.Ale być może jest to zamierzone.Może pomalował cześć podwodną na czerwono a cześć nawodną kadłuba pomaluje w barwy kamuflażu(czyli na szaro i jeszcze w jakiś tam kolor).Albo ma w zapasie część nawodną kadłuba którą naklei.Najlepiej zostawmy inwencje autorowi relacji.Każdy klei jak mu się podoba.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karton i Papier”