[Relacja] Jelcz 043 "Ogórek" PKS

Sklejamy karton i papier... - Modelarstwo kartonowe

Moderatorzy: ModTeam, Sekretarz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Abdomen
Posty: 421
Rejestracja: 2007-05-16, 11:06
Lokalizacja: Brzeziny k/Łodzi

#16 Post autor: Abdomen » 2008-11-04, 15:55

Napisałem do ADW, czekam na odpowiedź. Do GPM-u nie mam po co pisać bo przesyłki "za pobraniem" nie podlegają tam reklamacji.

Awatar użytkownika
edipodium
Posty: 1345
Rejestracja: 2007-07-23, 10:06
Lokalizacja: Poręby
Kontakt:

#17 Post autor: edipodium » 2008-11-04, 16:15

Lepiej że napisałeś do wydawnictwa. Nawet jakbyś złożył reklamację w GPM i Ci ją przyjęli to nie wiadomo czy byś dostał te brakujące arkusze. Dlaczego tak sądzę? Pamiętacie może jak pisałem o problemie z za dużymi wręgami do Fokkera? Złożyłem reklamację i odpisali mi że mi przyślą. Do tej pory ani widu ani słychu (teraz to i tak bez znaczenia bo se poradziłem sam ) :evil: .
Oj garbi sobie GPM u mnie, oj grabi...
Pozdro!

Awatar użytkownika
Abdomen
Posty: 421
Rejestracja: 2007-05-16, 11:06
Lokalizacja: Brzeziny k/Łodzi

#18 Post autor: Abdomen » 2008-11-04, 17:52

Witam ponownie.

Jelcz klei się dalej. Wzbogacił się o pozostałe elementy ramy podłogi, komory bagażowe, schodki, podwyższenie podłogi w kabinie i nadkola. Mogę śmiało powiedzieć że elementy te sklejały się niemal same, nie napotkałem żadnych problemów.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ta część modelu na razie wędruje na półkę, a teraz biore się za ramę podwozia.

A co do arkuszy..... wyjaśniło się więc zapominam o tym.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
edipodium
Posty: 1345
Rejestracja: 2007-07-23, 10:06
Lokalizacja: Poręby
Kontakt:

#19 Post autor: edipodium » 2008-11-04, 19:16

Abdomen pisze:A co do arkuszy..... wyjaśniło się więc zapominam o tym.
O nie nie kolego, nie ma tak łatwo :-P :mrgreen: . Opowiedz nam bajkę jak to problem się wyjaśnił :-D .
Pozdro!

Awatar użytkownika
witya
Posty: 90
Rejestracja: 2007-10-11, 17:36
Lokalizacja: Łódź

#20 Post autor: witya » 2008-11-04, 21:31

Na stronie wydawnictwa są zamieszczone rysunki elementów:
ramy okien, atrapa, wewnętrzne półki na bagaż i inne
ale są to dodatkowe akcesoria.
Patrz link http://www.adwmodel.com/Oferta.html
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Abdomen
Posty: 421
Rejestracja: 2007-05-16, 11:06
Lokalizacja: Brzeziny k/Łodzi

#21 Post autor: Abdomen » 2008-11-04, 21:36

A propos tych brakujących arkuszy. Gdyby ktoś zamówił w GPM-ie i dostał wycinankę która również ich nie zawiera niech zgłosi problem do biura GPM.

Awatar użytkownika
IRON_84
Posty: 1147
Rejestracja: 2007-01-02, 17:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

#22 Post autor: IRON_84 » 2008-11-04, 21:48

U mnie ten arkusz był włożony "luzem" do wycinanki (zamówienie od wydawcy).
Całkiem możliwe że w GPM-ie wypadł.
witya, co do tych dodatkowych akcesoriów to są to elementy cięte laserem
i nie zmienia to faktu, że do samodzielnego wycięcia też powinny być.
Abdomen, wracając do jelcza cieszę się, że działasz dalej.
To że na tym etapie nie napotkałeś problemów także przemawia za tym modelem.
Czekam na kolejną odsłonę relacji.
Pozdr.

Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1142
Rejestracja: 2006-08-02, 11:33
Lokalizacja: Warszawa

#23 Post autor: Piterski » 2008-11-05, 12:07

Będę stałym widzem tej relacji bo to co wyjdzie w trakcie sklejania zadecyduje czy ten model kupię. Nie ukrywam, że mam na niego wielką ochotę.

Awatar użytkownika
Mati3605
Posty: 13
Rejestracja: 2008-11-13, 10:34
Lokalizacja: Bydgoszcz ewo
Kontakt:

#24 Post autor: Mati3605 » 2008-11-13, 10:45

Abdomen, zamawiałeś jakieś elementy laserowo wycinane ze strony ADW? Właśnie też zamówiłem ogórka(niebieskiego) i jestem ciekaw czy warto zamówić też elementy dodatkowe. Tak poza tym to witam wszystkich :)

Awatar użytkownika
Abdomen
Posty: 421
Rejestracja: 2007-05-16, 11:06
Lokalizacja: Brzeziny k/Łodzi

#25 Post autor: Abdomen » 2008-11-13, 20:14

Witam.

Czas na małą aktualizacje. Nie ma tego zbyt wiele ale zawsze coś.
Będąc wczoraj w Łodzi zakupiłem czarną Pactre i dzisiaj pomalowałem podłogę i jej ramę choć nie całkowicie, resztę pomaluje po przyklejeniu makiety silnika i przekładni kierowniczej.

Obrazek

Następny krok to rama podwozia która nie sprawiła żadnych problemów. Może jedynym mankamentem jest to że trzeba być bardzo ostrożnym bo łatwo ją zwichrować. Dlaczego? Pewnie z powodu jej rozmiarów :-P .
Aha, te 8 białych pól między drugą a trzecią poprzeczką (patrząc od przodu) powinno znajdować się wewnątrz, załapałem to dopiero po sklejeniu, ale i tak będzie malowana więc olałem to.

Obrazek

Na ostatnim zdjęciu rama podwozia przyłożona do reszty na sucho.

Obrazek

Mati nie zamawiałem laserowo wycinanych elementów bo cena ich wszystkich przewyższa cenę wycinanki.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
edipodium
Posty: 1345
Rejestracja: 2007-07-23, 10:06
Lokalizacja: Poręby
Kontakt:

#26 Post autor: edipodium » 2008-11-13, 21:24

Podwozie zaczyna wyglądać coraz ciekawiej :-D . Kibicuję dalej.
Pozdro!

Awatar użytkownika
Abdomen
Posty: 421
Rejestracja: 2007-05-16, 11:06
Lokalizacja: Brzeziny k/Łodzi

#27 Post autor: Abdomen » 2008-11-17, 21:50

Witam.

Ciąg dalszy relacji. Ostatnio pracowałem trochę przy nadwoziu i przy wykonywaniu szkieletu przedniej części trafiłem na mały błąd. Części 22 i 23 są odrobinę za duże, zachodzą na elementy 20 i musiałem je przyciąć akurat o grubość części 20. Dodatkowo element 23 czyli ten z wycięciem na wnękę pod pedały z boku zachodzi na wnękę a od przodu od niej odstaje.

Obrazek

Wczoraj udało mi się postawić obie burty. Jedna burta składa się z zewnętrznego i wewnętrznego poszycia, dodatkowo między nie wchodzi cz. 15 posiadająca sklejki do montażu dachu oraz przedniego i tylnego poszycia którą trzeba podkleić tekturą. Cz. 15 trzeba wyprofilować (ogórek jest ogórkowaty) i trzeba to zrobić przed oklejeniem jej poszyciami żeby nie mieć później przykrych niespodzianek typu popękanego zewnętrznego poszycia lub zmarszczonego wewnętrznego bo owal burt jest całkiem spory.

Obrazek

Obrazek

Zewnętrzne poszycie ma większe otwory okienne więc po przyklejeniu jej na cz. 15 powstają dookoła okien białe pola na które potem przyklejamy szyby wraz z ramami. Nie wiem dlaczego z przodu w drzwiach i w oknie na przeciwko otwory w cz. 15 są takiej samej wielkości jak na zewnętrznym poszyciu.


Chciałem jeszcze dokładnie wyjaśnić o co chodziło dokładnie z brakującym arkuszem. Otóż kiedy napisałem do wydawcy powiedział abym spokojnie zgłosił się do GPM-u bo GPM zamówił dodatkowe arkusze (poprzednie zostały ponoć zgubione przez pośrednika) i pewnie będą chcieli je porozsyłać. Napisałem tam, podałem swoje dane i dostałem odpowiedź że następnego dnia zostanie on wysłany. Czekałem tydzień (paczka z ogórkiem przyszła po dwóch dniach) w końcu napisałem ponownie a Pan odpowiedział że dziś (dopiero) wyśle. Myślałem że mnie szlag trafi, odpisałem żeby się nie fatygował i odebrałem arkusz osobiście.


Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
el_paw
Posty: 2109
Rejestracja: 2006-08-02, 22:06
Lokalizacja: Biała Rawska

#28 Post autor: el_paw » 2008-11-18, 20:54

Bardzo przyjemnie to wygląda. Działaj dalej ;-)
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Abdomen
Posty: 421
Rejestracja: 2007-05-16, 11:06
Lokalizacja: Brzeziny k/Łodzi

#29 Post autor: Abdomen » 2008-11-20, 14:34

Witam.

Nadwozie robi się dalej. Udało mi się okleić przód i tył poszyciem, wykonać nadkola, i wstawić ramę tylnych okien. Obecnie trwa retusz spodu czyli dolne krawędzie burt, przedniego i tylnego poszycia a także poprawki wcześniejszego malowania.

Obrazek

Obrazek

Zauważyłem jednak różnice w odcieniach.

Obrazek

We wcześniejszej aktualizacji wspomniałem że musiałem przycinać dwa elementy przedniego szkieletu. Otóż to nie jest błąd. Wydawca poinformował mnie że te elementy mają wystawać na boki akurat na grubość burt. A moja pomyłka wynika z tego że nie ma na ten temat nic w opisie, a rysunek pokazuje to błędnie.

Co będzie w następnej aktualizacji? Nie wiem. Mo zajmę się trochę ramą podwozia.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Abdomen
Posty: 421
Rejestracja: 2007-05-16, 11:06
Lokalizacja: Brzeziny k/Łodzi

#30 Post autor: Abdomen » 2008-11-26, 20:57

Witam.
Ostatnio z braku czasu niewiele dłubałem przy ogórku, ale coś udało mi się zrobić.

Rama podwozia dostała zbiorniki powietrzne, uchwyty resorów i jest już przyklejona do nadwozia. Zrobiłem także makiete silnika.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ten dziwny zielonkawy kolor to przekłamanie aparatu. Nie wiem dlaczego ale za każdym razem wychodziło mi to samo.

Zbiorniczki wyszły mi fatalnie więc postanowiłem to troszkę poprawić w taki o to sposób.

Obrazek

Obrazek

Metoda na to jest banalnie prosta: SG + papier ścierny :).

Przy elementach podwozia jak dotąd niespodzianek brak.

Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karton i Papier”