Nakajima B5N2 "Kate" (Kasia) - Cardplast

Sklejamy karton i papier... - Modelarstwo kartonowe

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
edipodium
Posty: 1345
Rejestracja: 2007-07-23, 10:06
Lokalizacja: Poręby
Kontakt:

#16 Post autor: edipodium » 2009-02-10, 16:00

Dzięki Sylwek, to zrobię bez tych haczyków, bo po co mam się jeszcze dodatkowo męczyć :roll: .
Sylwek pisze:jak bym się zbyt panoszył to daj znać :mrgreen:
Etam, nonsens. Jak Ci coś jeszcze fajnego wpadnie to zapodawaj :mrgreen: .
Pozdro!

Awatar użytkownika
Ceva
Posty: 733
Rejestracja: 2007-04-27, 21:23
Lokalizacja: Sierpc

#17 Post autor: Ceva » 2009-02-10, 21:03

Jakbyś nie wiedział kto Ci nabija licznik odwiedzin to właśnie się ujawniam :mrgreen: .
Miło patrzeć na Twoją pracę bo wydaje mi się że kiedyś sam go sklejałem tylko z wydania Modelcardu.
Działaj dalej bo dobrze to wygląda z małym wyjątkiem ( spód ogona ). Powodzenia.

Awatar użytkownika
edipodium
Posty: 1345
Rejestracja: 2007-07-23, 10:06
Lokalizacja: Poręby
Kontakt:

#18 Post autor: edipodium » 2009-02-10, 21:22

Ceva pisze:Działaj dalej bo dobrze to wygląda z małym wyjątkiem ( spód ogona ). Powodzenia.
Dzięki Ceva, co do spodu to czasem się zdarza (szits hepyn :-P ).
A tera sam se offtopa strzelę.
Ceva, a dlaczego to się relacyjki z Lightinga tu nie prowadzi? Co to ja mam pilnować ?! :lol: :-P . Forum coś słabo funkcjonuje i przydała by się na nim każda relacja w twoim wykonaniu ;-) . Bardzo bym prosił i niektórzy pewnie też :roll: .
Pozdro!

Awatar użytkownika
OSTOJA
Posty: 3840
Rejestracja: 2008-06-13, 10:23
Lokalizacja: Mielec (Ostróda)

#19 Post autor: OSTOJA » 2009-02-11, 10:21

edipodium pisze:Bardzo bym prosił i niektórzy pewnie też :roll: .
Dołączam się do prośby, tym bardziej, że tamto forum podpadło u mnie bardzo okrutnie. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika
edipodium
Posty: 1345
Rejestracja: 2007-07-23, 10:06
Lokalizacja: Poręby
Kontakt:

#20 Post autor: edipodium » 2009-02-11, 12:29

OSTOJA pisze:tamto forum podpadło u mnie bardzo okrutnie.
A można spytać się dla czego? Ja tam nie narzekam, bardzo fajna atmosferka ;-) .
Pozdro!

Awatar użytkownika
OSTOJA
Posty: 3840
Rejestracja: 2008-06-13, 10:23
Lokalizacja: Mielec (Ostróda)

#21 Post autor: OSTOJA » 2009-02-11, 13:25

edipodium pisze:A można spytać się dla czego?
A co się będę skarżył - wymiana poglądów na tamtym forum to jeszcze nic, doszła jeszcze potem korespondencja prywatna - to był szczyt "uprzejmości i dobrego wychowania". Spuśćmy zasłonę miłosierdzia.

Awatar użytkownika
edipodium
Posty: 1345
Rejestracja: 2007-07-23, 10:06
Lokalizacja: Poręby
Kontakt:

#22 Post autor: edipodium » 2009-02-28, 14:43

Siemka!
Kolejna odsłona zmagań z Kasią.
Podczas sesji zdjęciowej okazało się że Kasia ma za małe tło...
Obrazek
....więc razem z Edkiem Mrokiem (taki dostał przydomek ;-) ) zmieniliśmy je, ale jak zobaczycie na niektórych zdjęciach i tak jest ciut za wąskie. Ale mniejsza z tym, dawaj z relacyją :mrgreen: .
Skończyłem skrzydła:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Powierzchnie sterowe jako tako oddzieliłem ale było to trudne bo występowało dużo przesunięć. Straszne jajca mi powychodziły z tymi skrzydłami; każde skrzydło ma po innym błędzie, ale są też i wspólne. Zacznę od tych drugich. Podczas łączenia zewnętrznych i wewnętrznych części skrzydeł powstały mi szpary :evil: . Spowodowane to było złym spasowaniem skrzydeł, ale jakiś sobie z tym poradziłem (powiedzmy).
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Wspólnych błędów tyle, pora na kolejne. Prawe skrzydło.
Obrazek
Podczas przyklejania elementu przejścia skrzydło-kadłub niedokładnie uformowałem ten element i musiałem mocniej go przycisnąć co zaowocowało tym że powstały mi wgłębienia w skrzydle. Na dodatek było widać białe miejsce które musiałem retuszować.
Obrazek
Na szczęście nie popełniłem tego błędu z drugiej strony :mrgreen: .
Obrazek
Mądry Polak po szkodzie co? :roll:
Obrazek Obrazek
Lewe skrzydło ma całkiem inny wznios niż prawe. Jest to spowodowane zapewne tym że jest ono przesunięte nieco do przodu (to już drugi błąd). To zdjęcie, mam nadzieję, wyjaśni co trzeba:
Obrazek
W wyniku tego „incydentu” skrzydło jest przesunięte do przodu (o czym już mówiłem), ma zły wznios (to też mówiłem :-P ) i ma taki jeszcze jeden zonk:
Obrazek
Z tego powodu lewe skrzydło ma zły kształt, ale nie widać tego z odległości metra ;-) :mrgreen: .
Na końcu lewego skrzydła jest też bardzo brzydkie zagięcie, które było już od początku. Niestety nic nie potrafiłem z tym zrobić.
Obrazek
Pod osłoną silnika dokleiłem taki oto element:
Obrazek Obrazek
Zrobiłem też koła i trochę je uplastyczniłem:
Obrazek Obrazek
Szczerze jestem z nich bardzo zadowolony, ale mam mały dylemat. Czy ten przewód (nie wiem jak to się fachowo nazywa) i klamry które go podtrzymują powinny być innego koloru czy, tak jak jest obecnie, pod kolor goleni?
Teraz kleję stateczniki poziome i torpedę:
Obrazek
Nie wyobrażam sobie Kasi bez torpedy. Jej bomba nie pasuje. :mrgreen:
Pozdrawia Kudłaty Edi i Edek Mrok! :mrgreen:

Awatar użytkownika
OSTOJA
Posty: 3840
Rejestracja: 2008-06-13, 10:23
Lokalizacja: Mielec (Ostróda)

#23 Post autor: OSTOJA » 2009-02-28, 15:43

edipodium pisze:Czy ten przewód (nie wiem jak to się fachowo nazywa) i klamry które go podtrzymują powinny być innego koloru czy, tak jak jest obecnie, pod kolor goleni?
Jest to prawdobodobnie przewód hydrauliczny do hamulca koła. Zazwyczaj przewody hydrauliczne są czarne (paliwowe żółte, olejowe brązowe, powietrzne lub tlenowe niebieskie lub białe). Klamry mocujące mogłyby zostać w kolorze goleni.

Sylwek
Posty: 144
Rejestracja: 2007-07-13, 13:11
Lokalizacja: Łosice

#24 Post autor: Sylwek » 2009-02-28, 21:04

Popieram to co powiedział OSTOJA, ja też by zrobił czarne :-> Może to nie zbyt przekonywujące ale prosze:
Obrazek

I nie przejmuj się tymi usterkami w skrzydłach, taki urok modelu ;-)

Pozdrawiam!!!

Awatar użytkownika
edipodium
Posty: 1345
Rejestracja: 2007-07-23, 10:06
Lokalizacja: Poręby
Kontakt:

#25 Post autor: edipodium » 2009-02-28, 21:11

Dzięki chłopaki, przewody już są pomalowane na czarno ;-) .
Pozdro!

Awatar użytkownika
Abdomen
Posty: 421
Rejestracja: 2007-05-16, 11:06
Lokalizacja: Brzeziny k/Łodzi

#26 Post autor: Abdomen » 2009-02-28, 22:14

Fajnie to wygląda, podoba mi się. Jak robiłeś kółka, na wiertarce?

Już nosi mnie na latadełko. Po Pumie odkurze kolejną starą relacje.

Awatar użytkownika
edipodium
Posty: 1345
Rejestracja: 2007-07-23, 10:06
Lokalizacja: Poręby
Kontakt:

#27 Post autor: edipodium » 2009-03-01, 11:37

Abdomen pisze:Jak robiłeś kółka, na wiertarce?
Kółka zrobiłem na dremelku z biedronki którego niedawno kupiłem (miejmy nadzieję że prędko się nie zepsuje :roll: ). Wykonałem je metodą którą ostatnio pokazał Tad na swojej stronie (bardzo fajna metoda ;-) )
Abdomen pisze:Już nosi mnie na latadełko. Po Pumie odkurze kolejną starą relacje.
Czyżby "Ciocia Ju" ? :mrgreen:
Pozdro!

Awatar użytkownika
edipodium
Posty: 1345
Rejestracja: 2007-07-23, 10:06
Lokalizacja: Poręby
Kontakt:

#28 Post autor: edipodium » 2009-04-24, 16:35

Siemka!
Uff... Miesiąc bez internetu a Kasia już dawno skończona. Trzeba ruszy coś relacją. Tak więc po kolei zdjęcia z postępów.
Ogon:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Kolektory:
Obrazek
Koła. Postanowiłem pomalować klamry trzymające przewód chyba hamulcowy na ciemniejszy odcień. Efekt wydaje mi się dużo lepszy jak poprzednio, a wam?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Pomalowany na czarno KM:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Śmigło:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Celownik:
Obrazek
Torpeda. Nie zdążyłem zrobi zdjęć przed wklejeniem (skleroza).
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
To tyle jeśli chodzi o relację, wieczorem postaram się wrzucić galerię ale niczego nie obiecuję ;-) .
Pozdro!

Awatar użytkownika
Kroolo
Posty: 3148
Rejestracja: 2006-08-05, 15:28
Lokalizacja: Lublin

#29 Post autor: Kroolo » 2009-04-24, 16:47

No to czekamy!

ps: fajne śmigło!

Awatar użytkownika
edipodium
Posty: 1345
Rejestracja: 2007-07-23, 10:06
Lokalizacja: Poręby
Kontakt:

#30 Post autor: edipodium » 2009-04-24, 20:31

Siemka!
Jednak znalazłem dzisiaj jeszcze chwilkę wolnego czasu, tak więc zdjęcia galerii końcowej Podano raz :-P :
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
I na koniec kilka zdjęć Kasi i Edka M. :mrgreen:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Tutaj przygoda z Kasią się kończy :cry: . Podsumowując model jest wymagający i posiada liczne błędy. Wiele się nad nim nakląłem ale ogólnie miło i przyjemnie mi się go sklejało.
Następna relacja nie prędko ponieważ muszę dokończy jeden projekcik i jak wiadomo matura niedługo więc nie w głowie mi teraz klejenie :roll: .
Pozdro!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karton i Papier”